Евтиното, което после ни излиза 3 пъти (най-малко) по-скъпо ......

  • 3 625
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте. Сигурен съм че на всяка от вас се е случвало да се убеждава многократно че евтиното излиза в края на краищата много по-скъпо. Споделете кое последно сте купили уж за по-евтино а ви е излязло после многократно по-скъпо. Имам в предвид за ремонти по дома а и не само. Аз последно така се прекарах с една врата. Уж по-евтината оферта да изберем а после само ядове си имахте с тези некадърници от тази фирма. Разбрах защо работели по-евтино, но късно.....  Close Винаги се заричам да не купувам по-евтиното ама всеки се подвежда някой път .... Кажете вие с кои стоки или услуги сте се подвели напоследък по евтини цени....

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Плочките в тоалетната. Купих български, щото нали..малката тоалетна...няма да се ползва кой знае колко...я да поспестим някой лев. Засега по-скъпо не ми е излязло, но баща ми се припоти 100 пъти, докато ги нареди - една с една еднаква нямаше ooooh!, а на мене сега ми призлява всеки път като вляза да мия тази тоалетна - е нЕма по-грозни плочки Crazy
Друго засега не се сещам. В общо линии съм наясно с този принцип и при обзавеждането на дома си гледах да се придържам към оптималното съотношение качество-цена, за да не ми излиза през носа нито сега, нито, по-късно Peace
Виж, за дрехи колко пъти съм се подвеждала по евтиното...и после едно пране и ааайде в коша Close

# 2
  • Мнения: 5 362
Май няма такова нещо.Винаги предпочитам да дадем малко повече пари,но после да не ме боли глава.От много сметки-файда няма Wink

# 3
  • Мнения: 646
Най-лошото е това ,че цената не е гаранция за качеството... Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 11 657
Най-лошото е това ,че цената не е гаранция за качеството... Sad
Да-м-м в Бг е така за съжаление,никога нямаш гаранция,че скъпото също няма да те изостави.
При обзавеждането на новия ни дом се опитваме да достигнем до оптималното съотношение качество-цена.Затова и напоследък толкова често пускам теми тук,търся мнения и т.н...

# 5
  • Мнения: 326
Най-лошото е това ,че цената не е гаранция за качеството... Sad

Точно това исках да напиша и аз. Ние винаги купуваме неща на средна цена и мъжа ми почти винаги предварително проучва къде, какво и колко  Peace   Laughing До сега не сме имали проблеми, но при нас все още всичко е сравнително ново. Най-стара е спалнята - на 1 година.

# 6
  • Мнения: 189
Единственото, за което се сещам, е че си поръчах холна масичка от една квартална фирма, заедно с ъглово диванче за кухнята. Диванчето, както и да е, стана, но ми го стовариха пред входа, явно качването по стълби и асансьори не влиза в цената. Добре, че живеехме на първия етаж.
Поръчката беше направена в средата на ноември, а до Коледа масата още не беше готова. Пред алтернативата да прекарам празника на земята (другите стаи не бяха готови), предпочетох да откажа поръчката и в най-големия студ обиколих цяла София, за да си харесам и купя маса, която в крайна сметка, заедно с превоза, измръзналите ми крака и многото нерви, ми излезе тройно по-скъпа.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 103
За българските плочки съм съгласна. Купихме си фаянс и теракот за банята на фирма Кай. Към фаянса - тоест плочките на стените нямам забележки, но теракота се оказа някакъв отврат, това нещо няма изчистване седи на мръсни петна, каквото и да го правиш. И да отбележа, че не купихме плочките заради по-ефтиното, ами защото ни харесаха като цвят. Чудя се дали мога да подам оплакване до производителя за този дефект.

# 8
  • Мнения: 4 546
Най-лошото е това ,че цената не е гаранция за качеството... Sad

Точно това исках да напиша и аз. Ние винаги купуваме неща на средна цена и мъжа ми почти винаги предварително проучва къде, какво и колко  Peace   Laughing До сега не сме имали проблеми, но при нас все още всичко е сравнително ново. Най-стара е спалнята - на 1 година.
и ние така. не винаги високата цена е гаранция за качество.
 а от българските плочки аз съм доволна.

# 9
  • Мнения: 46 434
Не се сещам да има такова  newsm78 Всичко вкъщи, без дограмата и радиаторите е от възможно най-евтиното.

# 10
  • Мнения: 22 343
Избирам най-доброто за мен при сравнение качество-цена.
Избягвам да купувам най-евтиното, или пък неоснователно скъпи стоки.

# 11
  • Мнения: 146
При нас май всичко е в средни цени. Не се сещам да е имало кой знае какви проблеми или поне аз не съм разбрала.  newsm78 Някои хора казват - не съм толкова богат, че да купувам евтино. И аз така смятам.

# 12
  • Мнения: 6 167
сигурно ще прозвучи ужасно надуто, но аз спазвам това правило ( колкото ми позволява портмонето, разбира се).
не купувам евтини неща, понякога чакам да намалят нещо и след това го купувам, но не и нещо , защото е евтино.

# 13
  • Мнения: 651
Избирам най-доброто за мен при сравнение качество-цена.
Избягвам да купувам най-евтиното, или пък неоснователно скъпи стоки.
Мога да дам примери и в полза на скъпите и в полза на евтините стоки...въпрос на здрав разум и малко късмет.
примерите: - евтиния моп се оказа, че е почти за еднократна употреба,
                    - евтините домашни чехли /бумеранг/ нося ...не помня вече 2 и повече години;
                    - скъпа хавлия /подарък/ става само за красота - много плътна и нищо не попива;
                    - скъпи летни чехли четвърто лято ги нося вече са демоде, но нямат скъсване.
Обикновено
... чакам да намалят нещо и след това го купувам

# 14
  • Мнения: 415
Само да вметна  Simple Smile - много сме доволни от българските плочки в банята.

Иначе най-зле според мене са евтините ютии.

Също са ми излезли 3 пъти по-скъпо някои евтини майстори, защото те освен че мърлят имат и склонност да стават постепенно все по-скъпи докато в един момент надминат тези, които после ще оправят мазалото.

Общи условия

Активация на акаунт