моля за съвет за марка крем за зърна

  • 5 248
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 424
искам да помоля майките, които са ползвали кремове за зърна, да ме посъвсетват какъв да избера, защото има много видове , но не мога да се ориентирам , а е важно  Thinking много благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Аз си бях купила Гермастан, но не ми се наложи да го използвам и после го дадох на моя съседка, когато зърната и бяха адски разранени. Беше ми много благодарна, бил много ефикасен.

п.п. Дано съм написала правилно името, защото мина доста време и може да допускам малка неточност  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 44 041
ЛАНСИНОХ - най-доброто - страхотен е,върши работа и е много удобен, че не се отмива преди кърмене. А и върши работа при много подсечени бебешки дупета. Наистина по-скъп е, но пък се слага много по малко и е стращно икономичен. Аз си бях купила една малка тубичка и даже не я изхабих.
Помагал ми е много и когато бебето ме беше нахапало до кръв като избиха първите 2 зъбчета.
Бях почнала да се мажа от началото на 9 месец, нямала съм никога разранени зърна...дали от него дали късмет..не знам Wink в началото малко ме боляха, но от него ми олекваше...това беше.

# 3
  • Мнения: 11 003
Ползвах крема за зърна на Avent - страхотен е Peace Не се отмива преди кърмене и осигурява чудесна защита. В началото, когато беболината не искаше да суче, яко малтретирах гърдите и зърната си с помпата по 5-6 пъти на ден. Никога не съм имала рагади, болки и други проблеми.
Една тубичка струва 21-22 лв., но е много икономичен.

# 4
  • Мнения: 2 274
Имах страшни рагади -зърната ми бяха две кървави топчета- помногна ми Гармастан- а положението наистина беше трагично.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз не разбрах - кремчето ти трябва за подготовка на зърната преди кърмене, или вече кърмиш и имаш проблеми и затова ти трябва кремче?

Гармастан - по-скоро е за подготовка на зърната. Още по време на бременността може да се мажеш с него, за да стане кожата в тази област по-еластична, съответно да не се получават разранявания по време на кърмене. Не е особено подходящ след раждането, защото е лекарство, което трябва да се измива преди всяко сучене на бебето. Това миене изсушава и без това деликатната кожа на зърната и води до повече проблеми.

Лансинох - това е медицински, пречистен ланолин.  Подходящ е за мазане преди всяко кърмене, не е наложително да се отмива. Безвреден за бебето. Той не лекува рагади, а по-скоро омекотява нежната кожа на зърната и предотвратява протриването, съответно разраняването. За мен това е вълшебно мехлемче, без което едва ли щях да понеса болката от сученето в началото на кърменето.

Ако все още не си родила, горещо ти препоръчвам да мажеш гърдите си с омекотяващ крем (дори да не е специално за зърна), за да стане по мека и еластична кожата там. Упсешно кърмене!  Peace

Пусни, ако искаш темата и в Кърмаческия подфорум. Там може да се включат още майки.

# 6
  • Мнения: 4 300
Ползвала съм Лансинох и Авент. Лансинох-а е малко по мазен, така че лично на мен Авент-ския ми е по приятен за нанасяне, по лесно става и сякаш по бързо попива. Но резултата и от двата е добър.
Преди раждането според мен можеш да се мажеш с каквото си искаш ( или поне каквото ти е препоръчал лекар), но след това е по практично да е нещо, което не се отмива. Иначе живота ти се превръща в мазане и миене. Отделно миенето в известна степен обезсмисля мазането и раните си остават.

# 7
  • Мнения: 57
Имах страшни рагади -зърната ми бяха две кървави топчета- помногна ми Гармастан- а положението наистина беше трагично.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
Ползвала съм Гармастан, Лансинох и Авент.
Аз съм за Авент.
Не се отмива преди кърмене, както Гармастана. Попива бързо, за разлика от Лансиноха. И пак за разлика от Лансиноха не цапа.
От Лансиноха лепнех навсякъде.
А дали е икономиен - когато ме болеше слагах непрекъснато и по много.

# 9
  • Мнения: 40
И аз съм за Гармастан, положението беше катастрофално преди да си го взема...препоръчах го и на няколко приятелки и те са много доволни...

# 10
  • Мнения: 91
Имах страшни рагади -зърната ми бяха две кървави топчета- помногна ми Гармастан- а положението наистина беше трагично.
и аз така  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 472

Лансинох - това е медицински, пречистен ланолин.  Подходящ е за мазане преди всяко кърмене, не е наложително да се отмива. Безвреден за бебето. Той не лекува рагади, а по-скоро омекотява нежната кожа на зърната и предотвратява протриването, съответно разраняването.

Друга алтернатива е PureLan 100 на Медела
предназначен за премахване или облекчаване на болката при чувствителни,сухи и разранени зърна през бременността и периода на кърмене.PureLan 100 възстановява естествените мазнини на кожата,изсъхнали  вследствие на честото кърмене.Прилага се и при чувствителна и суха бебешка кожа,напукана кожа,сухи обриви и петна,гъбички и др. Състав:100% ултрачист ланолин USP/EP,натурален,без добавки и консерванти.Начин на приложение: измийте ръцете си преди употреба.След кърмене,изцедете няколко капки кърма и разтрийте с нея зърната и ареола и изчакайте да изсъхнат.След това нанесете  с разтриване малко количество PureLan 100. Не е необходимо почистване преди следващото хранене.

# 12
  • Мнения: 339
Lansinoh и Avent- и двата вършат много добра работа Peace

Общи условия

Активация на акаунт