Много съм объркана...

  • 4 561
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Момичета, много въпроси ме терзаят...връщам се от лекар, с който се срещам за първи път...и съм безкрайно объркана...
Преди 4 месеца си направих контролни изследвания преди възобновяване на опити за бебеправене.
Резултатите: ПАП 3Д и данни за възможна хламидийна, микоплазмена или вирусна инфекция, колонизация с аеробни бактерии. Тогава лекуващата ме лекарка ми назначи кръвни изследвания за хламидии, като ми обясни, че първото, което трябва да лекуваме са те и засега нищо няма да правим с раничката.
Лекувахме ги повече от месец и ни "светнаха", че хламидии не се изследват с кръвни изследвания, а със секрет! Направихме и тях и резултатите бяха отрицателни! Бях много вбесена на лекарката и изобщо не я потърсих повече...
Днес след полов контакт получих едно парене във влагалището (знам, че е от раничката) и се обърнах към друг лекар. Тя каза, че раничката е възпалена сега и не може да се предприеме горене, а първо трябва да се успокои.
Преди да предприеме, кавото и да било лечение трябва да се си направим следните изследвания:
Аз - пълни хормонални изследвания - 8бр. хормони
Мъжът ми - пълна микробиология
Каза ми да си пуснем изследвания в Цибалаб и  аз я попитах "Защо точно в Цибалаб?" . А тя ми отговори, защото само там изследват 8-те хормона, а в "държавните", както се изрази изследвали само 4. Може да е така  newsm78 не съм запозната.... Кажете вие?
Каза ми да отида на 6-8 ден от началото на цикъла, а той - без значение кога.
ОБАЧЕ... прочетох във библиотеката, че хормоналните изследвания изобщо не се пускат всички наведнъж, както и че трябва да се направят на 3-5 ден от началото на МЦ, а не както тя ми каза на 6-8ден.   Shocked
На кой да вярвам???
Има разминаване и в мненията за микробиологията на мъжа ми. Тя каза, че няма значение кога се прави, а тук чета, че трябва поне след 3 дни въздържание... Пак се чудя кое е вярното?
Искам да попитам и друго...
Каква е разликата между спермограма и пълна микробиология??
И кои са тези 8 хормона?
Аз знам тези : LH, FSH, Prolactin, Estradiol, Testosteron, Progesteron....
Кажете кои са другите два?
Утре ми е точно 6-ти ден от МЦ и се чудя да ходя ли?
А мъжът ми да чака ли 3-4 дни или и той да си пусне микробиология?
Помагайте!

Дано не съм ви отегчила...
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 422
Тiffany  Тази докторка нещо ме съмнява newsm78
1во: хормони се правят и в държавните Peace
2ро: мъж ти трябва да има въздаржание 3-4 дни за спермограма защо го кара да прави веднага микробиология newsm78
3то:до колкото знам раничка на НЕраждала жена не се гори Naughty
4то: хормоните при теб LH, FSH, Estradiol се правят на 3 ден от цикъл
 
 

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 01:57 от Мaia

# 2
  • Мнения: 4 700
Оф, аман вече от некадърни лекари.  #2gunfire

Хормоните, които се правят на 3 до 5 ден са Естрадиол, Лх и Фсх. Освен тях са необходими може би тестостерон, пролактин. Прогестерон се иzследва на 7 ден след ДОКАЗАНА овулация. Може да има предвид инхибин б и ДХЕА С. Теzи двата zнам, че не ги правят на всякъде. Инхибин Б се прави, когато има съмнение zа иzчерпан яйчников реzерв. Не zнам дали е тоzи един от осемте, които тя иска да си направиШ. А тя не ти ли каzа кой хормони да иzследваШ?  newsm78

За спермограмата и микробиологията нека пиШат други момичета. С тоzи проблем не съм се сблъсквала оЩе, а и дано не ми се налага.  Hug

# 3
  • Мнения: 209
Не ми каза кои точно хормони да изследвам, явно сметна за излишно при положение, че ме праща в Цибалаб, където предлагат въпросния пълен пакет - Лейди Плюс, който включва изследване на 8 хормона.

# 4
  • Мнения: 2 422
Май тази докторка си има уговорка с Цибалаб Embarassed newsm78

# 5
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Първо, за да се лекува раничка не са необходими нито хормонални изследвания нито микробиология при мъжът ти. Все пак тези изследвания е добре да се направят.
Всички репродуктивни хормони с изключение на прогестерона се изследват между 3 и 5-ти ден! Прогестерона се изследва на 7-ми ден след ДОКАЗАНА овулация.
Предполагам, че лекарката има уговорка с Циблаб, за това те праща там. В държавните болници и лабратории изследват всички хормони!

Микробиологията на спермата е нещо съвсем различно от спермограмата! Спермограмата се прави при 3-5 дневно въ6здържание, това условие за микробиологията НЕ е необходимо! Със спермограмата се проверява качеството на сперматозоидите - тяхната морфология, както и подвижността им, обема и т.н. С микробиологията се проверява дали има някакви бактерии в спермата!

За предишната ти лекарка и кръвните изследвания за хламидия. Според някой лекари кръвните са по - сигурни, според други тези от секрет са по надеждни. Всеки лекар си има мнение по въпроса.

Сопред мен е добре да си вземеш направление за гинеколог от касата, който да ти назначи хормонални изследвания пак през касата.
Ако ще правите микробиология само, не е необходимо въздържание при съпруга ти.

# 6
  • Мнения: 547
Здравей,Тифани!Верити ти е казала всичко за хормоните и спермограмата,но аз искам да допълня за кръвните изследвания за хламидии.Хубаво е че сте ги направили,но не разбрах изследвали ли са партньора ти.Това е много важно,защото ако ги има при един от двамата ще си ги предавате един на друг до безкрай.Навремето бях още девствена когато ми откриха хламидии в кръвта в търсене на причината за упорита многомесечна кашлица и постоянна субфебрилна температура.Упорити са и се лекуват с антибиотици.Дано наистина да сте чисти и двамата,защото те могат да причинят големи поразии на организма.За микробиологията съдейки от нашия опит бих те посъветвала да я направите.Желая ти успех!  Hug

# 7
  • Мнения: 209
Благодаря ви за отговорите!
Dji-djo, и аз и мъжа ми сме се изследвали за хламидии. Аз със секрет, а той с урина.

Верити, не е ли необходимо, за да се излекува раничката да се разбере бактерията причинител. Защтото лекарката като ми я тушира вчера с различни дезинфектанти ме защипа само от кислородната вода и тя си направи извода, че раничката е следствие на аеробни бактерии.
Аз съм си правила микробиология преди 3 месеца и наистина имах такива бактерии.

# 8
  • Мнения: 4 324
Хламидия за пръв път чувам да се изследва в урина ..... Може ид а греша, но май начините са или с кръв или със секрет! Като лекува хламидия, само ти ли я лекува или и партньора ти?

В предния ти постинг, не прочетох никъде че и ти ще правиш микробиология. Направи я, но пак казвам не знам хормоните да влияят на раничката и не знам защо иска да ги изследвате преди да предприемете лекуването и. Всъщност не съм изобщо компететна по ранички, дано някой се включи.

За това, че те щипе от кислородната вода, не виждам как може да се направи извод, че раничката е вследствие на аеробни бактерии. Пак казвам не знам почти нищо за раничките, но това не ми се вижда логично. От кислородната вода няма как да не те щипе!

# 9
  • Мнения: 553
Тифани, момичетата са ти отговорили за хормоните. Аз само ще добавя, че ако ще правите и спермограма, не я правете в Цибалаб, а в специализирана клиника по стерилитет. Общото мнение е, че в Цибалаб нямат ембриолог и спремограмите им не са професионално направени. Ако е само за микробиология, вероятно няма проблем.
За хормоните да не би гинеколожката ти да е имала предвид и TSH и FT4? Те са за щитовидната жлеза, но гинеколозите препоръчват и те да се изследват, защото влияят на овулацията също. В Цибалаб наистина имаха някакъв пакет за хормоните, не помня кои точно, но със сигурност не бяха 8. Вероятно като са в пакет е малко по-евтино, но иначе навсякъде изследват хормони. Друг е въпросът дали ще ти дадат напарвление за тях, защото са им малко направленията и повечето гинеколози си ги стискат.
Не ми е ясно каква връзка имат обаче хормоните с раничката  Rolling Eyes Би трябвало за раничката да ти назначи цитонамазка, въпреки че си правила такава преди 4 месеца (от нея е резултатът ПАП 3Д). До колкото аз знам, нормално е да е ПАП 1 или 2, ПАП 3 значи някакъв проблем и изисква лечение, но не съм запозната точно какво  Rolling Eyes
А това с кислородната вода просто ме хвърли в музиката  Shocked

# 10
  • Мнения: 209
Верити, виж тук пише, че може да се изследва хламидия с урина при мъжа.
Не съм писала, че ще правя микробиология. Споменах я, защото имаше съвпадение между предположението на лекарката за аеробните бактерии и предишната ми микробиология, където е отбелязано, че наистина имам такива бактерии.

Току що звъннах в Цибалаб,за да попитам за въпросния пакет! Изобщо не включва 8 хормона!  #Crazy
Включва ето тези: LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Teststoteron, но защо всъщност се прдлагат като пакет, като не се изследват по едно и също време!?! Отвратителни печалбари!  #2gunfire

Моля пишете ми ако знаете нещо за раниичката!  Praynig
Какво да правя? Да ходя ли при друг лекар? Вчера като ми прави колоскопия я видях на екрана -  беше зачервена и доста голяма - трябва да се лекува! Но нямам никаква идея къде и при кой?

# 11
  • Мнения: 547
Тифани и 5-те хормона в пакета се изследват по едно и също време 3-5 ден от цикъла.Друг е въпроса дали да се довериш на тази лаборатория.Ако живеех в София със сигурност щях да си правя всички изследвания в някоя от клиниките по стерилитет.На мен никога не ми дадоха направление за тези хормони нито гинеколог,нито ендокринолог.Винаги съм си ги плащала.

# 12
  • Мнения: 553
Ако живеех в София със сигурност щях да си правя всички изследвания в някоя от клиниките по стерилитет.
Ами те повечето клиники в София май работят с Кандиларов до колкото знам, там си пращат изследванията. Друг добър вариант е Бодимед. Чувала съм, че и в Майчин дом в лабораторията ги правят тези хормони и там май било малко по-евтино.
Специално за хормоните не съм чувала оплаквания от Цибалаб, ставаше дума за спермограмите там, че не са точни.

# 13
  • Мнения: 209
Чувала съм, че и в Майчин дом в лабораторията ги правят тези хормони и там май било малко по-евтино.
Специално за хормоните не съм чувала оплаквания от Цибалаб, ставаше дума за спермограмите там, че не са точни.

Да, и в Майчин дом могат да се направят хормонални изследвания, там ходих днес и ми казаха цена 14лв. на хормон, ако не съм си взела направление. Но не разбрах кои точно хормони ги поема здравната каса.  ooooh!

# 14
  • Мнения: 902
Цибалаб е добро място за изследване на хормони, защото наистина имат пакетни цени. Така излиза по-евтино. При тях може и по каса да се правят изследвания.
Пакетът " Лейди плюс" наистина съдържа 5-те хормона (59.70 лв.), които са ти продиктували по телефона. Правят се на 3-5 ден от началото на цикъла!
Предполагам, че другите 3 са Прогестерон - на 7-ми ден след доказана овулация и ТСХ и Т4, които са хормони на щитовидната жлеза.
За щитовидната има пакети ТСХ+ФТ4 (22.90 лв.) и ТСХ+ФТ4+ФТ3 (31.10 лв.).
Цибалаб обаче НЕ Е подходяща за никакви микробиологии и спермограма. Не съм имала случай да не намерят нещо в микробиологията. При проверка в две клиники по стерилитет, се оказа, че микробиологиите са чисти.
Тифани, потъси специалист с добър колпоскоп за уточняване на произхода на раничката и лечение. Не е вярно, че не се лекъват ранички при нераждали жени!
Късмет.

Общи условия

Активация на акаунт