Рязко отслабване

  • 4 986
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!Съжалявам,ако вече има такава тема,но просто не успях да я намеря  Rolling Eyes.

Ето го и моят проблем:Дъщеря ми е на 14 години.Отслабна рязко.Всяка вечер прави по 60 коремни преси,60 повдигания на всеки от 2-та крака и 20 повдигания на двата крака{пиша го,защото отслабването може да се дължи на това}.Притеснява ме ,че днес дъхът й ми замириса на ацетон.Освен това се оплаква,че устата й пресъхвала {друг е въпросът,че едва днес,когато я попитах дали устата й е суха,го сподели}.Ходи до тоалетна не толко често,но все пак не рядко Laughing.Притеснявам се,че това може да са симптоми на диабет Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 1 655
Изследвайте кръвната захар, сутрин на гладно. Дъхът на ацетон може да се дължи и на обезводняване. Дъщеря ви пие ли достатъчно вода?

# 2
Да,пие предостатъчно вода.Утре ще я водя на изследвания.Ужас.Записах я да учи в София,но ако има проблеми ще се откажа Sad

# 3
  • Мнения: 1 655
Не бързай да си правиш сама изводи. Пусни една търсачка за дъх на ацетон, ще видиш колко майки са имали твоите опасения, но май при всички тях нямаше проблем. Не си мисли лоши неща...

Ето ти някои теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81429.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163963.0
Във втората тема пише за връзката с диетите и лошия дъх.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
За храненето й нищо не казваш.
Да не би да повръща тайно? Не искам да те притеснявам излишно, просто споделям какво ми идва на ум.

При диабета има и други симптоми.

# 5
  • Мнения: 1 942
Понякога под въздействието на стрес /ходенето да учи в друг град си е такова/ се повишават нивата на пролактина и един от признаците е отслабване - драстично и без особена причина + нервност и безсъние като начало. Промени в цикъла, сърцебиене. Това е сериозно заболяване, имайте го предвид. поговорете с лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 558
За храненето й нищо не казваш.
Да не би да повръща тайно? Не искам да те притеснявам излишно, просто споделям какво ми идва на ум.

При диабета има и други симптоми.

Да, важно е също дали се храни добре - много често родителите на по-големите деца не обръщат внимание на това и късно забелязват  гладуването и пазенето на диети. Не искам в никакъв случай да кажа че при нея е това, но  пишеш за правенето на коремни преси и т.н. а това често "върви" заедно с гладуването Sick

# 7
НИщо й няма...слава богу Grinning.Водих я на изследване...всичко е нормално.Иначе не-не повръща тайно.Не яде много.Вече обаче е станала като почти като щека...висока и слаба. ConfusedНЯма никакви проблеми,не е преживявала стрес {освен мое би ученето в София}

# 8
  • София
  • Мнения: 903
НЯма никакви проблеми,не е преживявала стрес {освен мое би ученето в София}

Че отиването и ученето в толкова голям град като София да не би да е малък стрес. newsm78 Аз бях на 19 години, като дойдох в София, пък пак бях под доста голям стрес първите няколко месеца.

Радвам се, че й няма нищо на дъщеря ти. Защото силните диети на нейната възраст са много опасни ( но това и ти го знаеш със сигурност).  Дано като мине напрежението от местенето в София всичко да си дойде на мястото.

# 9
  • Мнения: 46 437
Мисля, че дъщеря ти е искала да отслабне, аз също получавам ацетонов дъх при диета, повече за кетозата можеш да прочетеш тук  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Не яде много.Вече обаче е станала като почти като щека...висока и слаба. Confused

Позволявам си да дам съвет - обръщайте внимание на пазенето на диети и вманиачаването на тема спорт...

# 11
  • Мнения: 526
Ти си имай едно наум да следиш как се храни,защото хранителните разстройства не са шега работа и често родителите късно осъзнават,че има проблем.
Дано да е само временно състояние Peace

# 12
Искаше да отслабне...то като беше 5 клас беше по-пълничка.После се разболя от варицела и тогава отслабна.И от 3-4 месеца слабее все повече и повече.Спортува,сутрин тича,кара колело...много жизнено дете... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 272
Дъх на ацетон има при гладуване със сигурност. Моят мъж когато прави гладуване за пречистване винаги дъха ми мирише силно на ацетон. Наистина не са шега работа тези хранителни разстройства и особено на нейната възраст.

# 14
  • София
  • Мнения: 323
Дъх на ацетон има при гладуване със сигурност. Моят мъж когато прави гладуване за пречистване винаги дъха ми мирише силно на ацетон. Наистина не са шега работа тези хранителни разстройства и особено на нейната възраст.
И освен това, дъха на ацетон и пресъхването на устата са признаци и на хипоглекимия /ниска кръвна захар/, която обаче трудно се установява. Падането на нивата на кр.захар под нормите, особено при недостатъчно хранене са моментни, и при стандартно изследване на кр.захар не се хващат. Но може да доведат до припадък и по опасни състояния. Наблюдавайте дъщеря си. Следете да се храни редовно.

Общи условия

Активация на акаунт