Как да родя?! :(

  • 2 269
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте!
Сигурно вече сте разнищвали темата и преди, но ви моля пак да изкажете мнението си. Имам няколко въпроса, свързани със самото раждане. Постоянно мисля за това и мъжа ми вече ми се кара, защото започвам да психясвам буквално! Затова ще съм ви МНОООГО благодарна ако ми дадете съвет! Преди това искам да споделя, че много ме е страх от самата болка, от некомпетентност на лекари, незнам какви рискове има и затова незнам какво да правя....Исках да говоря с лекарката за това, но тя ми каза, че е прекалено рано да мисля за раждането  newsm78 До скоро исках да раждам естествено с упойка, но като разбрах как се слага упойката, с мъжа ми отхвърлихме тази възможност. Сега съм по склонна за секцио, но не съм сигурна Sad

Въпросите ми са:
1. Къде има по голям риск - при секциото или при нормалното раждане (с упойка)?
2. Къде е най добре да се ражда във Варна и съответно при кой лекар?
3. На каква цена излиза раждането в ОкрБ, АГ и Майчин дом?

Това са най болезнените ми въпроси засега и много ще се радвам да ми помогнете!   bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Миличка по-важното сега е да почиваш, защо се тормозиш толкова рано, разбира се няма безболезнено раждане поне не напълно, но ще го преживееш, само като си помислиш, че ще гушнеш едно малко слънчице ти идват сили повярвай ми, а пък и не се знае до края на бременноста ти има доста време, аз лично до 8ми месец мислех, че ще раждам нормално, но се появиха проблеми и се наложи секцио, не ти го казвам, за да те плаша, а защото няма смисъл да се тормозиш, както и да родиш, ти пожелавам едно здраво и пухкаво бебенце.

# 2
  • Мнения: 1 817
 Аз съм раждала секцио и съм доволна, че всичко мина ОК !Гадничко е, но всичко минава. И сигурно при всички е различно както за операцията, така и за норм. раждане. Имах си уговорка с лекар.
Сега чувам коментарите за раждане в АГ-то /има спец. тема/ за ВИП етажа 7-ия секцио излиза около 720 лв. за 6 дни престой. За нормално май към 500 лв. не съм сигурна.
 Обаче и аз се питам ако не си във ВИП отделението какви са цените напр.  на 4-ия етаж -за избор на лекар ,  упойка и т.н. Затова ще следя темата , та дано някой отговори на въпросите ни.
Аз раждах секцио по лекарско предписание-не можах да избирам.

# 3
  • Мнения: 6 607
  Ако си мислиш ,че ще получиш еднозначен отговор как да родиш едва ли ще стане.
Раждах нормално с упойка не усетих никаква болка нито при поставянето и нито при раждането.След това ме болеше от шевовете до мен имаше мочиче със секцио нея също я боляха шевовете.Общо взето ми се струва ,че възстановяването е еднакво ако при нормалното се наложи да режат.
Не мисли за рискове и спри да се притесняваш .Лека бременност и раждане Hug

# 4
  • Мнения: 941
 Ако си мислиш ,че ще получиш еднозначен отговор как да родиш едва ли ще стане.
Раждах нормално с упойка не усетих никаква болка нито при поставянето и нито при раждането.След това ме болеше от шевовете до мен имаше мочиче със секцио нея също я боляха шевовете.Общо взето ми се струва ,че възстановяването е еднакво ако при нормалното се наложи да режат.
Не мисли за рискове и спри да се притесняваш .Лека бременност и раждане Hug
  точно така Peace

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
роди, скачайки от върха...
Нали не си мислиш, че мнението на форума ще натежи за избора ти, за начин на раждане?  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 11 607
Всеки случай си е индивидуален що се отнася до секцио и естествено раждане.....Риск има и при двата вида раждане......Универсална рецепта няма! Твоя организъм реагира по свой, уникален начин на всичко, вкл. и на лекарства, упойки, болки и т.н.

Аз съм доволна,че раждах естествено, за другите - незнам! Благодаря и на екипите,че не допуснаха да стане нещо лошо с мен, или с децата ми.....Това е моя опит....Но твоя какъв ще е....Посъветвай се с наблюдаващият те лекар и преценете заедно кое е най-доброто в твоя случай!

Успех и леко раждане!

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 49
здравей. аз родих преди 12 дена и искам да ти кажа да не се притесняваш изобщо. Болката си я има , но се понася и се забравя. Важното е да не се паникьосваш. А доколкото дали нормално или секцио - нормално ти препоръчвам ако разбирасе не се налага секцио.В стаята ми имаше 2 момичета със секцио- не можеха да стават, с катетър са , не могат да ядат , държат ги повече дни в болницата ,абе много по трудно се възтановяват. И най- важното е да слушаш лекаря. Късмет и да се похвалиш като се роди бебока.  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 100
jani85, честито! Пожелавам бебчо само да ви радва!  Hug

# 9
  • Мнения: 3 069
Риск има и при нормалното и секциото.
И при двете не се знае кога могат да се усложнят нещата!
Имам 3-ма сина.Батковците ги родих нормално а Вики секцио...
Секциото си е супер трябва да ти кажа, след всичко което ми мина през главата с брат му при нормалното.
Много бързо се възстанових.
А за упойките....по-добре да искаш пълна.
Това мое лично мнение и не ми се ще да се започнат караници ЗА и ПРОТИВ.

Все пак са раждала и по двата начина Wink

# 10
  • Мнения: 3 069
здравей. аз родих преди 12 дена и искам да ти кажа да не се притесняваш изобщо. Болката си я има , но се понася и се забравя. Важното е да не се паникьосваш. А доколкото дали нормално или секцио - нормално ти препоръчвам ако разбирасе не се налага секцио.В стаята ми имаше 2 момичета със секцио- не можеха да стават, с катетър са , не могат да ядат , държат ги повече дни в болницата ,абе много по трудно се възтановяват. И най- важното е да слушаш лекаря. Късмет и да се похвалиш като се роди бебока.  Grinning

Честита рожба!Много да те радва!  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 100
Благодаря, че ми отговаряте с такава бързина:) Наистина помагате много! А за съвестни лекари и за мястото за раждане някой може ли да ми каже нещо? Защото накрая ще взема да си остана у дома  Laughing Simple Smile)) Шегувам се. Знам, че след като решиш как ще раждаш трябва да отидеш при някой лекар предварително и да му кажеш, че искаш той да те изражда...нещо такова... Embarassed  Кои са добрите лекари във Варна?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 102
Благодаря, че ми отговаряте с такава бързина:) Наистина помагате много! А за съвестни лекари и за мястото за раждане някой може ли да ми каже нещо? Защото накрая ще взема да си остана у дома  Laughing Simple Smile)) Шегувам се. Знам, че след като решиш как ще раждаш трябва да отидеш при някой лекар предварително и да му кажеш, че искаш той да те изражда...нещо такова... Embarassed  Кои са добрите лекари във Варна?

А ти къде ходиш на ЖК?Може би там ще те ориентират най-добре.Аз специално съм се насочила за раждане към АГ - Варна, но още се двоумя за ВИП-а.А и наистина е още рано (и аз съм в твоята седмица почти).Иска ми се да раждам нормално, не ме е страх, но знам, че може дори в последния момент да се наложи нещо друго.
Най-важното е да не се шашкаш, да имаш доверие на лекаря, който ти следи бременността и да гледаш положително без страх на предстоящото събитие.  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 100
ellyy, ходя при д-р Георгиева. Там се води и женската ми консултация. И от двете лекарки съм много доволна. Но незнам защо съм останала с впечатлението, че само ако има защо, ще ми препоръчат секцио, а иначе са с двете ръца ЗА нормално. Незнам, може и така да ми се е сторило. А за лекар ще ги питам, но повече разчитам на мамите тук за безпристрастни мнения. Надявам се поне на тази консултация да поговорим за раждането, защото наистина постоянно мисля за това.

# 14
  • Мнения: 9 990
Напъвай, напъвай, напъвай...и готово  LaughingОбикновено,ако няма предпоставка за секцио така се ражда.Обикновено екипите за това са там-да те направляват и теб и бебето по пътя.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт