Опитаха се да ни минат с 260 лв при Здравко в Приморско

  • 8 895
  • 16
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Чудех се къде да пусна темата и реших да е тук.
Докато бяхме там на море дойде наша компания от София и решихме да ги заведем там. Бяхме общо 7 човека. Хапнахме и пийнахме както си му е реда и дойде момента за сметката. От сервитьора не бяхме много доволни, но той 2-3 пъти повтори че е нов и решихме че няма да обръщаме внимание на сервирането. Той пък като ни даваше сметката усърдно я прегледа до масата и тогава ни я даде. Ние както винаги правим взехме общата сума - 447 лв., разделихме я на 7 и започнахме да вадим парите. Мене обаче ме загложди едно съмнение. Предната вечер в р-т "Кукери", пак в Приморско, цените бяха по-високи а същата компания със същото ядене и пиене платихме около 200 лв. Взех сметката и какво да видя - някой си поръчал 41 пъти филе от акула за 6 лв. порцията.  #Crazy Така вместо 6 лв. пред филето се мъдреше - 266 лв.  #2gunfire #2gunfire. Викнахме сервитьора и той само измънка нещо и отиде да оправи сметката. тотала ни беше 187 лв. Естествено бакшиш не оставихме, но аз още се чудя защо не викнах баровеца Здравко да ни обясни каква е тази селска партенка. Ако бяха сложили там не 266 а 26 лв никой нямаше да обърне внимание и щяхме да си платим като попове. Даже можеха да ни бутнат на всяко ядене или пиене по още някой лев и пак да не обърнем внимание. Но те (с извинение) направо се бяха изакали на сметката с тая сума. И сервитьора услужливо ни я провери до масата - келеша!

Да знаете като отидете там си отваряйте очите на четири. И сервирането е пълна скръб. Бавно, със забравяне, с повтаряне и потретване, с взимане на чаши и чинии преди да са изпразнени. А черешката на мелбата беше че ми донесоха самата мелба преди вечерята защото преди това ме бяха спешили да си поръчвам тъй като кухнята затваряла. На един от компанията пък изобщо не му дойде вечерята а кухнята затвори.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
така и не разбрах къде се намира този хотел на Здравко,а уж честичко ходя в Приморско  Crazy

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
martisun, за следващата почивка, прегледай ол инклузивните оферти Wink

Инак е много грубо това, дето са се опитали да сторят. Да беше викнала Здравко, че и Ристана и да ги бе навряла на кучето в г*за. Дар слово имаш  Laughing

# 3
  • DE
  • Мнения: 521
Божкееее, доста здрав стомах трябва да има човек (или 7 човека), че да изяде 41 порции риба  Shocked

Абе тия хора съвсем полудяха!

# 4
  • София
  • Мнения: 580
Не бих стъпила нито в хотел нито в заведение чийто собственик е ЗдравГо или Ристето
такава погнуса имам от тези хора newsm61
достатъчно манипулираха хората та сега и от мен да печелят абсурд #2gunfire

# 5
  • Мнения: 1 426
това да не е същия сервитъор, който преди година в дядо Пене (Банско) ни написа 38 ракии в сметката Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами според мен факта, че са написали 41 порции храна, показва не, че са искали да ви минат, а че е техническа грешка.

В противен случай щяха да ви пишат най-различни мънички нещица м/у останалата поръчка, да ви маркират по-скъпо пиене и т.н.

Иначе, ако отидем някой ден там ще го имам предвид

# 7
  • Мнения: 1 288
можеш ли да кажеш кой е сайта на хотела?

# 8
  • DE
  • Мнения: 521
Ами според мен факта, че са написали 41 порции храна, показва не, че са искали да ви минат, а че е техническа грешка.


Най-вероятно е така, но след като сервитьорът е проверявал сметката не е възможно да не е забелязал грешката. И фактът, че се е опитал да се пробва дали ще мине за мен е достатъчно показателен що за стока е.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
така и не разбрах къде се намира този хотел на Здравко,а уж честичко ходя в Приморско  Crazy

Х-л Лилия. Улицата не я знам точно как се казва. Намира се срещу х-л Елевтери. Една от улиците по които се отива към северния плаж е.

можеш ли да кажеш кой е сайта на хотела?
Не знам да имат сайт.

martisun, за следващата почивка, прегледай ол инклузивните оферти Wink
Нещо не си падам по хранене на шведска маса както и само в един ресторант. Благодаря. Обичаме като отидем на някое място да обиколим колкото може по-разнообразни заведения.

Ами според мен факта, че са написали 41 порции храна, показва не, че са искали да ви минат, а че е техническа грешка.


Най-вероятно е така, но след като сервитьорът е проверявал сметката не е възможно да не е забелязал грешката. И фактът, че се е опитал да се пробва дали ще мине за мен е достатъчно показателен що за стока е.
Ако не беше проверел сметката и ние щяхме да решим че е грешка. Но той ни вися до главите да я провери с което според мен искаше да ни накара да не се заглеждаме.

Стана като в онзи виц дето един кандидатствал за сервитьор. Собственика на ресторанта го попитал колко ще струват примерно 10 ракии а кандидата отговорил "зависи каква е компанията и колко е часа". Та и при нас така само дето аз бях на едно мартини и можех още да смятам:)

А сега като пиша пък се замислям че не погледнах вечерята на приятеля която така и не дойде дали не е била в цената. Със сигурност е била, но се хванахме за голямата сума и не гледахме натам. Халал да им е. Няма да стъпим там повече а и съм решила на всички познати да разкажа как им е обслужването.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 830
На мой рожден ден преди 6 години в Лозенец, тогава все още тотално непопулярно място със супер ниски цени по кръчмите бяхме голяма компания 8-9 човека и като дойде сметката ни направи впечатление,че е нещо доста висока #Crazy
Оказа се,че сме имали включени 66 текили  #Crazy, при условие,че текилите ги поръчваше едно момиче и не е любителка на алкохола!Според мен се прави ако мине номера - мине и това е!Нали знаете мотото "Работим три месеца , за да живеем цяла година" - поне на юг от Бургас е така на много места!

# 11
  • Мнения: 1 426
Ами според мен факта, че са написали 41 порции храна, показва не, че са искали да ви минат, а че е техническа грешка.
Айде, бе!

# 12
  • Мнения: 4 668

Ами според мен факта, че са написали 41 порции храна, показва не, че са искали да ви минат, а че е техническа грешка.
Всеки нормален човек би се усъмнил . Едва ли в цялото заведение има 41 поръчки за акула , а какво остава за една маса ...
Селяндури прости ... и Здравко и Христина и цялото обкръжение ...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437

Ами според мен факта, че са написали 41 порции храна, показва не, че са искали да ви минат, а че е техническа грешка.
Всеки нормален човек би се усъмнил . Едва ли в цялото заведение има 41 поръчки за акула , а какво остава за една маса ...
Селяндури прости ... и Здравко и Христина и цялото обкръжение ...

Понякога, като прочета 1-2 теми една след друга с подобни крайни изказвания и ми става чак неудобно. Особено за хора, които се познават от екрана.

Колкото до грешката, наистина не мисля, че нарочно някой ще иска да надпише сума, която е повече от самата сметка.
А вие си мислете, че е нарочно.

И аз работя с цени, оферти, едни дълги спецификации и греша, въпреки, че не съм нова, като сервитьора. И понякога, колкото и да четеш и гледаш не виждаш грешката.

Но аз все пак гледам първо да оправдавам и тогава да обвинявам. Принцип в живота ми е.
Независимо, дали става дума за пари.

# 14
  • Мнения: 1 881
Ами според мен факта, че са написали 41 порции храна, показва не, че са искали да ви минат, а че е техническа грешка.


Да, и аз мисля така, много грубо иначе Crazy

Общи условия

Активация на акаунт