Венецуела, о-в Маргарита. Моля, споделете впечатления.

  • 4 868
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте. В края на август планираме почивка във Венецуела, на о-в Маргарита. Моля, ако някой е ходил там, да сподели впечатления и да даде полезни съвети. Интересувам се още с коя агенция сте ходили, в кой хотел сте нощували, доволни ли бяхте и какво може да се посети там?
Благодаря предварително на всички, които ще публикуват мнение.

# 1
  • Мнения: 62
Никой ли не е ходил във Венецуела?   Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 8 769
Е, все пак не е от най-посещаваните от българи дестинации.
И на мен би ми било интересно да науча повече за курортните места там, защото едва ли някога ще имам възможност да отида... Flutter
Вие през туристическа агенция ли ще ходите? Те какво ви казаха? Сигурно е било нещо прехвалено, но все пак....
А някакви туристически форуми знаеш ли? Където да можеш да попрочетеш нещичко... newsm78

# 3
  • Мнения: 62
Решихме да отидем точно във Венецуела съвсем случайно, чак след като избрахме дестинацията се обърнахме към агенции. Ние ще пътуваме с ТУИ, защото се оказа, че през немските ТО цените са доста по-ниски (в случая 280,- евро на човек) в сравнение с българските агенции. По принцип ТУИ предлагат пакети с полети от Германия, но ние си взимаме и сам. билети България-Германия-България. При тази разлика в цената, обаче си заслужава.
За съжаление не намерих туристически форуми, в които някой да сподели впечатления. Разказаха ми само за една двойка, която е ходила там и са останали много доволни - има какво да се види.
Като се върнем от почивката в края на август ще разказваме.

# 4
Не съм ходил там, но са ми казвали, че е нещо като испанската Ибиса - т.е. горещо място за купон. За съжаление, повече не знам newsm78

# 5
  • Мнения: 884
Защо не пуснеш тема  в ,,Родители в чужбина'' ?!  Там може повече успех да имаш.   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 085
ще ми се да имах впечатления... Cry Ще чакам твоите HugДано изкарате страхотно!

# 7
  • Мнения: 62
Благодаря. Сигурна съм, че ще е хубаво. После ще разказвам.  Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Благодаря. Сигурна съм, че ще е хубаво. После ще разказвам.  Hug
Чакаме разказа за Венецуела?Или ако някой е ходил това лято да сподели? Peace

# 9
  • Мнения: 62
Здравейте,
преди малко повече от две седмици се върнахме от о-в Маргарита. Почивката там беше наистина интересна, само че моят съвет е ако ходите там да си отделите поне 2 седмици. Полетът е много дълъг, часовата разлика спрамо България е 7 часа и 7 дни(за толкова бяхме ние) се оказа изключително кратък престой. Ние си изкарахме супер, времето беше хубаво, въпреки, че там сега е дъждовният период. Валеше по цяла нощ, но сутрин небето се изчистваше и се радвахме на хубаво време. И все пак, през януари и февруари сигурно ще е по-приятно.
Островът е прекрасно място, ние ходихме на обиколка на целия остров. В тази част на острова, където се намираше нашият хотел преобладава тропическа растителност, имаше мн. палми, а в другата част (казва се полуостров Маканао-изглежда по-скоро като пустиня, само кактуси). Плажовете там са наистина страхотни. Точно така съм си ги представяла и гледала по филмите карибските плажове. Водата е кристално чиста и доста топла, пясъкът е бял и ситен. Само дето водата е много солена, не е като нашето Черно море. Направихме си и една екскурзия до един природен резерват "Лос Рокхес", това е островна група от 135 острова, само 1 населен с рибари и техните семейства. До там отидохме с малко самолетче за 12 човека, а после от този остров отидохме с катамаран до др. острови. По-красиви плажове през живота си не съм виждала Simple Smile. Гмуркахме се и гледахме рибки и коралови рифове. Абе, супер си е!
За съжаление, една от екскурзиите (на която мн. държах да отида) , до водопада Анхел и прир. резерват Канайма, беше отложена.
Sad  Все пак ми остава успокоението, че имаме повод да отидем отново.

Иначе във Венецуела е интересно. Хората на острова живеят сравнително бедно. Попаднахме в един венецуелски сериал-с малките многоцветни, ярко оцветени къщички. По-гол. част от хората там работят в туризма или са рибари.
Не съжалявам, че избрахме о-в Маргарита. Определено е интересно да се види.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 17:23 от drebo

# 10
  • Мнения: 8 769
Благодаря ти за разказа, drebo bouquet
Обичам да чета разкази за екзотични места...места, които едва ли някога ще посетя. Доволна звучиш като цяло. А какви са условията в хотелите? Обслужването там и извън хотела? All inclusive ли се предлага или само със закуска? Интересно ми е просто как са организирани нещата. Ако ти се пише-пиши.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Радвам се , че сте си изкарали страхотно drebo , а и по думите ти личи, че пак ще пътувате в тази посока. И аз ще помоля за повече инфо за туроператора и хотелите? На какви езици се говори там? Въобще местните говорят ли други езици освен испански? Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 724
можеш ли да пуснеш линк към Туи или с която агенция сте пътували, снимки и ориентировчни цени?

# 13
  • Мнения: 1 417
За о-в Маргарита много често излизат Ласт минит оферти, ако не греша преди 10 дни гледах оферта, която беше ~800 евро за 7 дни. Преди 2г. се бяхме засили натам, ама после сменихме посоката Wink Като ни остане време и изпадне някоя добра оферта - защо не Wink
Ако пуснеш и снимки Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 066
Работила съм в представителството на ТУИ и сме изпращали доста хора на о-в Маргарита през Германия. От всички съм чувала само хубави неща, хотелите са на AI, сървиза е добър, екзотика...Има също и много интересни екскурзии от острова до Каракас и джунглата...

Общи условия

Активация на акаунт