Абсорбатор-каминен тип или за вграждане

  • 13 439
  • 29
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
е по удачният вариант според вас.С мъжът ми сме на противоположни мнения и реших да се допитам до компетентните съфорумки. Grinning
Другото ми питане е когато фурната и плота са разделени и съответно абсорбатора е далеч от фурната какво се случва с миризмата при готвене.

# 1
  • Мнения: 4 546
под каминен тип имаш предвид като фуния ли? ако е това - на мен не ми допадат. предпочитам да е по-скрит. за техническата страна на въпроса янмам представа.
ако е отдалечен от печката ще е по-малко ефективен.

# 2
  • София
  • Мнения: 375
тип фуния е доста по безшумен Peace другият е по скрит но за сметка на това не чуваш нищо останало освен него #Cussing out
а за отдалечената фурна незнам може би ще ти трябва доста по-мощен от необходимото за кубатурата ти

# 3
  • София
  • Мнения: 11 692
Нашия абсорбатор е Т-образен,но все още не живеем в жилището и отзиви не мога да дам. Това,което аз знам е че свободно стоящите абсорбатори са по-мощни от вградените.Но може пък някой да ме обори.
За отдалечената фурна не мога да дам мнение,понеже при мен ще е под абсорбатора.

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Мъжът ми харесва вградения тип поради тази причина,по-прибран му се виждал и все ми изтъква и ползата от шкафа, под който се монтира.Но аз като погледнах в едни наши приятели то кой знае какво не можеш да си сложиш в този шкаф.
Та аз съм за фуния,но се чудя дали не е много трудоемко нейното почистване.Нали все гледаме да си пестим труда. Grinning

# 5
  • Мнения: 4 546
за почистването незнам, но съм виждала на снимки аспиратор-фуния и скрит със шкаф. в смисъл - тръбата му нагоре. в шкафа май нищо не можеш да сложиш, но пак по-прибрано стои. ако наестина са по-безшумни си струва. моя е много шумен и много ме дразни.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
Много исках голям открит абсорбатор, но ми се видя ужасно непрактичен - заема място, оптически стеснява кухнята, отнема повече време за чистене... Сложихме си: вграден", "скрит" или като там се нарича, когато е монтиран под шкафа. В същия този шкаф стоят пластмасови чашки и прибори за еднократна употреба (винаги имаме такива у дома), салфетки, тематични форми за сладки, които използвам рядко (напр. коледни).

# 7
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Имам Фабер каминен тип. Аз си го исках и си го харесвам. Има два свалящи се филтъра, които вече мия в миялната. Освен прах няма какво друго да се почиства и от време на време следи от пръсти около бутоните.
Само не виждам смисъл от аспиратор, ако не е над котлоните и фурната, но ако няма друга възможност...
И колкото да е мощен аспиратора си остава миризма, няма спасение  на 100 %.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 692
Имам Фабер каминен тип. Аз си го исках и си го харесвам. Има два свалящи се филтъра, които вече мия в миялната. Освен прах няма какво друго да се почиства и от време на време следи от пръсти около бутоните.
Само не виждам смисъл от аспиратор, ако не е над котлоните и фурната, но ако няма друга възможност...
И колкото да е мощен аспиратора си остава миризма, няма спасение  на 100 %.
Би ли споделила кой модел е аспиратора и доволна ли си като работа?Сори за оффа!

# 9
  • Мнения: 497
Ние сме с тип - каминен. Много съм доволна. Почиства се лесно и обира парите отплично.
Това за шкафа, при другия тип аспиратор не е вярно, защото така или иначе през шкафа минава тръбата на аспиратора и пак ще ползваш много малка част от пространството в него.
Аз съм за коминен тип.  Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Каминните на мен лично ми създават някакъв уют, затова ги харесвам. Освен това са с турбинни двигатели, които са по-добри от другите. По-голямата част от телескопичните и тези за вграждане май не са на турбинен принцип, което е минус за тях.

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Имам Фабер каминен тип. Аз си го исках и си го харесвам. Има два свалящи се филтъра, които вече мия в миялната. Освен прах няма какво друго да се почиства и от време на време следи от пръсти около бутоните.
Само не виждам смисъл от аспиратор, ако не е над котлоните и фурната, но ако няма друга възможност...
И колкото да е мощен аспиратора си остава миризма, няма спасение  на 100 %.
Би ли споделила кой модел е аспиратора и доволна ли си като работа?Сори за оффа!

Аз също съм любопитна да споделиш модела на твоя абсорбатор. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 11 692
Ето го моя:

http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=11945

Май въпроса не беше към мен,но си го показах без бой.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
И ние след дълго чудене и маене, се отказахме от вградения в полза на тип "фуния". Готин е, но е ужасно шумен и го лъскам през ден. Мразя иноксови повърхност с прашинки и пръсти Embarassed Не знам защот така се получава, но като го пусна и направо мислите не си чувам Laughing Ей го добичето:

http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=11998

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 806
аз съм си харесала ето този http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=6263  Peace

Общи условия

Активация на акаунт