изследвания преди бебеправене

  • 5 532
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте,бъдещи и настоящи мами Simple Smile!

С приятеля ми скоро ще започнем да правим опити за бебе и ми се иска предварително да направим някои изследвания.Знам,че при положение,че не са ни известни някакви проблеми,мнозина са на мнение,че няма нужда от изследвания,но предпочитам да ги направим и,ако резултатите са добри,да започнем с бебеправенето,а,ако не,с лечение.
Аз минах през профилактичен преглед и ехограф,знам си кръвната група.До колкото знам,че е добре да се направи цитонамазка и изследвания за венерически болести.Решихме приятелят ми да си направи сперматограма следващия месец.
Ще съм благодарна,ако ми отговорите на следните въпроси:
Пропускам ли някакви изследвания?
Може ли да ми кажете някаква ориентировъчна цена на тези,които споменах,както и на другите,които евентуално ще ми препоръчате?
Прочетох във форума,че сперматограма е най-добре да се направи в клиника за стерилитет.За клиниката на д-р Щерев ли става въпрос или за някоя друга?

Благодаря предварително Hug!

# 1
  • Мнения: 4 700
Ако нямате никакви проблеми е неибходимо само цитонамаzка, тест zа хламидии, токсоплаzмоzа, гъбички и микробиология. За токсоплаzмоzата се всима кръв в някоя лаборатория, а всичко останоло може да стане с един преглед при гинеколога. И не zабравяй да вzемаШ фолиева киселина най малко 0,4 мг на ден. Хубаво е да се zапочне с нея около 3 месеца преди бебеправенето.

А не мисля, че е нужна спермограма, ако няма някакви проблеми или не става повече от година.

Успех и дано скоро се похвалиШ.   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 919
желая ти успех! bowuu

# 3
  • Мнения: 1 335
Стандартните микробиология, ехограф и цитонамазка са достатъчни. Можеш да изследваш и за хламидии (важи и за приятеля ти) и токсоплазмоза, както те е посъветвала milepetrova.
Ако си имала хормонални смущения, репродуктивни хормони, НО това по преценка на гинеколога ти.
Спермограмата е излишна засега според мен (ако все пак ще я правите, искайте разшитена с микробиология и антибиограма)
Желая ти съвсем скоро да имаш повод за голяма радост! Успех

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Аз бих добавила и изследване за цитомегаловирус, по добре повече изследвания за да си спокойна.
Пожелавам ти успех!

# 5
  • Мнения: 20
Здравейте мили дами,
Аз също съм в период на предварителни изследвания- направих хламидии-отр Grinning , цитонамазка ,микоплазма, микробиология-гъби и др.- отр резултати newsm44!!!! Доктора иска още- токсоплазмоза / аз се чудя дали да го правя това-нямаме животни/ Thinking статус за рубеола - имам ваксина. има и още 2 р но непомня за какво бяха те  Thinking Rolling Eyes newsm78 всичко общо излиза 260 лв  Cry
Незнам дали и мъжът ми трябва да си направи за хламидии,  и доктора нищо не каза!!!! newsm78
Пожелавам успех на всички!!!! newsm10

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Токсоплазмоза не се хваща само от самите животни,а и от заразена храна.

# 7
  • Мнения: 72
Като ще правиш изследвания си пусни и и за папилома вирус.

# 8
  • Мнения: 20
Цецинка ,
Благодаря ще го направя и него тогава!!! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 560
....ей,и секс му е майката.Все пак измежду изследванията да не забравиш тая подробност. newsm53
И един съвет от мен.Изследвайте се и остави на природата да си свърши работата.За целта чети по-малко този подфорум,че да не почнеш да ръгаш термометри в 6 сутринта на втория месец и да правиш някакви депресиращи тестови.
Наслаждавай се на моментите с любимия и мисли позитивно. smile3521

Успех и да ядеш много сладолед.Както вече казах,не съм сигурна помага ли на правенето на бебе,но пък е вкусен. smile3533

# 10
  • Мнения: 165
и аз мисля,че спермограма е излишна.ми то може да стане още първия месец-успех Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 358
Доста мои познати имаха проблеми със щитовидната жлеза по време на бременността, въпреки че преди това не са имали оплаквания.
Ако имаш някакви проблеми в тази насока - задължително посети ендокринолог преди да забременееш. Препоръчват изследване на жлезата за да знаят дали евентуален проблем е причинен от самата бременност (което после отшумява) или жлезата е била болна още от преди.
Най-честите симптоми са сърцебиене и обилно изпотяване на крайниците

Това разбира се не означава че абсолютно всеки ще има такъв проблем.

# 12
  • София
  • Мнения: 358
Спермограмата - ако не е скъпа защо да не се направи предварително? Така поне няма да се изгуби време  в безуспешни опити и чак след това да се разбере  че има проблем, който е можело да бъде видян още в началото.
Мъжете с техните лениви плувци може да бъдат излекувани още в началото...

# 13
  • Мнения: 4 358
Дори не знаех ,че трябва да се правят предварително изследвания - скоро ходих на гинеколог - имам раничка, но ми каза като родя ще я маха. А то толкова много неща още трябвало да се правят.
Аз си мислех, че след като нямаме сериозни здравословни проблеми просто решаме и започваме. Добре че влезнах в тази тема #Crazy
Уф гадно - мразя лекари

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
....ей,и секс му е майката.Все пак измежду изследванията да не забравиш тая подробност.

Е това е най-важното изследване първата една година . Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт