Как да разбера дали кърмачето ми преяжда?!

  • 3 920
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Имам следният проблем. Имам кърма, даже в повече, още от родилният дом. Моето момиченце обаче е едновременно лакомо и лениво. Не знам как да го обясня по точно. С голям апетит яде, но бързозаспивана гърдата и после по никакъв начин не успявам да я събудя. Освен това често се задавя с кърмата, хълца и повръща. Има дни, в които се буди и иска да яде на 3 часа, има и такива в които плаче на ввсеки час, а сега ни мъчат и колики и не успявам да разбера кога плаче от глад, кога от колики. Педиатърката ми казва, че може, както да не и достига храната, ако не изсуква достатъчно, така и да преяжда...коего тотално ме обърква. В родилният дом за 5 минутки си изяждаше необходимото количество. Вкъщи обаче няма как да направя замерване колко изяжда...Ако някой е имал подобен опит, моля ви да споделите.

# 1
  • Мнения: 394
дъщеря ми никога не е яла повече от 5 мин. а напоследък ги сведе и до около 3. като беше колкото елица също се давеше с кърмата и понякога дори кърмата излизаше като фонтанче от устичката й. това е защото в началото гърдите произвеждат повече кърма за всеки случай. най - правилно е да оставиш бебето само да диктува кога и колко ще суче, за да се регулира кърмата и да отшумят проблемите (което при нас стана на втория месец). водичка и чай не са нужни ако кърмиш правилно т.е. на поискване, дори може да навредят.мисля, че няма проблем, че заспива на гърдата ти - като се събуди и ти се стори, че е гладна дай й пак. виж, ако спи 4 и повече часа е добре да я събудиш ти. що се отнася до хълцането - не сме го преодолели още. хълца си на поразия и това въобще не я тревожи. а като съвсем малка хълцаше по един час след ядене. най много ни е помагало да й дам да си сукне пак, но и това е било рядко. бъди спокойна, кърми си според желанието на бебето и всичко ще бъде наред.

# 2
  • Мнения: 1 081
Бебетата изсукват 90% от необходимото количество в първите 5 до 10 минути от кърменето, след това просто задоволяват нуждата си от сукане. А щом казваш, че започва и да хълца, определено детето е яло предостатъчно. Наддава ли добре? Само този показател е достатъчен да си спокойна, че детето се храни добре. Бебетата, които са изцяло кърмени не се хранят под час, изсукват колкото са гладни и си заспиват. Единия път може да изяде малко, следващия два пъти повече от необходимото, но детето просто си наваксва. В кърмаческия форум ще ти дадат много ценни съвети, питай там. Има и статии, които ще ти бъдат от полза. Според мен бебето ти си яде нормално, като всяко изключително кърмено дете.

# 3
  • Мнения: 1 420
Джой, Карина беше същата като твоето момиченце - хем лакома, хем много сънлива. За това дали е нахранена съдех по мръсните памперси - щом сменях 6 памперса и нагоре значи всичко беше наред. Иначе единствено е повръщала, когато е преяла.

# 4
  • Мнения: 809
Стефчо беше много лаком. Докато сучеше издаваше едни звуци и аз се чудех какво става, а той поглъщал лакомо. После в леглото наставаше едно пъшкане. Много се бях притеснила какво е - като отидохме на контролен преглед, се разбра - преяжда. Беше наддал повече от необходимото.

# 5
  • Мнения: 173
Благодаря за отговорите, момичета!
E, явно ще трябва да изчакам консултацията, за да разбера как са реално нещата.  Rolling Eyes Но пък ме успокоява, че има и други дечица като моето, които реално са си се хранили добре, въпреки хълцането, повръщането и тн. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 11 003
Рая връща, когато преяде - понякога малко, друг път повече.

# 7
  • Мнения: 1 117
Скоро не е преяждал , но преди връщаше малко , като му дойдеше доста.

# 8
  • Мнения: 3 205
Ако преяде - просто ще повърне излишното. Това е много прост и ефективен механизъм при бебетата. Не се притеснявай.

# 9
  • Мнения: 911
Преди и след кърмене го меря; разликата показва колко е изял.

# 10
  • Мнения: 173
А знаете ли колко трябва да изяжда като грамаж на тази възраст? Не успявам да намеря информация по въпроса и въобще за това как се променя приеманото количество кърма от бебето през различните месеци.

# 11
  • Мнения: 911
До края на първия месец - 100-110; до края на третия - 150; сега като гледам лентичката ти - 60-80.

# 12
  • Мнения: 1 924
korinka , откъде ги черпиш тези сведения?

# 13
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Не се затормозявай с цифри  Wink. На тази възраст са мънички дечицата и с малко количество се засищат, а и се унасят бързо и заспиват. Затова пък компенсират като сучат много на често. Моят син първите два месеца сучеше през 1,5 най-много 2 часа.  Имали сме случаи да суче и през половин час. Ако случайно им дойде в повече, както вече го е казала Юл4ето - просто ще повърнат излишното. А относно коликите, мисля, че в един момент всички сме изправени пред дилемата дали бебчо плаче от глад или от колики. Бях чела в една книга, че когато детето плаче и ние не можем да разберем защо, винаги първо да предлагаме гърда и след това всичко останало. Аз следвах този принцип и мисля, че не сбърках. Желая ви успех   bouquet!

# 14
  • Мнения: 911
korinka , откъде ги черпиш тези сведения?

Има ги в този сайт, в подфорим Захранване..., било гръцка система, не съм си ги измислила, ако това имаш предвид.

Общи условия

Активация на акаунт