Подсичане, което не минава

  • 4 112
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Ами това е в общи линии - имаме подсечено дупе от 3 дни и мажем с крем Бочко - не минава. Междувременно лекуваме млечница, та си мисля да не би да са някакви гъбички. Дайте акъл!

# 1
  • Мнения: 6 029
ми заведи бебето на лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами напълно вероятно е да са гъбичики,те се чистят точно през ануса/откъде другаде?/.Когато лекувах моят син от млечница педиатърката ме предупреди да слагам малко сода бикарбонат във водата за къпане за да не се разнасят гъбичките и да се получава "омагьосан кръг".Също така и когато му преварявах шишетата пак слагах щипка сода.Не се подсече въобще. Hug

# 3
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми имаше силно подсечено дупе, което третирахме с какви ли не мазила, но не минаваше. Накрая се оправи с Тридерм, който е много силен и е с тройно действие - срещу инфекции, гъбички и още нещо. За малки бебета се използва не повече от три до пет дена, но ефекта е просто поразителен. Понеже по предписание на педиатърката ни тогава дадох близо 60 лева за какви ли не кремове (Универтан, Локоид, Ексипиал и т.н.) мазах с пудра, мазах с цинкови кремове, правих промивки със смрадлика и нищо не помогна, те съветвам ако до ден-два няма подобрение и педиатърката ти одобри направо да си вземеш Тридерм.

# 4
  • Мнения: 46 492
Пробвай мокрене веднъж на ден + мазане с "Бейби тан", това спаси дъщеря ми при едно жестоко подсичане. Бочкото никакъв ефект нямаше.
Ако няма подобрения още на 1-2 ден, води го на лекар, явно е нещо по-сериозно.

# 5
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Опитай с крем със цинк,за съжаление не помня името му,но предполагам,че в аптеките го знаят като попиташ.

# 6
Ние също сме ползвали Тридерм и Клотримазол. Предписа ни го педиатърката. Ползвам преди всичко крем "Здраве" - класика в жанра.

# 7
  • Мнения: 773
Не е лошо и по честичко да мажеш с памуче натопено в отвара от смрадлика.

# 8
  • Мнения: 6 029
и пак казвам - отиди на лекар.. ако са гъбички са упорити...

# 9
  • Мнения: 917
Здравей, и моят съвет е да заведеш детето на лекар. Дъщеря ми също се е подсичала жестоко- 2 пъти, единственият крем който ни спаси беше на Медиклайн-крем при подсичане, все още я мажа с него, страхотен е,  лошото е че мирише на риба (има масло от черен дроб на риба треска). Другото, което ни помогна тогава е Дефламол, педиатъра й го изписа. Първо обаче заведи бебето на преглед, ако са гъбички трябва нещо доста по-силно.

# 10
  • Мнения: 24
Мерси за съветите! Днес вече успях да я заведа на лекар - предписа Клотримазол и цинкова паста - смесвам и мажа. Ще пиша пак по-касно дали има ефект.

# 11
  • Мнения: 4 451
И ние решихме такъв проблем с Тридерм, изписан ни от педиатъра. Peace

# 12
  • Мнения: 1 146
Искам да попитам - тези гъбички могат ли да преминат във влагалището?

А как се хващат?

Днес заведох Яна на  лекар и ни предписа Клотримазол.

# 13
  • Мнения: 3 537
И ние решихме такъв проблем с Тридерм, изписан ни от педиатъра. Peace
и ние така Peace

# 14
  • Мнения: 133
преди няколко дни молих за помощ при подсичане.Сега мога да ви кажа че само за 1 вечер ни мина благодарение на македонският крем "Павлодерм" с невен и лайка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт