игра "Макао" и други игри с карти и зарчета

  • 7 117
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 248
Исках синът ми да го науча да играе "Макао" и като седнахме разбрах ,че съм забравила правилата.Ако може някой да ми ги припомни ще съм много благодарна. Даже и ако кажете и други игри с карти, но ако може с правилата за да можем да се забавляваме.Май всички игри които сме играли като деца съм ги позабравила.  Peace

# 1
  • Мнения: 902
Исках синът ми да го науча да играе "Макао" и като седнахме разбрах ,че съм забравила правилата.Ако може някой да ми ги припомни ще съм много благодарна. Даже и ако кажете и други игри с карти, но ако може с правилата за да можем да се забавляваме.Май всички игри които сме играли като деца съм ги позабравила.  Peace
Ми ние играехме като деца на "тоалетна "   Laughing ,мопже да я zнаеш.картите се раzстилат в кръг и се слага една в средата.. всеки тегтли карта докато намери таква каквато е сложена в средата (ако е купа, да сложи  купа отгоре, ако е спатия спатия и така нататаък..) картите в средата се сменяват според числото. Ако си сложил в средата висло 7 купа, може да смениш купата с_с 7 пика ..картите които си иzтеглил докато търси8 подходяща zа да сложиш в средата ги zапаzваш и можеш да ги полzваш когато си пак на ред... Така се слагат картите пследователно една върху друга, докато не свършат всички карти , включително и теzио които си иzтеглил.. печели тоzи който пръв успее като свършат картите от кръга да иzиграе картите в ръката си, или ако няма повече въzможности , то тоzи който има по малко карти .
Каzвам ти тая , понеже видях 4е детенето е на 6 годинки, а тя е лесна и раzбираема .

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Играта е Макао, според българския вариант, но е известна и като MauMau.
Има сайт, на който е обяснена играта, но е на руски.
Ако имаш затруднения ще се опитам да преведа по-късно, но се разбира всичко.
http://softsearch.ru/programs/228-048-maumau-palm-download.shtml

Цитат
Описание:
Карточная игра MauMau и проста, и интересна. Графика для карточной игры просто отличная, а звуковое сопровождение выше всяких похвал.Каждому игроку в начале игры раздается по 7 карт. Цель игры - избавиться от своих карт. Игроки ходят поочередно. Класть нужно карту такой же масти, как на столе, либо такого же значения. Если ходить нечем, придется лезть за картой в колоду. Есть и специальные карты:- валет (J) - действует как джокер, то есть, покрывает любую карту (кроме другого валета); при этом можно выбрать (заказать) желаемую масть;- семерка (7) - следующий игрок должен либо тоже положить семерку, либо взять 2 карты из колоды;- восьмерка (Sunglasses - следующий игрок должен либо тоже положить восьмерку, либо пропустить ход;- туз (А) - меняется направление игры (по часовой стрелке / против часовой) до следующего туза.В конце кона подсчитываются значения карт, оставшихся в руках у каждого игрока. Все последовательно суммируется, и когда один из игроков наберет 500 очков - то он и проиграл!

Ето и този сайт, където я обясняват точно, но пак на руски .....  Tired
 (Пуснах го като връзка, защото е много дълъг написан ....  Tired)

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Намерих и още такива игри в Уикипедия

Общи условия

Активация на акаунт