Бебето ми падна...

  • 2 424
  • 31
  •   1
Отговори
Преди малко бебето ми падна върху паркета.  ooooh! От масата за повиване, която е доста висока - поне двойно по-висока от спалнята.   Много плака, ама много. И след 20 мин. реване заспа. Кажете ми какво трябва да правя? За какво да следя? Опипах го целия - не забелязвам нищо нередно, но все пак...  Cry

# 1
  • Мнения: 1 732
Следи реакциите на бебето. Ако започне да повръща - веднага хуквай към болницата.
И вземи мерки - преобувай на спалнята. Там е широко и по-безопасно!   
Виж и тук :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195244.0

# 2
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Без паника! Отивай да го види лекар! Принципно не е добре, че е заспало. Трябва да го следиш за повръщане и прекалена сънливост. Подробности ще ти каже лекаря! Не се бави!

ДАНО ВСИЧКО Е НАРЕД Praynig

П.П Моят син е падал от същото място, слава богу, без последствия Praynig

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Докато не го види лекар няма да си напълно спокойна! Така, че намери начин и го заведи да го прегледат.
 Най-вероятно е нищо да му няма, но по-добре е да ти го каже специалист, нали? Simple Smile

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Обади се на педиатърката по телефона сега докато спи. После като се събуди отидете да ви види. Тя ще каже най-добре.

Ади е падала от кревата, също високо, но нищо й нямаше.

Спокойно, всичко ще е наред! Praynig

# 5
  • Мнения: 413
Следи за сънливост, повръщане, ако има подуто или зачервено местенце...
Дано всичко да е наред! Praynig Peace

# 6
  • Мнения: 5 362
Ох,кофти момент,но се случва Confused
Споко,на доста мами се е случвало Peace
Гледай дали бебето е много сънливо или раздразнително.Има ли му нещо по тялото-охлузвания или друго подобно?
Дано му няма нищо на детенцето,така си и мисля де,че му няма.Но твоето притеснение ще е по-голямо от неговата болка Wink

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Събуди го! Дръж го будно, докато не го види лекар. Или поне да минат 1-2 часа от падането.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да ти кажа синът ми падна миналата седмица, но от спалнята. Плака 5 мин. и заспа. Момичетата са ти обяснили за какво да внимаваш и го заведи на лекар. Аз го заведох на следващия ден и даже му прегледаха с ултразвук за всеки случай главата. Случва се. Стискам палци всичко да е ОК.

# 9
moeto padna v4era,i sega sas cicina i ujulen nos.Nishto i niamash.Zvanix na lekarkata tia kaza shto niama povrashtane vsi4ko e nared.No zashto spi?Mojebi se izmorilo ot revane

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако е изплакало веднага няма страшно, а това, че е заспало след толкова дълъг рев е нормално, не разбрах колко е голямо бебчето ти, но със сигурност се е уморило и уплашило от преживяното. Синът ми направи първия си безмоторен опит за летене на 2 месеца, спеше при нас и тупна на паркета от нашата спалня. През нощта! Не искам да си спомням какво преживях, цяла нощ го наблюдавах, изобщо не ми мина наум, че не трябва да заспива веднага, нито пък да яде. Аз в паниката си му набутах цицата и той блажено заспа. Слава Богу без последствия...  ooooh! На всеки може да се случи, но ако още не си, звънни на лекар, да си каже компетентното мнение и той/тя, че ние не сме специалисти и освен идентични разкази и съчувствие, едва ли конкретно ще можем да ти помогнем.
Дишай спокойно и действай адекватно, а за повивалниците забрави занапред - що бебета се изпопребиха от тях, аз затова и никога не се навих да слагам малкия на таквоз чудо  Laughing, но той пак ме изненада и падна, така че, както виждаш, няма застраховани...  Confused

# 11
# 12
  • Мнения: 871
Доколкото знам точно това се следи - прекалена сънливост и повръщане. Кажи какво става?

# 13
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
моя падна преди седмица от спалнята и така-плака и заспа.Обадих се на док а той каза че е опасно ако се надуе фонтанелата .Наща хлътна  Sick но сме Ок.
дано нищо да ви няма  Praynig

# 14
  • Варна
  • Мнения: 59
Знам че при падане се наблюдава дали има загуба на съзнание веднага след паданетои повръщане следващите 48 часа.Щом няма нещо от това споко.А това че е заспало е нормално.Все пак си е поревало 20 мин. и е било много уплашено.Моята дъщеря когато падна бая се бях ошашкала когато заспа веднага след продължителен рев,но слава богу нищо и няма.

Общи условия

Активация на акаунт