Говори по бебешки

  • 932
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Стефчо е на 3г. и половина. Проговори рано, на година и половина вече правеше дълги изречения. Говори правилно и като произнасяне на думи и като словоред. Дотук добре.
Обаче от близо месец взе да говори като бебе. Не изговаря правилно думите, понякога слага глагол в изречението.
Пример:
Не икам. Не нам. и др. Мама - вода. Мама - пиСкам (пишкам)
Досега ги е изговарял правилно - Не искам, Не знам и т.н. Мамо дай ми вода....
Подозирам, че е нарочно, защото, когато иска говори правилно. Но все по-често говори така - по бебешки.
Чувала съм за периода на инфантилност при децата, когато им се иска да са бебета. Но знам, че този период настъпва, когато има второ дете - бебче.
Имате ли представа на какво може да се дължи това вдетиняване? Наблюдавали ли сте при вашите деца подобни явления?
Дали защото в детската градина има по-малки дечица, които говорят по този начин? newsm78
Дано наистина да е временно и да го прави нарочно,у че иначе не ми се мисли.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 14:33 от Julka

# 1
  • Мнения: 503

Дали защото в детската градина има по-малки дечица, които говорят по този начин? newsm78
Дано наистина да е временно и да го прави нарочно,у че иначе не ми се мисли
Точно щях да те питам има ли контакт с по- малки деца отскоро. Мисля, че имитира. И е временно. Моята 5 годишна дъщеря правеше така известно време след раждането на малката. Не му предавай особено значение.

# 2
  • столицата
  • Мнения: 3 760
имаме същия проблем. Виждаме, че сме на една и съща възраст. И моята проговори рано и доста правилно, но подозирам, че от срещите й с други по-малки деца започва да им подражава. Освен това не я гледах аз две седмици и може би малко се глезоти и бебешкото говорене е част от това. Аз лично никак не съм очарована и когато ми говори така обяснявам, че не я разбирам и игнорирам исканията й. Така бързо си възстановява говоренето Laughing

# 3
  • Мнения: 809
Аз лично никак не съм очарована и когато ми говори така обяснявам, че не я разбирам и игнорирам исканията й. Така бързо си възстановява говоренето Laughing
Аз също казвам, че не го разбирам, но той продължава.
Дори не получава това, което е по искал по този начин. Голям е инат.

# 4
  • Мнения: 7 831
И Вики изкара такъв период покрай проговарянето на Дани.
Реагирах като galimar ... "не те разбирам, не ми е приятно!". Отшумя за месец.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  И ние имаме такъв проблем.Борянка е най-голяма в яслата,повечето деца не могат да говорят или го правят по бебешки.Тя в началото уж само имитираше и се смееше,но напоследък го прави постоянно. Sad При нея обаче ако кажеш,че не разбираш го повтаря правилно,но се чудя до кога ще минава номера. newsm78

# 6
  • Мнения: 809
Дано наистина бързо отмине, че малко се притеснявам. Излизаме навън - той продължава да говори по бебешки. Срещаме се с непознати хора - също.
Говори сякаш изостава в развитието си.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 356
няма му нищо на детето
не се притеснявай, какво изоставане  Stop
Сигурна съм, че си играе, а и му е интересно ако вижда че го взимаш насериозно. Не му обръщай внимание и ще му мине Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 146
Синът ми прави същото, сега изговаря по-неправилно някои думи, които първо казва правилно. Не ходи на ДГ, заотва не е от по-малки деца. По-скоро си мисля, че се забавлява, особено каот го поправям, затова сега не настоявам да ги казва правилно. Май е период Thinking

Общи условия

Активация на акаунт