Въпрос към хомеопатите и занимаващите се усилено с хомеопатия

  • 1 249
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте,

Може ли някой да ми каже, има ли в картината на Calcarea (чудя се , дали да ви кажа, коя от всички ме интересува, но май няма значение..) болезнена кожа на главата, непоносимост към дърпане на косата при сресване, болезнена чувствителност на кожата на главата или подобно? Thinking

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 11:05 от ЧерешОвка

# 1
  • Мнения: 1 737
Материя медика на Рождър Моррисън:
гняв, силна раздразнителност, отвращение от допир - бяга, за да не го докосват, повишена чувствителност към болка - изглежда непоносима

за областта на главата пише само отит, болки в ушите, топлина в лицето и ушите, изпотяване на лицето след хранене, зъбобол, трудно  и болезнено прорязване на зъбите

Още 2 страници има, но от това което те интересува извадих.

Въпроса е към хомеопатите, аз далеч не съм такъв, държа да отбележа, само преписах малко.  Peace

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Болка при сресване на косата - 25 хо лекарства - няма никаква Calcarea!

Болка при докосване на главата - 73 хо л-ва - Calc-sil  и  Calc-c , но на най-ниската степен.

# 3
  • Мнения: 4 392
Благодаря ви..  bouquet
Впрочем случаят е такъв, че отпреди няколко месеца скалпът ми  е станал страшно чувствителен и даже най- обикновено сресване вече е мъчително за мен.
Не съм си стресирала косата, повече от преди (имам предвид боядисване, изправяне и прочие процедури), все така сменям марката на шампоана през определен период от време, използвам балсам без отмиване, но промяната е налице. Освен това косата ми изглежда суха и уморена, каквото и да правя, а къдриците ми са напълно безформени вече..  SadПрочетох темата на AQ   и се почудих, дали пък давайки лекарство на малката не съм го доказала. Случвало ми се да си намокря ръката, даже и по погрешка да си разбъркам кафето с лъжица, с която съм бъркала лекарството. (Но все пак за кафе става дума тук. Май няма как да стане. Rolling Eyes)
Трябва да поясня, че последният прием на х. л. на дъщеря ми беше през декември. )Симптомите ми са от няколко месеца, но не помня откога точно...Май оттогава някъде)
Освен това, едва след като пуснах темата се сетих, че последното лекарство,което пи, не беше Calcarea (което и е и конституционалното), а Bryonia.
Аз самата досега никога не съм се лекувала с хомеопатия. (Не ми се е налагало.)

Има ли вероятност да съм доказала лекарството на дъщеря ми по този начин или трябва да изключа този вариант и да мисля  други версии? Confused
  bouquet

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Дори и да сте мн. чувствителна към хомеопатични л-ва и да ги доказвате, това не би трябвало да трае повече от няколко дена!

# 5
  • Мнения: 2 323
Има ли вероятност да съм доказала лекарството на дъщеря ми по този начин или трябва да изключа този вариант и да мисля  други версии? Confused
  bouquet

Бихте ли ми обяснили какво значи това   bouquet Най-вече към Александър отпрявям въпроса си.

# 6
Здравейте!  Simple SmileИскам да попитам Aleksander- има ли хомеопатично лекарство за подобряване на  концентрацията-еднокомпонентно.Искам да го давам на 3год. си син,който е  с ГРР.Беше му препоръчан ресурсен учител от Детския център за псих.здраве.Иска ми се да му предложа хомеоп.лек-ство,в замяна на  такъв учител в детската градина. Благодаря Ви!  bouquet 

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!  Simple SmileИскам да попитам Aleksander- има ли хомеопатично лекарство за подобряване на  концентрацията-еднокомпонентно.Искам да го давам на 3год. си син,който е  с ГРР.Беше му препоръчан ресурсен учител от Детския център за псих.здраве.Иска ми се да му предложа хомеоп.лек-ство,в замяна на  такъв учител в детската градина. Благодаря Ви!  bouquet 

 - Да, има!  Hug  - аз от няколко години давам на синът ми, който е студент, и сега безпроблемно и с лекота се концентрира и минава успешно всички изпити.
 Само че, това е неговото си индивидуално хомеопатично л-во! Не е универсално - за всички едно и също, не. Друг ако го вземе така - без преглед и без да му отговаря, или нищо няма да усети или временно ще се влоши.

Цитат
Цитат
   Има ли вероятност да съм доказала лекарството на дъщеря ми по този начин или трябва да изключа този вариант и да мисля  други версии?  Confused
 bouquet
  Бихте ли ми обяснили какво значи това    bouquet Най-вече към Александър отпрявям въпроса си.
- Да, има вероятност, още повече че Бриония вече е силно показана при такива проблеми, за разлика от грешно написаната Калкарея, в предишния пост... Sick
 
 

# 8
  • Мнения: 4 150
Теzи симптоми може да са свьрzани с мигренни атаки.Често се случва.
Ключова дума ,ако ти се тьрси ,е ALLODYNIE (missempfindung der  kopfhaut) Peace

Мигрените са активни фаzи на конфликт.Или на Шина. Peace

# 9
  • Мнения: 4 414
Мигрените са активни фаzи на конфликт.Или на Шина. Peace
Кристиян, може да разясниш по-подробно какво имаш предвид Praynig... и линк ще свърши работа, но не се справям с немския. ако може да е на английски.
мерси  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 392
Теzи симптоми може да са свьрzани с мигренни атаки.Често се случва.
Ключова дума ,ако ти се тьрси ,е ALLODYNIE (missempfindung der  kopfhaut) Peace

Мигрените са активни фаzи на конфликт.Или на Шина. Peace



Christian, благодаря .  bouquet Но май не е това.
Според мен може да се обясни с ГНМ. Точно конфликт си е явно, защото дъщеря ми има гадния навик, да ме хваща за косата, ако настоява за нещо. Close Как ли не и обяснявах, че не бива, ама не. Confused 

Нямам мигрена. Имах почти непрекъснато главоболие преди десетина години + изтръпване на главата (това лазене на мравки, за което прочетох и в статиите с ключовата дума, която си ми дал..), но се излекувах алтернативно..


- Да, има вероятност, още повече че Бриония вече е силно показана при такива проблеми, за разлика от грешно написаната Калкарея, в предишния пост... Sick
 
Сега вече нищо не разбирам Rolling Eyes предвид това:

Дори и да сте мн. чувствителна към хомеопатични л-ва и да ги доказвате, това не би трябвало да трае повече от няколко дена!

Както казах,оттогава е  минала повече от половин година. Как така с едното лекарство не е възможно, а с другото - е?! #Crazy

В този случай  хомеопатията я изключвам. Stop



Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 14:26 от ЧерешОвка

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Както казах,оттогава е  минала повече от половин година. Как така с едното лекарство не е възможно, а с другото - е?! #Crazy

В този случай  хомеопатията я изключвам.

 - Да, наистина половин година е изключено това да се дължи на хомеопатичното л-во.

# 12
  • Мнения: 4 150
АгнеШка,малко тьрпение,Ще отворим цяла тема скоро с много преводи на линкове. Peace

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Както казах,оттогава е  минала повече от половин година. Как така с едното лекарство не е възможно, а с другото - е?!

 - Да уточним:  от какво по-точно е минала половин година?

Общи условия

Активация на акаунт