Васерман на родителя за ясла

  • 6 210
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
От яслата ми казаха, че трябва единият родител да си направи васерман. Знаетели дали трябва да ходя при личната си лекарка за направление или просто трябва да отида в някоя лаборатория без никаква бележка и да кажа, че съм за васерман.

# 1
  • Мнения: 952
аз не съм ходила при личната, отидох в една лаборатория и си свърших работата  Peace оказа се че не всички изследвания за ясла се поемат от ЗК

# 2
  • Мнения: X
васермана не се поема от касата.и аз трябва да правя също за ясла.

# 3
  • София
  • Мнения: 481
Отпадна изискването за Васерман за яслата- от този юни. За сметка на това има допълнителни изследвания при децата- кръв, урина и два вида секрети. Попитай допълнително.

# 4
  • Мнения: 3 157
за Васермана и аз питах-по принцип има клинична пътека на здравната каса,по която да се изпише,не мен ми дадоха направление,ако искаш ще ти кажа и кодовете,но лабораториите не са сключили договор с касата за него,т.е.това направление дори и да го имаш е напълно безполезно.Ако си го платиш беше 7.50лв мисля+цената за манипулацията(4.70)при мен

# 5
  • Мнения: 351
Здравей
Ние правихме изследванията за ясла на края на юни, защото дъщеря ни тръгна от 02.07.
При нас джипито направи всичките изследвания, включително и васерманите. И двамата правихме васермани (аз лично не можах да си обясня защо не само единия родител) и се плащат там. Джипито си има грижата да ги прати в лаборатория. Peace

# 6
  • Мнения: 3 929
Отпадна изискването за Васерман за яслата- от този юни. За сметка на това има допълнителни изследвания при децата- кръв, урина и два вида секрети. Попитай допълнително.
Не знам, дали е отпаднало изискването за васерман, но на мен от яслата ми го искат. И понеже GP-то ми е в поликлиника, която е далече от квартала, се чудех дали изобщо е необходимо да ходя при нея, за да взимам направление.

# 7
  • София
  • Мнения: 481
Би трябвало изследванията преди започване на ясли да са еднакви за всички, но може и да има някакво разминаване, знам ли... Аз разбрах, че Васерман-а отпада, непосредствено преди да го пусна (и то само 10-на дни след като бяха казали, че е абсолютно задължително).
Както и да е. Направление не ти е необходимо, изследването не се поема от ЗК.

# 8
  • Oslo
  • Мнения: 659
При нас още се иска.

Общи условия

Активация на акаунт