с какви шишета се яде бавно? и какво количество?

  • 1 749
  • 14
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 523
Здравейте!
моят син е на 20 дни и е на АМ (давам му да суче, но мляко почти няма (а и аз съм с плоски зърна и суче през силиконови) и се дохранваме).
АМ-то е 100 мл и той го излоква за 5-10 мин с шише на Авент с биберон 1.
Има колики и сменихме млякото.
Бяхме на НАН1 сега яде ХИП1 по препоръка на педиатърката.
Дали има значение какви са шишетата и това колко бързо яде? Пробвахме и 1 на НУК, но нещо не ни се отдава храненето с него.
Също така дали трябва да увелича количеството храна? Яде по 100 мл през 3-4 часа.
Ще съм благодарна за помощта ви!

# 1
  • Мнения: 1 183
И ние на тази възраст се дохранвахме и бяхме с шишето на Авент с биберон 1 и си пиеше нормално.Не увеличавай количеството за сега,100 мл. за сега са добре и Стефи пиеше по толкова.

# 2
  • Мнения: 256
И моят съвет е да не увеличаваш количеството,за да не му се разширява стомахчето
Явно е с добър апетит и,ако му дадеш повече ще го  изяжда  Laughing
Ние също бяхме с Авент 1 и бях забелязала,че доста пуска и непрекъсното им течеше.По съвет на педиатърката ни/по други причини/ смених с Dr.Brown's/с втори размер,но първият е за преждевремено родени/ и стана по-добре,по-малко въздух гълтаха и малко по-бавно ядяха.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Количеството е добре и според мен.Моят син и досега е с шишета на Авент.Когато беше на вашата възраст,съответно беше с биберон с една дупка и пиеше млякото за около 10 минути.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 523
благодаря за отговорите - явно за сега оставаме на Авент, а и количеството няма да го пипам. след седмица ще започнем да махаме нощното хранене и тогава съответно ще увеличим дозата. поне така ми каза педиатърката.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Да ние увеличихме дозата на 110 мл. когато започна вторият му месец.За нощното хранене-сам се отказа на 21-ия си ден.

# 6
  • Мнения: 292
Ние понеже много се давехме и сменихме почти всички видове биберони и шишета.
Единствените който ни помогнаха бяха тези на mister BABY но каучуковия биберон,защото силиконовия пуска повече.Те са с три много малки дупки и са единственото ни спасение до сега.

# 7
  • Мнения: 1 467
Май тази дупка е от най-малките. Аз имам лакомо дете, което изсукваше всичко за отрицателно време, 5 минути си беше направо бавно:) Пробвала съм и на НУК и на КИККО, но на АВЕНТ се оказаха най-малки.

Тук продават биберони без дупка, ти си я правиш сам с игла. Пробвай да питаш има ли в България такива.

# 8
  • София
  • Мнения: 593
Остани с Авент за количеството прецени по - натам но не сменяй млеката коликите не са от някое или друго мляко моята дьщеря и досега си е злояда от това!

# 9
  • Мнения: 565
Смени си шишето! Моята беба си беше много лакома и при нас Авент ни докарваше много гълтане на въздух, от там естествено и колики, плюс задавяне на всяко хранене. Заради това минахме на Нук и Чико.

# 10
  • Мнения: 1 111
аз първо ползвах шише на Чико за новородени...И като започнах да дохранвам с АМ бебето изгълтваше всичко за много кратко време и често се давеше
Сега ползвам на Авент с биба с 2 дупки...Понякога яде по-бавно,но понякога когато е гладен пак си изцуцва млякото за кратко време Confused Давам между 100-120 мл мляко.
провах да давам с лъжичка,но не се получава нещо...
За количеството знам следната формула - 1 х 0,като х се замества с цифрата на месеца...напр. във 2 мес. трябва да яде 120 мл, в 3-ти - 130 и т.н. На кутията на Аптамил пише съвсем други количества,които в началото ме объркаха и да си призная съм давала тази препоръчителна порция от 150-170 мл,обаче така само му подувах стомаха и предизвиквах повръщане...

# 11
  • Мнения: 1 666
Според мен Авент са за "най-бавно хранене", ако може да се употреби изобщо такъв термин - силиконът на биберона е доста дебел и плътен и иска яко дърпане. Моят син си заспиваше гладен, докато го дохранвах с Авент. После ги сменихме и взе да наддава.
Щом имаш ядящо дете - остани си с Авент.

# 12
  • Мнения: 1 081
Авент са определено с най-тесните дупки от всички биберони, никой друг биберон не ми се запушва, само на Авент, така че сама си прави изводите. Щом детето остава гладно прави му по още 30мл или скъси интервалите на храненето. Ако има колики - Хип1, но розовия, не синия. Отделно може да даваш и капки п/в колики.

# 13
  • София
  • Мнения: 276
Със шишетата на B Free се яде по-бавно отколкото с Авент.
И е много по-добре. На моето бебе B Free са му най-най-любимите. Вече само от тях му давам.

# 14
  • Мнения: 2 673
Пробвах ВСИЧКИ шишета \без Браун\. Оказа се, че най-удобно за сина ми е обикновената и евтина КАМЕРА. Това е. Пробвай.. ThinkingСиликоновият биберон е мек, АВЕНТския според мен не е удачен.

Общи условия

Активация на акаунт