Как може това лекар да го каже

  • 2 549
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 945
Здравейте момичета,

zнам, че не можете да ми помогнете, но днес много се ядосах на една лекарка и исках да го споделя с вас.

Та zначи сестрата ма мъжа ми е на 17 години, дете още. Има нередовен цикъл и кисти на яйчниците. От иzвестно време няма менструация и миналата седмица ходи на лекар. Там са и наzначили иzследвания на хормоните(не съм много на ясно на кои, но не са на щитовидната жлеzа) и в петък е ходила да и кажат реzултатите. Имала е повишено количество на мъжките полови хормони и лекарката и е поставила следната диагноzа:

Генетически zълва ми била мъж, не жена. Благодарени на някаква грешка на природата са и се обраzували женски, а не мъжки полови органи. Тя дефакто била като мъж, който си е направил операция по смяна на пола.

Милото дето от петък само плаче... Дори и лекарката да е права в диагноzата си, такова нещо не се каzва на 17 годишно момиче. Генетическа грешка била... Twisted Evil . Можеше простао да и каже, че хормона е увеличен и че трябва да се лекува някакак си. Абе много ссъ се ядосала.

Само да допълня, че тя не е от БГ, така че, както се вижда, мили и тактични лекари не само в нашата страна

# 1
  • Мнения: 9 063
Ей за такива лекари си има оправия и тя е следната:
 #2gunfire  smile3534  smile3533
Да не се разстройва детето,нищо му няма-това е поправимо,така че да не се връзва на думите на един некадърен лекар-прихопат smile3503

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
това са пълни глупости, бягайте надалече от тая "лекарка"!!!!

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 185
#Shocked  #Shocked  #Shocked Чета и се чудя, ама мож ели такова нещо???Генетическа грешка било детето. Наистина далеч от такава лекарка! Imp

# 4
  • Мнения: 1 951
Аz пък да ви кажа иzобЩо не се уЧудвам, zаЩото zнам няколко подобни слуЧаяа. На една моя приятелка като била на 18 и каzала една лекарка Че няма има никога деца. А сега има цели три, и то беz никакво леЧение ... Но тя отнаЧало много се раzстроила, ами 18 годиШно момиЧе ...

# 5
  • Мнения: 507
Гери,
Кажи и изобщо да не им обръща внимание на такива откачалки #Silly ! Според мен тази лекарка е най-голямата генетична грешка на планетата. Как изобщо може да каже на толкова младо момиче че е мъж, тези доктори съвсем са се умопомрачили. Просто ужас, какви некадърници са се навъдили!
Такива когато и да ги убиш все им е късно  #Sniper

# 6
  • Мнения: 4 399
Гери, тая лекарка е за пребиване и това мисля е ясно на всеки.  #Onfire

А инаЧе предполагам Че при момиЧето се късае за т.нар. андрогенитален синдром (AGS). Това е наследствено заболяване и късае ензимен дефект в надбъбреЧните жлези. РЕзултатът в крайна сметка е повишени мъжки хормони. Това разбира се не прави момиЧето нито мутант, нито генетиЧески мъж, а и е доста Често заболяване. Ако те интересува повеЧе да проЧетеш имам добър линк по темата, но е на немски. Ако смяташ Че ще ти свърши работа, ми пиши и ще ти го пратя.

# 7
  • Мнения: 7 718
Бързо намерете друг лекар, който да я консултира и успокои, защото психическата травма може да е непоправима на тази възраст.

# 8
  • Мнения: 945
Майка и успя някакси да я успокои и утре е при друг лекар.

Но още ме е яд как може някой си да се гаври така с едно младо момиче...

# 9
  • Мнения: 779
Е това вече е върхът!!!!Все съм чувала абсурди, ама това е направо за съд  smile3527  !Такива лекари- #Sniper

# 10
  • София
  • Мнения: 4 273
Аз пък по Дискавъри съм гледала точно за такъв случай. Отдавна беше и не мога да го обясня точно, но жената си беше съвсем женствена, с гърди, женски полови органи и нормално окосмяване, но й бяха поставили същата диагноза (ако това въобще е диагноза). И нямаше  мензис.
Дано случаят да не е такъв. Много рядко се среща, но го има.

# 11
  • Мнения: 945
Не мисля, че това е проблема... Тя има цикъл, но много нередовен и и се обраzуват кисти на яйчниците
Днес е била на друг лекар и той и е предписал май противоzачатъчни zа 6 месеца и и е каzал да спре да прави диети, а да се храни нормално. А тя е кожа и кости и постянно беше на диета...

Надявам се да се оправи всичко с нея...

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
Цитат на: lea
Аз пък по Дискавъри съм гледала точно за такъв случай. Отдавна беше и не мога да го обясня точно, но жената си беше съвсем женствена, с гърди, женски полови органи и нормално окосмяване, но й бяха поставили същата диагноза (ако това въобще е диагноза). И нямаше  мензис.
Дано случаят да не е такъв. Много рядко се среща, но го има.


да, но това не се доказва с елементарни хормонални изследвания, направени от кварталната гинеколожка!!

# 13
  • София
  • Мнения: 4 273
Извинявай, Гери! Чак сега видях, че тя има мензис, макар и нередовен. Жената от Дискавъри нямаше никакъв мензис. Грешката е моя. Още веднъж, извинявай! smihesorry

# 14
  • Мнения: 945
няма никакви проблеми  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт