40 дена

  • 1 220
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Мили мами, бихте ли ми казали какво правихте когато бебчето ви навърши 40 дена! Ние скоро ще ги направим и ми се иска да знам предварително какво се приготвя






--------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 00:35 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 1 733
Прави се погача (има много теми за погачата тук) и се ходи на църква, за да четат очистителна молитва на майката и да може тя вече да влиза в храм (защото до 40-я ден е "мръсна" и не може да влиза в храма).

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Лично,аз не правих нищо!Съжалявам само,че не отидох на църква,но за другото бебе ще знам Peace

# 3
  • Мнения: 1 426
Ами аз лично си поканих приятелките и колежките на едно женско парти на кафе и сладки, че родих насред една грипна епидемия и се бях затъжила за хора, а и да се изфукам с бебе. Нещо по-специално не съм правила...

# 4
  • Мнения: 261
Аз погача не правих. Ходих на църква, за да ни прочетат т.нар. чиста молитва. В нашия край след това се ходи на гости в три различни къщи. Та отидохме на три места и се прибрахме.

# 5
# 6
  • Мнения: X
Нищо специално не правих.
Научих за този обичай чак след второто дете ,но и да знаех по-рано едва ли щях да направя нещо.
Иначе обичаят е известен с името сарандисване.

# 7
  • Мнения: 5 362
Погача не сме правили.
Ходихме на църква.

# 8
  • София
  • Мнения: 431
Аз лично нищо не съм правила. С таткото си поканихме приятелите поотделно в рамките на няколко дни, защото в противен случай щях да лудна, а и детето непрекънато ревеше от колики.

# 9
  • Мнения: 505
Не съм правила нищо специално по този случай.

# 10
  • Мнения: 4 621
Нищо специално не съм правила.

# 11
  • Мнения: 3 376
Аз научих за погачата от форума,преди това не бях чувала,явно тук не се прави.Та отидохме само на църква с малкия,попа ни попя bishop и това беше.

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Чиста молитва в църквата на 40-тия ден от раждането, а на 43-тия ден Сладка питка за Лусинката!

# 13
# 14
  • Мнения: 7 201
Чиста молитва в църквата на 40-тия ден от раждането...
PeaceИ събрахме роднините и приятелите да почерпим за здраве!

Общи условия

Активация на акаунт