НАДДАЛИ СМЕ САМО 300гр.

  • 619
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Здравейте.Много съм притеснена.Имам момиченце на 3,5 месеца.Ходихме на консултация и видяхме,че сме наддали само 300 гр.последния месец.До сега всеки месец качвахме по 900 гр.Изцяло сме на кърма+30 мл.изцедена ябълка и 30мл. изцедени моркови за деня.Знам,че кърмените бебета качват по-малко.Момичета,ще се радвам да споделите как наддавахте четвъртия месец.

# 1
  • Мнения: 1 691
Здравей, моят син наддаде 400 гр през 4 месец, но той по принцип наддаваше по-бавно първите месеци.
Много е възможно сега от жегите да се е повлияла и затова наддаването да е по-малко. Нормално ли се хранеше през този месец? Да е отказвала да суче, да е била болничка?
Лекарят какво каза при вас за наддаването? Притесни ли се, кара ли те да правиш нещо друго, освен кърменето?

# 2
  • Мнения: 677
Не сме били болни през месеца.Направи ми впечатление че сучеше по мързеливо през този месец.Иначе имам мн.кърма.Може и да е от жегите.И аз направих голяма грешка-давах и да пие много вода-около 150 мл. за деня.Все си мислех че е жадна.Лекарката ми каза да не и давам толкова много вода вода.По-по малко.След една седмица ни вика на контролно теглене.

# 3
  • Мнения: 1 691
Да, напълно е възможно просто да си е пълнила коремчето с вода и така да е убивала чувството за глад. Давай й повечко да суче тази седмица и ми се струва, че нещата ще се оправят Simple Smile Сега в жегите аз на моя също му давах вода (преди изобщо не пиеше), но задължително преди това му предлагах да посуче малко - хем хапване, хем пийване.

# 4
  • Мнения: 4 242
Просто спри водата и всичко различно от кърма и кърми на 2-3 часа, скоро всичко ще се нареди. Моята щерка 3-я месец наддаде 200гр, оправихме нещата с горната рецепта.

# 5
  • Мнения: 677
Благодаря ви момичета,че ми писахте.В четвъртък сме на контролно теглене при педиатърката.Дано да сме наддали.Че въобще не искам да и давам добавка.Имам много кърма.Просто бебка е мн.мързелива и понякога не и се суче много,заспива на гърдата,после се събужда-пак суче и т.н.

# 6
  • Мнения: 875
щом имаш много кърма и бебенцето се храни често, не давай добавка. прочети за сокчетата в библиотеката. освен че дразнят стомахчето, също така и засищат (особено ябълката) и кърмачето поема по-малко кърма.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Бебето ти е още много малко за да пие толкова голямо количество кърма. Спри водата и я замествай с кърмене, кърми на често / 2-2,5 часа - така бебето ще си утолява и жаждата.

# 8
  • Мнения: 264
Щом имаш кърма, за какво са ти сокчетата? Само за инфо - витамините, минералите и всички полезни неща дето ги има в кърмата ги няма в сокчетата. Ако беше така природата щеше да ни е измислила да кърмим със сокчета, вместо с мляко. Спри ги изцяло и пробвай да не даваш вода или да я намалиш много, кърми на поискване и всичко ще бъде ок. Най-хубавата, правилна, полезна и питателна храна за твоето бебе е твоята кърма и никакви сокчета и пюрета поне до 6-ия месец. И аз като теб преди 5 години започнах да давам на дъщеря ми  сокчета след 4-ия месец и резултата беше 400гр за два месеца, злоядо дете и кошмар с храненето до ден днешен. Сега синът ми беше само на кърма до 6 месеца - в резултат яде всичко и продължавам да го кърмя минимум 5 пъти в денонощието и даже се чудя с това дебело дупе как ще проходи.

Общи условия

Активация на акаунт