пак за проблеми с детските зъбки

  • 945
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мами, прочетох една подобна тема  току-що, но предпочетох да пусна нова защото предишната е станала много дълга, а и нашия проблем е по-различен. Дъчеря ми е на 3 год и има кариеси между предните 2 зъба, не са нито черни, нито я болят. Широко е разпространено да ги мажат със сребърен нитрат, обаче доста мами казват, че ефект не забелязват особен, а иначе е доста грозничко с тези черни зъби да ходи детето. Прочетох че се практикувало "запечатване на зъбки". На някой правили ли са му такава процедура, какво представлява, моля споделете, защото дъщеря ми е много темпераментна и съм абсолютно убедена, че няма да изтърпи дори и най-дребното пломбиране, а да се травмира детето още от сега и да се стряска от думата зъболекар всеки път едва ли си заслужава....... тя се буди нощем от къде по-дребни и не толкова травмиращи неща и такъв рев му дръпва, че сърцето ми се къса ........ но да не размивам темата, моля ви мами, които са ви правили запечатване на зъбките споделете опит и координати на добър детски лекар в Пловдив, защото ние ходихме вече на 2, но решение на проблема не съм намерила.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Доколкото знам запечатването на вече кариозен зъб и мазането със сребърен нитрат е едно и също. Решението си е едно почистване и пломбиране на зъбчетата. Въпроса по - скоро е добър специалист и добър подход.

# 2
dss_  здравей, синът ми имаше кариозни лезий още на 1г. и 2 месеца. Открихме д-р Маркова, при която ходим сега, когато Стефи беше на 1год. и 6мес. При него зъбчета са лекувани постепенно и много внимателно. Едното зъбче дори беше с пулпит - извадихме нерв, след което сега вече на 2год. и 8 мес. , стоматоложката ги запечата със фотополимер. Процедурата е толкова кратка, моят син не гъкна- прояви невероятна смелост.
Въпроса по - скоро е добър специалист и добър подход.
Наистина всичко опира до добър специалист!!!
Предпочетох да се въздържа от процедура със сребърен нитрат, защото ме беше страх на толкова малко дете да не изгорят лигавицата, а и ефект особен няма. Разрушаването продължава, само леко се забавя. Мисля, че детенцето ти е достатъчно голямо, за подобен род интервенции. Разкажи и приказка за вълшебните зъби или нещо подобно.... При нас действа...
Мисля, че запечатването зависи от състоянието на зъбчетата.Успех!

# 3
благодаря на Sesana i lyonka, поуспокоих се малко, че процедурите не са дълги........аз като седна на зъболекарския стол и не ставам по 1 час Confused Надявам се да се включи някоя препатила мама от Пловдив и да даде координати на добър детски зъболекар тук........

# 4
  • София
  • Мнения: 771
Открихме д-р Маркова, при която ходим сега

Може ли координати на тази докторка тук или на лични?

# 5

Може ли координати на тази докторка тук или на лични?
координати на д-р Маркова
приема в Медстом, бул"Княз Ал. Дондуков" №26а / срещу Операта/ тел.: 9810000; записва се час предварително

# 6
  • Мнения: 5 525
dss_  здравей, синът ми имаше кариозни лезий още на 1г. и 2 месеца. Открихме д-р Маркова, при която ходим сега, когато Стефи беше на 1год. и 6мес. При него зъбчета са лекувани постепенно и много внимателно. Едното зъбче дори беше с пулпит - извадихме нерв, след което сега вече на 2год. и 8 мес. , стоматоложката ги запечата със фотополимер. Процедурата е толкова кратка, моят син не гъкна- прояви невероятна смелост.
Въпроса по - скоро е добър специалист и добър подход.
Наистина всичко опира до добър специалист!!!
Предпочетох да се въздържа от процедура със сребърен нитрат, защото ме беше страх на толкова малко дете да не изгорят лигавицата, а и ефект особен няма. Разрушаването продължава, само леко се забавя. Мисля, че детенцето ти е достатъчно голямо, за подобен род интервенции. Разкажи и приказка за вълшебните зъби или нещо подобно.... При нас действа...
Мисля, че запечатването зависи от състоянието на зъбчетата.Успех!
Peace Ние сме и пациенти вече 3,5 години, страхотна е. 9810000 това е телефона на централата. Запазвате си час.

# 7
мами от Пловдив, къде сте  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт