моля ви за съвет

  • 1 575
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
здравейте искам да попитам,сестра ми е бременна в 27 седм.получава нещо като издурачване в дясно,по няколко пъти на ден,единият д-р казва че е контракция,другият че е гръбчето на бебето,кое е вярното,няма разкритие,само омекване на шийката на матката,какво е това според вас,благодаря ви

# 1
  • Мнения: 5 362
А какво е издурачване newsm78
На корема или...някъде ниско долу?
Може би като се мести бебето и се опъва корема в дясно.

# 2
  • Мнения: 1 053
не е ниско доло а горе в дясно и няма болка

# 3
  • Мнения: 7 201
Това издурачване,ако е съпроводено с втвърдяване на корема и болки -според мен е контракция.Същите оплаквания имах и аз и ми изписаха Магнерич и повече пазене и лежане. Peace

# 4
  • Мнения: 1 733
При положение, че няма болки, по-скоро не е контракция, а наистина бебето се мести. По-добре се консултирайте и с трети лекар!

# 5
  • Мнения: 2 825
Ако издурачване, е издуване и аз го получавам същото. Не съм си и помисляла, че е контракция или нещо опасно. За мен това е бебето, усещам го като започне да се мърда и малко, по-малко ми издува корема в дясно, става и твърдо и като го понатисна или помилвам и бебето веднага реагира и ме удостоява с някой ритник  Mr. Green

Ако е много притеснена, да говори с доктор, но не мисля, че има място за притеснение  Peace

# 6
  • Мнения: 1 420
Към края на бременността ми с Карина се получаваше точно една издутинка горе в дясно. Просто бебче се наместваше там. Предполагам, че щом няма болка не е нищо особено.

# 7
  • Мнения: 1 264
Нямам идея какво е издурачванеnewsm78 newsm78 newsm78
Не намерих такава дума и по речниците.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 496
Ако "издурачване" е издуване,аз го имах целия 9 месец,просто малката си беше наместила дупето точно под ребрата ми.

# 9
  • Мнения: 1 044
Издурачване.... Joy Joy JoyМного свежо!Успяхте да ме развеселите в петък следобед, тъкмо за уикенда!
Щом няма болка, няма страшно. По всяка вероятност това са движенията на бебето. Но ако почувства болезнено втвърдяване-това си е контракция и следва да се търси лекарски съвет.

# 10
  • Мнения: 6 164
Авторката да обясни тази дума, за да получи свястно мнение и съвет.

# 11
  • Мнения: 2 309
По време на бременността си,имах такова издуване...обикновенно,когато получавах контракции.

# 12
  • Мнения: 174
Аз също имам пудитина под десните ребра понякога. Според лекарите ми се дължи от 4асти на лесно дразнима матка, от4асти на положението на бебето (което е разположено или напре4но или в т. нар флак бри4) т.е. там му е главата. Не е опасно, ако се следи шииката на матката редовно и води до секцио, ако бебето не се обърне на време.

Моя съвет е да я види лекар.

  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 029
Авторката да обясни тази дума, за да получи свястно мнение и съвет.

аха... аз не си го представям... не знам дали идва от дурак.. ?

# 14
  • Мнения: 490
Ако издурачването е издуване, и аз имах такива оплаквания-малкия се беше настанил с гръбче навън, но  от лявата ми страна. Сега 9 месеца след раждането още ме болят ребрата, но ако сестра ти има болки и т.н. е добре да направите 3 консултация с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт