как да се стегна - само кегел ли?

  • 1 421
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте мили мами. имам дъщеря на 5 месеца, която родих нормално без проблеми. да, но вече 5 месеца не мога да си стегна долните мускули - правя упражненията, но нищо не става. Много зле се чувтвам - жена на 33 години да тичам по улицата с количката, защото ми се пишка или ака. направо ме срязва и нищо не мога да удържа - голям срам. Говорих с генеколожката си, която ми каза че ще се нормализират нещата, но се притеснявам че нищо не става, а месеците минават. Идиотско е че вече ме е страх да излизам с бебето - по градинките няма тоалетни, и като съм сама няма и на кого да я оставя по пътя.Моля дайте ми съвет какво да правя, и има ли и други като мен?

# 1
  • Мнения: 4 496
Аз бях със същия проблем .Диагностикът ми каза да пия липов чай+мечо грозде,което ще намериш в билкова аптека или по-голям магазин,но да не е на пакетчета.От двете се слага по 1 ч.л. да ври 5-6 минути,прецежда се и се пие сутрин и вечер.След около 10-тина дни вече се чувствах нормално.Ако искаш-опитай. newsm10

# 2
  • Мнения: 473
благодаря ти, ще пробвам още утре, направо ще откача - аз която имах толкова здрави мускули и не съм имала никога проблеми сега не мога да устискам до тоалетната. мерси много.

# 3
  • Мнения: 19 284
майка ми има същия проблем след моето раждане.от време на време пие мечо грозде,но според мен ако проблемът е механичен,упражненията много помагат.аз също не можех да стискам след раждането,но с упражнения нещата се оправиха.прави Кегели по няколко пъти на ден като се опитваш да увеличаваш времето на задържане.ако не си чувстваш тазовите мускули,може да клекнеш,коленете да са разтворени и така да пробваш да свиваш мускулите и да задържаш.

има и тежести,които също помагат.направени са от специален материал и с различен грамаж.вкарват се във влагалището като се започва от най-леката и се опитваш в изправено положение да я задържиш 1мин.като свикнеш минаваш на следващата.не съм ги ползвала,но казват,че много помагат.

според мен отиди и на друг гинеколог.несериозно ми се вижда мнението на твоята лекарка,че нещата ще се нормализират при положение,че е минало толкова време вече.

Общи условия

Активация на акаунт