Как да почистя покапалия латекс от паркета?

  • 8 295
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Вчера приключихме(почти) с боядисването,но нямам идея как да почистя петната от паркета.Има ли препарат,който да разтвори латекса ,защото само с вода и гъба е доста трудоемко... clean

# 1
  • София
  • Мнения: 375
аз чистих със скоч брайта на гъбата и търкане иначе латекса се разтваря от вода, за препарати незнам дали няма до повредят паркета

# 2
  • София
  • Мнения: 1 315
С вода, трудно но става. Другото е с някакъв разредител,но да не ти направи лекета по паркеа.

# 3
  • Мнения: 101
Започнах с вода и гъба.Никак не е лесно и бързо newsm28

# 4
  • Мнения: 589
Ами що не покрихте паркета с фолио-продава се в магазините,не е кой знае колко скъпо...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
На четири крака, вода и гъба - грапавата страна или се продават само такива грапави (телени) гъбички. Трудоемко е, да. И аз скоро се занимавах с тая дейност, щото за да се постеле найлон нечий мъжки мозък трябва първо да се сети ....  Mr. Green

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Оцет, гъба и търкане.

# 7
  • Мнения: 101
На четири крака, вода и гъба - грапавата страна или се продават само такива грапави (телени) гъбички. Трудоемко е, да. И аз скоро се занимавах с тая дейност, щото за да се постеле найлон нечий мъжки мозък трябва първо да се сети ....  Mr. Green
Съгласна съм.
С упорито търкане се чисти. clean

# 8
  • Мнения: 110
С разтворен във вода оцет,гъба и ...търкане

# 9
  • Мнения: 46 438
С вода, гъба и шпатулка чистих аз, но имаше само няколко капки, защото бяхме сложили найлон навсякъде  Grinning

# 10
  • Мнения: 113

Потвърждавам и аз лъсках след латекса с оцет, но тогава паркета ми не беше лакиран а и беше с найлони Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Покапалия по паркета  латекс можеш да изчистиш с вода, оцет, грапава гъбичка, шпатулка или шпакла и търкане.
Бавно става, да. Tired
А за следващия път си вземи найлони - продават ги за 1.20 лв.- 20 квадратни метра. Залепваш ти с тиксо за пода и когато приключиш - нагъваш и изхвърляш в първия контейнер.  Peace

# 12
  • Мнения: 101
Благодаря на всички Hug

Оцета върши страхотна работа в този случай!

# 13
  • Мнения: 113
Мда, при мен оцета изчисти плътен слой вар веднъж и от тогава сме с найлони по време на ремонта а след това с оцета и дограми и дървени рамки и релефни стъкла  итн минавам Wink

# 14
  • Мнения: 1 098
С вода и по- грапавата страна на гъбичката

Общи условия

Активация на акаунт