За номера на дрехите и ръста

  • 997
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Здравейте!
Знаете ли как си съответстват точно номерата на дрехите и ръста на детето? Например №22 за 50-56 и т.н. Интересува ме по-специално №28 за какъв ръст е?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 723
В момента моята госпожица носи 28 номер и тя е около 85 см

# 2
  • Мнения: 6 164
Явно зависи от фирмата-производител и самата дреха (дали е боди, или блузка, или друго), защото Крис е 82-3 и носи 32 боди и му е тамън!

# 3
  • Мнения: 2 197
Зависи от фирмата производител. По правило 28 отговаря на ръст 72-78, обаче дъщеря ми (81 см) има бодита от 26 до 32 номер, всичките са и точно.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
Различните производители, ползват различна номерация. Синът ми е 86см., почти всичките му бодита са 32 размер. Има доста тениски, които са 28 номер и му стават...

# 5
  • Мнения: 5 362
И при нас е така с дрехите-има 28-ми има и 32-ри,които носи.От другата номерация сме 86,но и в 80 се пъха,в 92 също.
Явно си е до марка,и всяка фирма-производител си е с различен размер.Имахме бодита на "Венера",които бяха 26-ти номер,а ги обличахме на 1г. и 6мес.,например.Т.е. не отговарят.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз ги определям "на око", защото има големи разлики в номерацията при отделните производители, а дори и на различни дрешки на един и същ производител. Днес купувах бодита и гащиризони, но въпреки че се водят за новородено, разликата в рамера е значителна. Да не говорим, че имаме подарена рокля от Англия за 1-1,5 г, а още е голяма на момиченце на почти 3 г.

# 7
  • Мнения: 1 225
Различните производители, ползват различна номерация.
Аз гледам децата да са с мен.

# 8
  • Мнения: 27 524
На етикетите, на дрешките, които купувам си пише сантиметрите. И като знам неговите ми е супер лесно да се ориентирам. Той е доста над средното ниво висок и отдавна сме с дрешки за тригодишни, на които дават 94см, а той е 92.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт