Бият ли се децата ви помежду си?

  • 704
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 821
И какво правите, как реагирате? Аз очаквах да се стигне до там и то точно малкия да е причината, защото е в период, в който започва да удря, просто се чудех кога баткото ще му мацне една  Wink  в отговор, е стигна се и до там  Sad  Embarassed . Посъветвайте ме, как да реагирам, не че не съм се била със сестра ми, но ....

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Ellypr
И какво правите, как реагирате? Аз очаквах да се стигне до там и то точно малкия да е причината, защото е в период, в който започва да удря, просто се чудех кога баткото ще му мацне една  Wink  в отговор, е стигна се и до там  Sad  Embarassed . Посъветвайте ме, как да реагирам, не че не съм се била със сестра ми, но ....


 Arrow същото се случва и у нас!
Малкият скубе много лошо, а сестра му мрази да й докосват косата...и шамари! Не одобрявам  Close ! С баща й непрекъснато й обясняваме, че е малък и не разбира, но тя все пак успява да "му върне" болката!

# 2
  • Мнения: 2 792
Мойте се бият и то доста редовно напоследък Close , не знам дали бих могла да те съветвам, като и аз не знам дали се оправям правилно Thinking
  Едно е ясно, боят между тях от време на време е неизблежен, аз гледам да не взимам ничия страна и да не се застъпвам за никой, карам се и на двамата по равно.Изнасям едни дълги тиради как не ги е срам, виждат ли колко е неприятно  да няма с кой да си играеш, защото всички те отбягват, понеже се биеш с тях.Всеки път обяснявам, че един спор може да бъде решен с разговор не с битка и е по-добре да попиташ, дали ще ти дадат нещо от колкото, да си го вземеш на сила.
  Ако случая е много драстичен и двамата заминават наказани, Момчил е ял един два пъти бой по задника, защото от яд хапеше сестра си до кръв по гърба Imp.
  Сега съм и вдигнала мерника на Димана, защото я виждам как абсолютно съзнателно дразни и се подиграва на брат си, че е по-малък(пределно ясно ми е, защо го прави), а той понеже е чуствителен, ходи и се крие да плаче и страда тихичко #Puppy dog
  В общи литии се опитвам да бъда обективна и справедлива, а доколко ми се отдава, не знам

# 3
  • Мнения: 811
Досега е имало единични случаи на дръпване на ухо и потупване по дупето. Но се дразня , че каката му се кара "насериозно" - бая повишава глас, а той една кокона   4470  и веднага писва Sob
Карам се, обяснявам, гушвам ги, но времето ще покаже дали се държа справедливо.

# 4
  • Мнения: 3 479
Засега не се бият, защото малкият още не го знае това, пък и силите са много неравни.
Обаче ние със сестра ми доста се посбивахме (разликата ни е 1г и 8м). Майка ми като ни видеше направо побесняваше и раздаваше правосъдие по равно, без да се интересува коя е виновна или коя е била първа. Просто за нея нямаше по-голяма бела от това да се бием и да се караме. Това у нас беше СТРОГО ЗАБРАНЕНО. Е, ние пак си се посбивахме обаче тайно, или през деня като сме били насаме, или вечер под одеалото (спяхме в едно легло).

# 5
  • София
  • Мнения: 1 097
#Bad Talk Засега излизам с номера: Като искате да се биете, ето там на тренировките по карате - бийте си. Тука не разрешавам. Аз донякъде и заради това ги записах. Обяснихме си, че има правила и като искат да се бъхтят, трябва да научат правилата.

Но ние сме малко по-голями.  Sleeping  Аз изпушвам повече, когато се дразнят. На голямия не му  минал ищаха, а малкия сега скоро го прихвана.

# 6
  • Мнения: 103
Направете си трето и силите се разконцентрират Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  У нас беше същия кошмар-бой,щипане,пищене,,,,,,,но сега с бебока е съвсем различно-сплотиха се/може би че и двамата вече са големи и има по-малък оттях??????????/

# 7
  • София
  • Мнения: 708
хехе, аз му викам на таткото да имаме трето, той вика, неемам нерви..ама гледам вече, че каката не дава на бебето играчките си и го дърпа да падне, за да ме извика след това..голяма клюкарка се очертава..иначе навън не дава да го прегръща друго дете..нейно си е бебето...иначе сама си завира главата и после.." скубе ме"..
майтап..а на малкия като се скарам и той веднага рев..
ама са малки да се бият..но като гледам скоро ще се почне..

казаха ми, че ако не се бият и не се карат..тогава има нещо нередно..така че споко..

Общи условия

Активация на акаунт