Дали да си сменя педиатъра?

  • 390
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, пред дилема съм.
Избрах за педиатър личния си лекар, ( тя е и педиатър) защото не съм имала проблеми с нея, като искам направление дава. Но се оказа, че май съм сгрешила. Кара си по-старата схема за захранване, не знае никви други ваксини освен по З.К., аз сама си проучвах нещата тук и си решавах, никога нищо не е споменала за масаж и гимнастика, направление за ортопед с корекция ми издадоха( съответно в ортопедията не ми го приеха )
А и като личен, от 2 години не ми е напомнила за проф. прегледи...то и аз не питам де.

Та така или иначе 6-7 месеца минаха, аз сама се оправих с ваксини и сега сама си захранвам, чудя се доколко са необходими напътствията на педиатъра нататък  ooooh!  Thinking
Ама се дразня като чувам на мойта приятелка как пед. пише препоръки в картона, ( а нашия си стои при пед.), как й обяснява за страничните ефекти на ваксините( а нашата дори за компрес не ни каза, сигурно си мисли , че всичко сама си знам, аз че чета , чета, ама и тя ако ми казва  - ще се радвам)

Но и изтървах вече срока за смяна, трябва до декември да чакам... иначе е мила, на мен ми е била някога педиатър, то от тук нататък май само като сме болни ще се посещаваме и за това се чудя важно беше сега да ме напътства, ама аз сама се оправих, нататък май няма чак толкова голяма значение май, какво ще кажете мами с по-голям опит ?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 227
   Ако е добра като лекар диагностик, дава направления и е добричка може да не я сменяш. Незнаеш на каква ще попаднеш после. А и след като ти знаеш как да захранваш и тя не ти прави проблеми всичко е ок  Simple Smile
   Все пак ти си решаваш, ако ще се чувстваш по скопойна може и да я смениш  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 481
Не одобрявам практиката "ако искам направление, ми дава"...  Лекарят е този, който трябва да посочи необходимостта от даден вид изследване  и консултация с определен специалист ( и да даде съответното направление), а не ти да чуеш от приятелка и да го поискаш  Confused
И друго- много важно е да усетиш, че лекарят е наистина ангажиран с детето и здравето му, и дава максимално от себе си!

# 3
Ти сама трябва да прецениш. Болшинството лекари не приемат късното захранване и си карат по старата схема, така че ако не избереш някой педиатър специално(тук има тема) най-вероятно ще попаднеш пак на лекар от старата школа. Нашата е такава, но никога не ми се е месила,   добър диагностик е и не предписва антибиотици за щяло и нещяло. Няма проблем да я търсим денонощно, събота и неделя по телефона. Отделно нямам проблеми относно направления, издаване на бележки за детската ясла, болнични и т.н. Но ако не искаш съвет не ти дава. На детето кой знае какво внимание не са му обръщали.  Аз по принцип съм по-неуверена и в началото ми липсваха напътствия, но лека полека почнах да взимам решения сама след като се информирам тук първо и сега няма проблеми и не съжалявам, че не я смених.

Светозар е на 2г и 2 седмици.

# 4
  • София
  • Мнения: 344
Мда и мен тва ми е колебанието, щото чак да съм много недоволна...а аз така или иначе вече никога няма да спра да сверявам инфото с нета... а тогава и аз трябва да си търся GP... ще поседиме до дек. при нея, ще видя как ще се равиват нещата. Мерси момичета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт