Кърмене и преглед на гърдите

  • 792
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 225
Момичета, според вас може ли да се ходи на преглед за гърдите, докато се кърми?
Някой от вас ходил ли е?
Имам мастопатия от предишното кърмене на баткото, преди 7 години.
А сега кърмя бебка вече трети месец.
Понякога имам болки в гърдите. Напипвам и бучки, но не знам дали са от преди или от сега.
Ако може някой да даде съвет  Hug

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да, няма никакъв проблем да се отиде на преглед и гърдите да се прегледат на ехограф, за да си спокойна. Ехографът няма влияние върху кърменето, нито върху бебето и няма нужда от изцеждане на кърмата - единствено е добре да си накърмила бебето преди изследването, за да са по-спокойни гърдите и по-добре да се вижда.
В другата тема видях, че все още цедиш след кърмене, макар и не след всяко - допълнителното изцеждане увеличава количеството мляко и може да доведе до това гърдите често да се препълват, от което се усещат на бучки и може да болят. Мислиш ли, че и това може да играе роля за бучките и болезнеността, които напипваш? Кога те болят и има бучки - преди или след кърмене?

# 2
  • Мнения: 1 225
Дясната ми гърда произвежда повече мляко и бебето не може да го изпива нацяло. Като не съм я цедила цяла нощ, започва един теч - цяла сутрин. Накрая кърмих отнея и цедих - не излиза повече от 15 грама. Болките са повече в тази гърда. Има ги и преди и след кърмене.
Май е най-добре да посетя мамолог  Sad

# 3
  • Мнения: 3 929
Не се притеснявай. Аз също кърмех,когато отидох да взема направление за мамолог, защото имах болка в едната гърда. Личната ме прати при гинеколог, който я гледа на ехограф и каза, че трябва да се цедя по-често.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
да иди на мамолог

Общи условия

Активация на акаунт