"Страх" ли Ви бе татковци да правите секс след раждането ?

  • 2 665
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте татковци ние станахме родители преди 23 дни и много ни се прави любов , обаче моя мъж го е страх да не ме боли . Изчете доста статии където жените се оплакват колко ги боляло и как неискали изобщо да правят секс и мен сигурно ще ме боли , но аз искам .
Как да го успокоя и да опитаме ?

# 1
  • Мнения: 4 585



23 дни не са много. До 40 дни си лауста.
Ще му мине. Фръцкай се пред него, връткай се, кърми.
Ще му се прииска. Щях да ти предложа и друго, но нали съм възпитан.

# 2
  • Мнения: 46 492
... До 40 дни си лауста ...

Какво е това  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 2 104
и моят мъж го беше много страх, но аз намерих начин да го поощря още на 30тия ден Laughing

# 4
  • Мнения: 185
Моя пък хич не го беше страх,а мен да,като знам какво чудо премина от там ooooh!
Устискахме първия път 25 дена,втория към 30 Crazy

# 5
  • Мнения: 4 585




Лауса - не може, не бива, не трябва така.

# 6
  • Мнения: 46 492
Wolf, малко са жените, които се съобразяват с някакви обичаи от едно време, темата е по-скоро за психологичносто състояние на двойката  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554




Лауса - не може, не бива, не трябва така.

аз съм го чувала като лехуса

# 8
  • Мнения: 4 585




Естествено е да има психически елемент и стрес в отношенията на мъж и жена след раждането.
Нищо няма безпричинно. Затова хората са ги измислили тия 40 дни. Не, че някоя врачка е седнала така да си съчинява. Под формата на забрана младите спокойно са имали време да свикнат с нещата.
 - Фигурата на жената се е променила
 - Телесната миризма на жената се е променила. Жената мирише на мандра, на пресечено мляко.
 - Раждането в съзнанието на мъжа е свързано с кървища точно там, където искате да прави секс.
 - Диаметъра на главата на бебето му създава комплекси за малоценност. По скоро зо маломерност.
 За думата лауса - така я видя Гугълка, и по нашия край е така. Лауста - допуснал съм грешка. Мъжете по нашия край магаретата си не впрягат 40 дена след раждането, камо ли жена си да опъват. Лауса- забрана, табу, имай малко уважение, снеми си шапката, като влизаш в църква.

# 9
  • Мнения: 46 492
Аз на 20-тия ден нито кърмех, нито мъжът ми е имал комплекс за маломерност от главата на дъщеря си (тя излезе със секцио де, но не това е от значение).

Нещата са толкова индивидуални, че едно символично число не трябва да е определящо в живота на семейството. Какво са измислили хората, не знам, знам само, че според лекарите, след като спрат лохиите, ограничения няма- кой когато е готов- тогава, при едни може да е на 20 ден, при други след 3 месеца.

# 10
  • Мнения: 4 585




Разбира се, че е индивидуално, но древните, вместо да обясняват на
всяка родилка кое, как, защо, са предпочели да кажат НЕ МОЖЕ!

# 11
  • Мнения: 238
Аааа друго казва да излезе секцио!  Grinning Да не ставам вулгарна ама дупката си остава травмирана известно време  Shocked
Не знам за комплексите с кръвта, размерите и т.н.  Laughing все пак съм от другата страна... но си болеше и то при положение, че залагам с двете си ръце, че имах супер лесно раждане (пу пу пу и следващото да е такова  Peace).
Почувствах се втори път девствена  Shocked Иначе около 40 ден май беше... ама не от бабешки приказки ами физиологически така се наредиха нещата  Confused

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Телесната миризма на жената се е променила. Жената мирише на мандра, на пресечено мляко.

Само не разбрах, това ти ли го изказваш като мнение или просто цитираш някой стогодишен източник... newsm78

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
добре де, винаги ли при естествено раждане се налага да се зашива жената??  newsm78

# 14
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
добре де, винаги ли при естествено раждане се налага да се зашива жената??  newsm78
Не, аз съм раждала два пъти без нито един шев. При първото раждане имах само два вътрешни, никакви външни(бебето беше 3. 950)А второто беше 4.100 и тогава даже нямах и вътрешен. Ако не беше кървенето може би щях да мога да правя секс след 5-6 дни newsm78, но при мен имаше едно страшно чувство за празнота в корема(не че не се беше изпразнил) и все ми се струва , че като че ли и костната структура на таза,  и самите родови пътища се затварят постепенно до 40 ден.
А относно темата - не бих правила тогава заради дискомфорта от увисналия ,празен , тежък корем. А и грижите и кърменето в началото изобщо не съм се замисляла за това Wink

Общи условия

Активация на акаунт