Цветна снимка с контрастно вещество или урография!!!

  • 11 249
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мами, правила ли е някоя от Вас на детето си това изследване, на мен ми предстои да го направя утре при доц.Анадолийска в педиатрията, за да отхвърлим вероятността от двоен бъбрек и връщане на урина.........или потвърдим естествено......моля, поделете ако сте минали през това какво представлява самото изследване, колко продължава и как се справихте.....Благодаря ви!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
На мъжа ми му правиха такава снимка,мисля че вкарват контрастното вещество със спринцофка и гледат на ехограф.След това не се чувстваше зле,в смисъл все едно нищо не са му правили.Едва ли ти помогнах много,но все пак.... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 145
благодаря ти.....това и на мен ми казаха, но.......реших все пак да попитам и тук за подробности

# 3
  • Мнения: 502
на мен ми правиха венозна урография преди година и половина
слагат те да легнеш в рентгеновата зала и с помощта на абокат ти вливат контрастното вещество за около двайсетина минути (горе-долу толкова си спомням, че беше)
контрастното вещество всъщност на външен вид е прозрачно  Mr. Green
после ти правят няколко снимки на рентгена през определен интервал от време
нито боли, нито е неприятно  Peace така че не се притеснявай
през цялото време си легнала
единствено е възможно да получиш леко затопляне в гърлото от контрастното вещество, но то се случва суперрядко и не е страшно  Wink

# 4
  • Мнения: 145
благодаря отново, но за най-глямо съжаление венозната урография ще я правят на малката а е само на 2г. и неная как ще се справим,  но е по-важен резултата........а резултата при вас кога излезе.....колко бързо ви казаха има ли или не задръжа, връщане или всичко е наред

# 5
  • Мнения: 502
ами мен се наложи да ме викат за последна снимка след 24 часа понеже се оказа, че бъбрека изобщо не отделя и искаха да са сигурни
тогава ми дадоха в писмен вид и резултата
иначе нормално се прави снимка за последно на 120-тата минута и след нея веднага се изготвя становището и ви се дава

дано мине леко при детенцето  Hug успех ви пожелавам

аз не съм лекар, но питайте за детенце дали не е по-добре с абокат да се вкара веществото, защото виждам, от постинга на КАРЧЕВА, че някъде го слагат и със спринцовка
знам, че децата се плашат от инжекции и с абокат може да го приеме по-леко

# 6
  • Мнения: 374
На дъщеря ми на 11 месеца й правиха изследване за бъбречен рефлукс на рентген, като й слагаха катетър. Оттогава има неописуем страх от лекари. Важното беше, че няма рефлукс. Стискам палци и на вас. Дано да мине леко! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт