Отговори
  • Мнения: 1 128
Живея в Испания.В петък ще ми идват на гости приятелите с децата си от България.Става въпрос само за двайсетдневна ваканция.Не идват на работа тук..От нашето посолство тук ме уверяват,че вече на границата(да спомена,че ще идват със самолет) няма да им искат нотариално заверени покани нито пари за показване.Така ли е найстина,защото моята приятелка е много притеснена.Ако знаете нещо по въпроса споделете,моля ви.

# 1
  • Мнения: 2 427
Не,за съжаление не се чувствам равноправна.Поискаха ми паспорт на п.проверка във Виена,детето ми не може да пътува в Бг с лична карта,какво да ни е равноправното...книжката ми не важи...ееее,аман! Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 2 427
Нотариално заверена покана newsm78?!Тук подписа на канещото лице е достатъчен за пред властите и е валиден в пълна сила.
Съпругът ми,когато се е налагало я е пускал по факс,никога не са ми искали поканата,нито такава на моите близки,когато са ни гостували.

# 3
  • Мнения: 7 914
майка ми пътува само с лична карта преди месец и в двете посоки Peace

# 4
  • Мнения: 957
Не,за съжаление не се чувствам равноправна.Поискаха ми паспорт на п.проверка във Виена...

Ами що си им дала. Трябвало е да им кажеш, че като гражданин на ЕУ можеш да си пътуваш и с лична карта . На мен никога не са ми искали паспорт ако им покажа личната си карта.
Може да си попаднала на някой селянин, които мрази чужденците, избива комплекси и се прави на интересен. Един такъв на летището във Виена поискал виза от мъжа ми, който отивал в командировка - полет Виена - Цюрих. Мъжът ми му се изсмял и му казал, че няма виза. Онзи се изблещил и го пуснал.

А по темата- няма нужда от покани, още по-малко пък нотариално заверени.

# 5
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
За Гърция не искат покани, пари или паспорти. Колкото до това, че отиват на почивка, а не на работа, това никой не го интересува, то и преди да влезем в Европа 90% от емигрантите отиваха уж на почивка Wink, така че от това пояснение няма нужда.

# 6
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Живея в Испания.В петък ще ми идват на гости приятелите с децата си от България.Става въпрос само за двайсетдневна ваканция.Не идват на работа тук..От нашето посолство тук ме уверяват,че вече на границата(да спомена,че ще идват със самолет) няма да им искат нотариално заверени покани нито пари за показване.Така ли е найстина,защото моята приятелка е много притеснена.Ако знаете нещо по въпроса споделете,моля ви.

успокой приятелката си. не искат ниЩо ве4е. по_добре се информирай дали ти имаШ задължението да ги регистрираШ като гости, докато са при теб. тук, въпреки, 4е хората не го правят, по закон трябва да регистрираШ пребиваваЩите у дома ти хора, ако престоят надвиШАва 48 4аса.

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
искате да кажете,4е в италия в милано мога да си покажа ли4ната бг карта и никакъв проблем няма да имам и да си покажа и в софия същата, а не 4ервения паспорт? интересно ми е да го проверя! а пе4ати удрят ли още в/у паспортите влязъл /излязъл? newsm78

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
искате да кажете,4е в италия в милано мога да си покажа ли4ната бг карта и никакъв проблем няма да имам и да си покажа и в софия същата, а не 4ервения паспорт? интересно ми е да го проверя! а пе4ати удрят ли още в/у паспортите влязъл /излязъл? newsm78

В Гърция със сигурност можеш Wink, значи и в Италия. Не, не удрят печати вече.

# 9
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
искате да кажете,4е в италия в милано мога да си покажа ли4ната бг карта и никакъв проблем няма да имам и да си покажа и в софия същата, а не 4ервения паспорт? интересно ми е да го проверя! а пе4ати удрят ли още в/у паспортите влязъл /излязъл? newsm78

за Италия абсолЮтно го твърдя  Laughing
и ник'ви пе4ати  Wink

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
теорг, феам, скоро ще се го проверим , на мене ми е интересно!дано да ни улеснят! мерси!

# 11
Марси,

а  с ит. ли4на карта мога и в Тунис да дойда без проблеми  smile3534

# 12
  • Мнения: 4 700
...книжката ми не важи...ееее,аман! Crossing Arms

ЗаЩо да не важи книжката?   newsm78 Шофьорската имаШ предвид, нали? В Германия важат българските. Неzависмо кога е иzкарана и неzависмо дали лицето живее тук преди да е влеzла БГ в ЕС.

# 13
  • Мнения: 1 128
Момичета Hug
Преди 2007 година,за да влезнеш в испания дори и като турист трябваха покани,но нотариално заверени.Идваха 2005 година за сватбата ми и на границата не ги пуснаха,защото поканата не беше нотариално заверена #CrazyТа затова притесненията....парен каша духа.Пък и с детето и с бебето ще пътуват,та не искаме изненади Mr. Green
Много ви благодаря.

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
джоя, което говори много добре за тунизийците ,нали ? Laughingлошото е, 4е обратното не е така лесно! Peace ще пиша дай боже живи и цели да се върнем!като  питахме  визата за бг важи ли за италия, цък не! не била шенгенска, та  100 визи до бг нямам мерак да правя! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт