Повишен пролактин

  • 15 699
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Моля за малко помощ Wink
От 6 месеца опитваме за бебче с някой от вас сме си писали в седмичните теми, но така и не стана до сега.
И аз реших да си направя изследвания.Пуснах си  LH, FSH и естрадиол и пролактин.
Всичко в норма с изключение разбира се на пролактина при референтни стойности 29,54-514, моят е 603,86, което ме обезпокой доста.
Та до сега цикълът ми е бил по .....трудно е да се каже но м/у 26/60 дни, но в последните три месеца(включвам и този се нормализира) т.е идва си ми в дата с изключение на този месец, когато ми дойде 3 дни по-рано.
Обикновенно преди цикъл започват да ме болят доста гърдите, този път започнаха нормално да ме болят, като си мислех че има седмица до М, ама се оказа че дните са по-малко имайки предвид, че ми дойде по- скоро.

Незнам какво да си мисля, каква ли може да е причината.
Мисля си че бях спокоина преди изследването и съответно и гърдите не съм си пипала....и незнам......

Малко съм объркана и стресната мисля да отида на доки в петък, защото сега са последните дни на М.
Та исках да чуя коя от вас е имала подобен проблем в какв срок се е нормализирал пролактина и как се е справила с проблема.
Кои медикаменти са препоръчителни и това в общи линии....с две думи окражителни слова Wink

Благодаря предварително на всички!

Целувки!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Флаинг,а лежа ли преди самото изследване?

# 2
  • Мнения: 245
Не мила ама чаках около 30 минути и през цялото време седях само станах и чаках преди самото изследване 5 минути.

# 3
  • Мнения: 4 700
Ами повтори си иzследването. Трябва да лежиШ 30 минути и да ти вzемат кръв в легнало положение. И ако пролактинът пак е zавиШен отиди на ендокринолог. Гинекологът няма да ти помогне. Ендокринологът Ще реШи какво е най доброто лечение zа теб и какви хапчета да ти предпиШе.  Peace

# 4
  • Мнения: 245
Ами след колко време е добре да с еповтори изследването

# 5
  • Мнения: 4 700
Може и утре да си го повториШ. Важно е да лежиШ и да ти вzемат кръв в легнало положение. Да е на гладно. И да не си правила секс на предната вечер. Това е стресов хормон и се влияе от много вънШни покаzатели.  Hug

# 6
  • Мнения: 1 792
добре де ами къде са в случая тея лаборанти #Cussing outтя момичето не е длъжна да знае какво се прави преди пролактин.те като виждат че ще изследва пролактин защо не я сложат да легне.иии тая държава няма да се оправи и всеки да си върши работатат както трябва. #Cussing out
Флинг момичетата са ти казали.това е стресов хормон и се влияе от всичко.не давай да те бодут пак ако не си лежала половин час.успех.
а иначе аз съм с много по-висок пролактин и сега пия хапчета и през 20 дни го изследваме да видим дали се повлиява(за сега много малко)но всичко ще е наред Hug

# 7
  • Мнения: 245
Муши мерси за успокоението, аз си спомням че преди те бяха стреситали за опасения от аденом или нещо такова дано го няма това нещо разбира се де....по-добре да е от стрес.....
Аз знам че трябва д се лежи, изчетох всичко преди да ида, но в понеделник мисля да повторя изследването и да искам да легна пък ако искат да ме бодат ако искат да не ме Wink.
Най ми е странно че с тестовете за ову преди засякох такова.....и незнам....ще видим
Муши а твоя колко беше и какво пиеш...те до колкото знам изписват Достинекс,Парлодел или Бромокриптин.....

# 8
  • Мнения: 1 792
ами аз съм и с аденом пиле-4мм.
пролактина ми беше 58 при референтни стойности максимум 24.пих парловел по 1таблетка и след 20 дни стана 54 и сега пия парлодел по 2таблетки и на 1август съм пак на изследване и ще видим.
желая ти успех Hug

# 9
  • Мнения: 4 700
Му6и, а zаЩо не пробвате с достинекс? Аz го смъкнах почти до нула  Laughing а и аденома намалява. Много лекари вече съм питала и те каzват да го пия до установяване на бременност. Като им кажа, че много лекари каzват, че достинекса увреждал плода, отговорът е, че не го уврежда, а няма достатъчно проучвания в таzи насока и zа това не се препоръчва.

Иначе доzата парлодел не ти е толкова малка, би трябвало да се повлияе от нея. Аz и с половин таблетка на ден го държах в норма гадния пролактин.  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 792
ами незнам пиле.Пелев иска първо с парлодел да пробваме ама ако и от 2 не се влияе ще минавам на други.мамка му много е гаден тоя пролактин #Cussing out #2gunfire

# 11
  • Видин
  • Мнения: 159
Здравейте, аз също съм с завишен пролактин и микроаденом 4мм. Първото ми изследване беше септември 1330 при реф.гр. до 620. Започнах да пия бромокриптин п о схема и го свалих до 700 с 1/2т. поддържаща доза, но след това ми го увеличиха на 2пъти по 1/2т. и вече е 280.Страничните ефекти са много но се свиква с тях ,така че успех на всички.

# 12
  • Мнения: 245
Момичета, до колкото знам и изчетох тези аденоми могат да изчезнат при лечение с препарати.....гушками ви силно и горе главата бебе ще има за всяка в торбата.... Hug Hug Hug Hug Hug

Ами моят като не е толкова завишен това да ме успокоява или да си искам ЯРМ.....утре съм първо на генеколог той да ми препоръча при кои ендокринолог да ида.....
А искам да ви питам как преценяват кое от лекарствата да изпишат......Достинекс,Парлодел или Бромокриптин.....

# 13
  • Мнения: 1 792
лекаря решава какво да пиеш.след прегледа пиши да кажеш успех Hug

# 14
  • Мнения: 245
Мерси Муш, утре ще видя..... Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт