направление за раждане

  • 10 757
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
45 дни преди термин ми издадоха "направление на бременна до болнично заведение". това ли е всъщност направлението за раждане и 30дни ли важи? трябва ли още нещо да ми се издава - направление за хоспитализация, например?

# 1
  • Мнения: 4 300
То би трябвало да е едно и също. Трябват ти 2 документа- направление за хоспитализация и обменна карта. Направлението за хоспитализация е розово- лилава бланка на Здравната каса, с квадратчета и кодове, няма начин да я сбъркаш. Не  помня обаче как точно се казва. Обменната карта съдържа информация за теб и бременността ти- кръвна група, направени изследвания, особености на таз и пррочие.

# 2
  • Мнения: 4 546
значи са ми издали обменнатакарта, нямам лилава бланка с кодове. тази обменна карта колко време важи?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 587
значи са ми издали обменнатакарта, нямам лилава бланка с кодове. тази обменна карта колко време важи?

Мисля, че е безсрочна. Моята беше само един лист. Гинеколожката ми я даде около 45 дена преди термина, а направлението за хоспитализация по-късно. Peace

# 4
  • Мнения: 741
Моето направление не е на розова бланка,по-скоро ми прилича на преснимано.Но така или иначе на него пише направление за хоспитализация,а дата не се слага.

# 5
  • Мнения: 238
  Обменната карта няма давност, в смисъл че в нея се вписва информация за развитието на твоята бременност най-вече през последните дни преди термина (кръвна група, кг. в началото на бременноста и после, кръвно налягане от последните посещения, тонове на бебето, размер на таза и т.н. неща важни за раждането). Направлението за хоспитализация важи 30 дни от датата на издаване, освен ако такава липсва. Т. е. ако не е нанесена дата няма проблем, иначе мисля, че се презаверява. С това направление те приемат в болница и като те изпишат би трябвало да ти дадат долния лист ( те са май два един върху друг) с вписани вътре разни неща и ти трябва да го върнеш на личния си лекар. За всеки случай обаче не е лошо да попиташ и лекаря, който те следи.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 677
Обикновено за направлението за раждане гинекологът, който те изпраща не пише дата, щот' знае ли човек? Датата я попълват в болницата, като те приемат да раждаш.

# 7
  • Мнения: 4 546
ами мен точно това ме притеснява - че имам дата на издаване на това, което ми даде

# 8
  • Мнения: 766
Мисля че са ти дали само Обенната карта newsm78
Защо не попиташ доктора си за Направление за хоспитализация. То си е бланка на НЗОК и така си се и казва.   Peace

# 9
  • Мнения: 3 500
Трябват ти 2 документа- направление за хоспитализация и обменна карта.
Точно така. Издава ти го наблюдаващия те лекар от ЖК.

# 10
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Дали са ти обменна карта,но ти питай и за направлението,въпреки,че няма да те върнат като отидеш да раждаш,може да се занесе и на следващия ден!Обменната карта е по-важна!

# 11
  • Мнения: 195
Бе мойта ли лекарка нещо не е в час, защото ми кажа че направлението за хоспитализация важало само 5 дни?!

# 12
  • София
  • Мнения: 431
На мен също ми бяха дали само обменна карта. Гинеколожката ми каза, че друго няма да ми трябва.В болницата като им казах, че имам само обменна карта и ми казаха добре и никой нищо не ми е искал допълнително.

# 13
  • Мнения: 1 453
И на мен ми издадоха "направление на бременна до болнично заведение" и вътре е описано всичко, което трябва да го пише в обменната карта. Друго не са ми давали и няма и да ми дават. Поне така разбрах  newsm78
herelina днес съм на преглед и ще питам за направлението

# 14
  • Мнения: 711
На моето пише "Направление за хоспитализация" и няма дата, а обменната карта още незнам какво представлява понеже следобед съм на преглед и тогава ще ми я издаде.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт