Има ли място за притеснения, когато

  • 1 106
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
установиш, че не можеш да изтриеш дадена папка от декстопа, дори не можеш да я преместиш, да я преименуваш, защото се ползва от друга програма, друг потребител. Държа да поясня, че не съм в мрежа и дори като променям настройките в старт ъп-а ми уточнява, че трябва да искам разрешение от администратор. За какъв администратор става дума, нямам такъв? Възможно и нормално ли е такова нещо? Ако модераторите определят, че темата ми не е за този подфорум моля да я преместят.

# 1
  • Мнения: 3 322
Очевидно, няколко потребителя ползвате компютъра с отделни акаунти. Има администраторски акаунт, който не излиза при стартиране. Той може да променя и трие всичко навсякъде...Ако не си наясно, поискай от тез дето ти поддържат РС-то да изтрият необходимото. Възможно е и да се дадат администраторски права на някой от потребителите - така (ако това си ти) имаш достъп до всички останали акаунти. Това няма връзка с интернета. Може и  да не иска да трие, защото се ползва в момента от друга програма, например - ако сваляш с Флаш гет, Ю торент, Бит комет или..... друга и торента е оставен за сийд, не ти разрешава изтриването от папката в съответния диск. За целта спираш процеса и изтриваш исканото...

# 2
  • Мнения: 215
Очевидно, няколко потребителя ползвате компютъра с отделни акаунти. Има администраторски акаунт, който не излиза при стартиране. Той може да променя и трие всичко навсякъде...Ако не си наясно, поискай от тез дето ти поддържат РС-то да изтрият необходимото. Възможно е и да се дадат администраторски права на някой от потребителите - така (ако това си ти) имаш достъп до всички останали акаунти. Това няма връзка с интернета. Може и  да не иска да трие, защото се ползва в момента от друга програма, например - ако сваляш с Флаш гет, Ю торент, Бит комет или..... друга и торента е оставен за сийд, не ти разрешава изтриването от папката в съответния диск. За целта спираш процеса и изтриваш исканото...

За съжаление нищо не тегля, не ползвам торенти, трябва да има друго обяснение и акаунта ми е един  newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако проблема ти е само папката на десктопа и много държиш да я изтриеш пробвай да влезеш под Safe Mode и така предполагам няма да има проблем.  Иначе изобщо не мога да се сетя кой може да е този друг потребител  newsm78. И все пак провери си в контрол панела - потребителските акаунти и колко такива има. При мен има 2. 1 - администратор и другия за гости, като по подразбиране винаги си ми зарежда администраторския. Провери при теб кой от двата се зарежда(макар да мисля че дори и да е така пак ще ти позволи да изтриеш папката, дори и като гост)  Rolling Eyes .

# 4
  • София
  • Мнения: 178
Изключи, включи компютъра и пробвай отново, ще стане Grinning

# 5
  • Мнения: 3 322
Това го дадох като пример - не е задължително...

# 6
  • Мнения: 213
Изключи, включи компютъра и пробвай отново, ще стане Grinning
Ако това не помогне виж за какъв файл става дума и от Task Managera затвори процеса, който обичайно го ползва.
Например ако не иска да затрие папката, защото се ползва Word документ, затвори всички прозорци на Word, натисни Ctrl+Alt+Del и цъкни бутона Task Manager, иди в процорчето Processes, където изписва процесите, намери процеса Word и цъкни End Process - Уиндоусът ще те заплаши с края на света за дръзновението, но не се притеснявай и му дай ОК. Би трябвало така да стане също.

Общи условия

Активация на акаунт