Не ми дават изобщо молба да попълня за ясла-имат ли право?

  • 562
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
От Бургас съм.Живея в к-с М.Рудник-доста голям к-с,но както се досещате няма места по ясли и градини.Дъщеря ми навремето я дадох без проблем,но тогава 2000 година нямаше никакви деца и взимаха всякакви-само и само да няма съкращения. И тъй като ми я взеха малка(нямаше три години)не съм се замисляла и не знаех,че въпросното детско заведение няма ясла.Дъщеря ми вече е трети за четвъри клас-дойде ред на малкия.Аз от миналата година си подадох молба в същата градина,защото ми харесваше отншението на учителки,лелки и избоща градината си е супер.Оказва,се обаче,че е ОДЗ и няма яслени групи там.Това го разбирам наскоро и тъй като има голям наплив няма да ми приемат там сина,преди да е станал на 3 години.Започнах да ходя по яслите да подавам молба,но там изобщо не ми дават и бланката-няма места и точка. И аз сега какво-октомври ми свършва майчинството.Няма кой да ми го гледа?Направо съм бясна.Писах до общината,но честно казано не очаквам кой знае какво.Оплаках,се! Confused

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Мисля, че нямат право да не ти приемат молбата. Това, че приемат молбата не означава, че гарантират приема на детето и за това не могат да се управдават с липса на места. Винаги съществува възможност (поне теоретично) някой да се откаже и да ви дойде реда... Това са си мои разсъждения, а за компетентен отговор най-добрее е да издириш телефон на някой отговорен от общината ви.

# 2
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Как таке е ОДЗ и няма ясленски групи!? newsm78 Нали точно това е идеята на ОДЗ-то - ясла и градина в едно. Може би няма "свободни" ясленски групи.  По принцип не би трябвало да ти откажат да подадеш молба, защото винаги има вариант някое от записаните деца да се откаже или нещо друго, дори и да няма места, има списъци с "резерви"...

# 3
  • Мнения: 1 426
Ами не знам... Най-вероятно наистина нямат никакви места.
А градината вече точно от 3 години ли е? Допреди десетина години можеше от две и половина... Поинтересувай се, ако е така - за 7-8 месеца може би ще можеш да намериш някой да ти гледа детето.

# 4
  • Мнения: 227
 EmbarassedГрешката е моя-ЦДГ е заведението.Да,поради големият наплив приемат в градина след навършени три години..........вече Sad Иначе на моя позната,детето ще го приематбез молба даже,но срещу спонсорство-баща и работи в Кроношпан и ще направят шкафчета за яслата. WinkЕ,аз нямам с какво да спонсорирам яслата.......... Tired
Ами и аз си мисля,че нямат право  поне молбата да ми приемат,но.......ще се поинтересувам-да!

# 5
  • Мнения: 14 133
Мисля, че нямат право да не ти приемат молбата. Това, че приемат молбата не означава, че гарантират приема на детето и за това не могат да се управдават с липса на места. Винаги съществува възможност (поне теоретично) някой да се откаже и да ви дойде реда... Това са си мои разсъждения, а за компетентен отговор най-добрее е да издириш телефон на някой отговорен от общината ви.
Ужас!!!!  ooooh! Поне да ти вземат молбата да пази ред!!!

Общи условия

Активация на акаунт