Да "похваля" за пореден път българският търговец!!!

  • 2 152
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 895
Понеже още не ми е минало имам нужда да се набуча някъде!!!
Поръчахме преди дни торта за рожден ден от сладкарници Гаврош, трябваше да си я взема днес сутринта от кафето в кино Одеон. Първо се наложи да изчакам 20 минутен телефонен разговор между младежа, работещ в заведението му и колежката му, която беше на смяна, когато направихме поръчката. С нейна помощ и напътствия успя да намери сертификата на тортата и да си вкара паролата в компютъра, за да ми издаде касова бележка, но...от тук започва "веселата" част. Оказа се, че тортата нямала опаковка Shocked Можел да ми я сложи в найлонов плик ако искам Rolling Eyes Дори извади рулото с чували от типа, в който аз си изхвърлям боклука Thinking На моя въпрос как е възможно да нямат кутии за торта и да дават неопаковани хранителни продукти, той ми обясни, че обичайно хората идвали с коли...не разбрах логиката и го попитах като си пазарува с кола кашкавала и сиренето неопаковани ли ги поставя по седалките или в багажника?!? На което младежа с доста рязък тон ми обясни, че има клиенти и не можел от рано сутринта да се занимава с хора като мен Stop Което вече ми преля чашата - след кратка словесна престрелка помежду ни, когато му се изчерпаха аргументите, заяви че той всъщност не работел тук и смятал да затвори заведението, защото не можел да се оправя с мен ... Било си мой проблем как ще си занеса тортата до градината, той ми бил дал сертификат,че е годна за ядене и другото не го касаело Shocked
 Чудя се кога най-накрая българските производители и търговци, ще се научат, че от тях купуваш не само годен за консумация продукт, но и всичко останало като отношение към клиент например...Не смятам, че е нормално клиента да се третира като досадник, а желанията му като капризи...абе, развалиха ми празника! Това е!

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се ядосвай, простаци има навсякъде. Не си разваляйте празника  Hug

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Не се ядосвай, простаци има навсякъде. Не си разваляйте празника  Hug
  Peace
Повечето български търговци все още не са разбрали, как трябва да се държат с клиента!!!

# 3
  • Мнения: 653
не позволявай такива ... да ви развалят празника
весел ден и по-малко негативни емоции ви пожелавам

# 4
  • Мнения: 442
да са ти живи и здрави децата!  bouquet
кофти случка сутринта рано, но не позволявай да ви развали празника!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Оххх... как те разбирам само! И на мен ми развалиха празника... Да са живи и здрави!
Освен да бъдем над нещата друго не ни остава. Надежда, за промяна, всяка тука оставете!

# 6
  • Мнения: 1 629
Абе, Креми, я зарежи! Радвай се на децата, на празника и не се ядосвай! Не си струва!  Hug

# 7
  • Мнения: 2 957
Аз пък бих се оплакала на шефа!  Crossing Arms Как така някакво пишлеме ще ми разваля празника?!

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ха! чудничък случай за пред РИОКОЗ и Комисията за защита на потребителите. Те в магазините вече хляба опаковат, защото нямат право да го продават без нефолиран, тоя торта ще ти пробутва неопакована Shocked
Опитай днес да не се ядосваш прекалено. И с касовата бележка - където трябва Peace

# 9
  • Мнения: 2 237
Най-лесно е да се каже "не обръщай внимание,не си разваляй празника" Ама не е така.Напротив - обърни внимание  сега,за да не ти се развали и следващия празник по такъв начин.Защото докато не обръщамев внимание и си траем,ей такива ще ни се качват на главата.
Оплачи се на собственвика.

# 10
  • Мнения: 2 070
Ха! чудничък случай за пред РИОКОЗ и Комисията за защита на потребителите. Те в магазините вече хляба опаковат, защото нямат право да го продават без нефолиран, тоя торта ще ти пробутва неопакована Shocked
Опитай днес да не се ядосваш прекалено. И с касовата бележка - където трябва Peace

А комисията се намира недалеч от Одеон - на Славейков, до Столична библиотека.

Весел празник!

# 11
  • Мнения: 985
Ха! чудничък случай за пред РИОКОЗ и Комисията за защита на потребителите. Те в магазините вече хляба опаковат, защото нямат право да го продават без нефолиран, тоя торта ще ти пробутва неопакована Shocked
Опитай днес да не се ядосваш прекалено. И с касовата бележка - където трябва Peace
Peace

# 12
  • Мнения: 3 675
Това е напълно недопустимо. Мъжът ми е сладкар и да ви кажа при него всичко се поставя върху тарелки и картонени кутии, пасти, рула и т.н. При всички случай трябва да има опаковка.

# 13
  • Мнения: 1 744
Най-лесно е да се каже "не обръщай внимание,не си разваляй празника" Ама не е така.Напротив - обърни внимание  сега,за да не ти се развали и следващия празник по такъв начин.Защото докато не обръщамев внимание и си траем,ей такива ще ни се качват на главата.
Оплачи се на собственвика.
Празнувайте днес, пък утре направи каквото трябва. И аз вече на всяко такова нещо обръщам внимание и си търся правата, така ми е спокойна съвестта. Peace

# 14
  • Мнения: 4 806
Креми, ще ми се да кажа, че пазарът рано или късно наказва подобни фирми и хора. Но трябва да мине прекалено много време.
В други дни сигурно бих казала, че трябва да се реагира по разните му там инстанции, но днес е Празникът!

Общи условия

Активация на акаунт