Запича ли кашата от кафяв ориз ???

  • 1 265
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте майчета с повече опит,
смятам след навършен 4-ти месец да захраня с безмлечна оризова каша (от кафяв ориз) и въпросът към вас ми е следния: Ще се запечели бебка от него ???  newsm78 (сега акаме по веднъж на ден ) Не ми се иска да я захранвам с плодово пюре,но ме е страх да не се запече от ориза.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не мисля. Все пак ще има за деня едно ядене ориз и останалите мляко, така че няма страшно.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Извинявай,искам да те попитам тази каша от кафяв ориз сама ли ще я приготвяш,или си открила марка,която предлага такава каша?Защото аз досега не съм виждала...
Иначе кафевият ориз не запича,както всички нерафинирани храни влияе добре на храносмилателната с-ма.Аз захраних с оризова каша на Милупа преди 2 седмици и противно на опасенията ми Мила изобщо не се запече,а има склонност!

# 3
  • Мнения: 46
Сама я приготвих : Измих ориза оставих го да поисъхне от водата и след това във фурната на 50 - 80 С,( според зависи как пече фурната )Направих го на брашно с миксер и готово.Мирише много хубово дано го ядем  Praynig

# 4
  • Мнения: 707
Както вече са ти отговорили, не само кафявият, но и белият ориz НЕ zапичат.
Ще и хареса, не се притеснявай  Wink.

# 5
  • Мнения: 228
Запичат, запичат и още как Simple Smile.Аз вече внимателно чета етикетитите и има  ли ориз се въздържам Stop
За кафевия ориз не знам, но този в пюретата го запича малкия та е чудо......На Хип в почти всички пюрета се съдържа.......за съжаление

# 6
  • Мнения: 402
А кашата с какво я забъркваш-АМ, кърма? В какви пропорции, колко мислиш да даваш, кога?
Аз вече се ошашках с това захранване. Колкото повече чета толкова повече се страхувам да започна. Сигурно ще изчакам още един месец, т.е след 4.

# 7
  • Мнения: 46
Значи кашата я давам с адаптирано мляко и я прие много добре.Сега я смесвам и с плодово пюре и много и харесва.Аз се водя по детето за мен то е най важно,всяко дете е различно и реагира по различен начин на храната.Желая на всички успех със захранването.
 
p.s. Не се запече от кафявия ориз,но ядем Нутрилон може и той да не и позволява да се запече.

Общи условия

Активация на акаунт