Пъпчици или обрив?

  • 503
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 629
От 5 дни по бузките на сина ми има нещо като пъпчици, ама не точно...Кожата му е сухичка много и малко се бели. Това е най-вече на лявата бузка, по малко на дясната и по брадичката. Може ли да е алергия или какво друго? Thinking Не прилича на бебешкото акне, което той си го имаше от по-рано

# 1
  • Мнения: 137
И мойта едната мома е така още от бебе. Кожата и е суха и се бели понякога. Можеш да го мажеш с Елоком, който е за розни дерматити (така пише на упътването) или има един балсан на др. Тайс за много суха кожа, който е подходящ за бебета. Но най-добре се консултирай с лекар.

# 2
  • Мнения: 18 542
С Елком или други кортикостероидни кремове не се маже без да са предписани от лекар!!!
Най-добре направи консултация с педиатъра преди да правиш каквото и да е.
Възможно е и да е алергична реакция.

# 3
  • Мнения: 3 663
Цитат на: cheta
С Елком или други кортикостероидни кремове е се маже без да са предписани от лекар!!!
Най-добре направи консултация с педиатъра преди да правиш каквото и да е.
Възможно е и да е алергична реакция.

Да, и аз така смятам

# 4
  • Мнения: 554
При нас през вторият месец се появиха пъпчици по бузките,като кожата беше грапава и се лющеше.След прегледа се установи,че е алергия към белтъка на кравето мляко.
Надявам се при вас да няма нищо Simple Smile !
Внимавай с кремовете както са ти писали Cheta и Toni!

# 5
  • Мнения: 4 629
Не бих си позволила своеволия с кремчета, които не са изписани от лекар. Алекс е само на кърма. Би могло да е алергия, но не знам от какво. Нали всеки ден ям нещо различно Thinking Май ще се наложи консултация с педиатърката

# 6
  • Мнения: 4 629
Хриси,
АА тази алергия към белтъка на кравето мляко може ли да се получи, ако майката пие кисело мляко? Аз не,че пия толкова много - 1 кофичка за 2-3 дни, ама все пак Thinking

# 7
  • Мнения: 188
Вики е на 9 месеца и има пъпчици по лицето ,най вече около устата. На моменти е страшно зачервена, сутрин е по добре. Докторката ни каза, че не е алергия а просто й била много чувствителна кожата и дето лапа всичко. понякога даже и й се бели личицето
Аз ужасно се притеснявам, все пак и другите бебета лапат всичко ,а нямат такива обриви. Много ми е неприятно,но не мога да я вържа и нищо да не й давам да бута
Мажа я с Linola Fett, предписано от лекар и й почиствам личицето с розова вода.
Ако някой знае още нещо,което може да помогне ще съм му благодарна

# 8
  • Мнения: 4 358
Задължително направете консултация с педиатър!

Общи условия

Активация на акаунт