Ще се омъжвам, пак!Ама неща да съм булка! Помогнете!

  • 3 354
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Ще се женя, пардон омъжвам!
В паника съм. За някои това е повод за радост ( аз се радвам де) ама нерви ме тресат.
Хем искам, хем „нищъ” – на мен ще ми е втори брак, на него трети  Laughing
Живеем заедно вече трета година, детето ми от първия ми брак, която не е виждала от 6 години биологичния си ....мммм..... създател (щото нито и е баща , нито родител) , нарича мъжа до мен ”тати”, приема го като такъв, не помни (или не иска да помни) „онзи”.
Та, ще се женя, пардон омъжвам!
аз съм на 30 , той на 38...дъщеря ми ще стане след 4 дена на 10 години. И аз колкото и да се опитвам не виждам как точно ще се извърши бракосъчетанието.
А трябва!
По ред причини. А милото ми иска джамборе. Не че не е правил 2 сватби, иска пак и ми се смее на страховете и срама. Не стига, че ни е за кой ли пореден път ( тоз път ще е за последен , обещахме си  Heart Eyes) , не стига че и детето е на десет години и в училище ще казва; „Не бях 3 дена на у-ще ‘щото мама и тати се жениха” , ами нашия иска и сватба.
В паника съм!
Не искам пак като мече да ме разкарват по роднини – не че всички не ни знаят като семейство и ще почнат да се чудят, що пък сега ще се женим (освен любовта ни има и друга причина и трябва,но не съм бременна). Дъщеря ми ще е във възторг. Още не сме и казали. Снощи го решихме. Тя от 2 години все пред булчински магазини се спира.
Не искам сватба. Живеем на 50 метра от обредния дом....ама ако идем само със свидетели и Никол, родителите ни като разберат че сме се скрили и ще настане вой. Ама дойдат ли и те, то следва братя, сестри, близки приятели, колеги...абе отиде над 40 човека.
А милото си държи на джамборето – та ако може да ми помогнете с идеи. Хем да е купон-празник че официално се взимаме, хем да не е сватба. В бяло „нища” да съм, без всичките обреди , даже Менделсон не ми се слуша. И като си помисля само, в случая колко глупаво ще звучи „Наздраве за младото семейство”. Смея се и плача от нерви. Хелп! Дайте ми идеи. Имаме си семеен параклис, та мислех там да ни венчаят ама след това ум не ми ражда как да продължи сватбения ден.....
Ще се омъжвам, пак!Ама неща да съм булка! Помогнете!

# 1
  • Мнения: 4 053
и аз като милото ти съм за джамбурето newsm68

# 2
  • Мнения: 3 423
Сватба му е майката! Не се дърпай!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Я споко! К'во толкоз? Роднините не са ли хора? Не заслужават ли и те барем, малко сеир да погледат? Еле пък ако няма финансова пречка.
Направете си празника, не е задължително да си в бяло. И уискито не е задължително да е тъмно. И чаршаф няма нужда да показвате. А бе я се напийте за здраве, поканете си приятелите и така.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 14:48 от Саня

# 4
  • Мнения: 677
Разбирам те. Скоро го играх този мач. Получи ни се!

# 5
  • Мнения: 819
Ами идете и подпишете само с кумовете, а после си празнувайте където и както искате? Не е задължително да си в бяла рокля? Резервирайте си някое любимо заведение и все едно празнувате рожден ден или някакъв друг повод, няма значение. Така хем бъдещият ти съпруг ще си направи веселбата, хем ти няма да се чувстваш булка, щом не искаш?

# 6
  • Мнения: 1 172
Направете бракосъчетанието в тесен кръг, на екзотично място извън България. Потърси в Интернет, доста фирми предлагат такава услуга. По този начин ще се отървете от родата, но и ще запазите хубави спомени от нещо различно и необичайно Wink Пак ще си с булчинска рокля, пак ще има емоции за щерката, пак ще има тържественост.

# 7
  • в баира
  • Мнения: 861
Съвет не мога да ти дам, но много ми хареса
стила ти на писане.

# 8
  • Мнения: 819
Направете бракосъчетанието в тесен кръг, на екзотично място извън България. Потърси в Интернет, доста фирми предлагат такава услуга. По този начин ще се отървете от родата, но и ще запазите хубави спомени от нещо различно и необичайно Wink Пак ще си с булчинска рокля, пак ще има емоции за щерката, пак ще има тържественост.

Ама не иска да е с булченска рокля?  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 473
Много весела `паника` ти пожелавам! Wink Забавлявай се! Hug

# 10
  • Мнения: 4 806
формалностите - в тесен кръг

всички останали - поканени на хубав купон - така ги и канете, като на купон, а не на сватба

роклята? не е задължително да е бяла ... виж темата с булките - има страхотни варианти и без да е бяло

# 11
  • Мнения: 145
Съвет не мога да ти дам, но много ми хареса
стила ти на писане.
newsm10 newsm10 newsm10

# 12
  • Мнения: 2 022
Я по-смело. Да не ти е за пръв път.  Mr. Green
Сега сериозно. И при нас беше същото. Само дето и на милото му беше втори брак, както и на мен (а не трети). Аз се колебаех по отношение на бялата рокля. Той, обаче, си искаше булката. Е, съгласих се. Имай пред вид, че бях бременна в петия месец и приличах на галеон с вдигнати платна  Twisted Evil  Освен това бях и по-стара от теб - на 34, а той - на 40 г. Децата ни от първите бракове бяха на 9 и 8 години. Голям кеф за тях. И не ги притесняваша факта, че отсъстват от училище, защото "мама и тати се женят". Напротив - това беше повод да се похвалят в училище.
Купух си бяла рокля - такава, каквато ми харесваше на мен. Без да се притеснявам "какво ще кажат хората" и че се омъжвам повторно, бременна, с дете и в бяла рокля!
Направихме истинска сватба. Само че поканихме предимно наши приятели. От "задължителните" гости - само родителите ни, сестра му и няколко братовчеди, с които и без това редовно си поддържаме връзка. Сватбата стана за чудо и призак, както се казва. Т.е. превърнахме си я на дискотека. Натанцувахме се, пийнахме, повеселихме се. По-възрастните си тръгнаха по-навреме и си стана истински купон.
Не се дърпай. Мисля, че няма да съжаляваш. А роклята ти може да не бъде непременно бяла.  Точно по времето, когато се омъжвах излезе някаква статийка за вторите сватби. Не си спомням всичко, но основното беше: вече не сте на 20 г., не зависите толкова от родителите си. Те ще бъдат гости на вашата сватба, а не организаторите й. Направете сватбата такава, каквато на вас ви харесва. Облечете се, както вие искате - може и в бяло. Като е втора сватба, не значи, че трябва да се срамувате и да обличате сиви, лилави или бежови костюмчета. Започвате нещо наново - започнете с усмивка.

# 13
  • Мнения: 3 423
Направете бракосъчетанието в тесен кръг, на екзотично място извън България. Потърси в Интернет, доста фирми предлагат такава услуга. По този начин ще се отървете от родата, но и ще запазите хубави спомени от нещо различно и необичайно Wink Пак ще си с булчинска рокля, пак ще има емоции за щерката, пак ще има тържественост.

На Сейшелите. Може да ви удари
един такъв орех с подсещата форма.
Ще е незабравимо и на същата цена.

# 14
  • France
  • Мнения: 726
Наемете яхта на морето. Купи си убийствен бял бански, с бели ботуши, а мъжът ти да е в моряшка униформа.
Ако си падате по "адреналина", скочете с парашут на обозначеното място, където под шатрата ще ви чакат приятелите.
Сещам се и за друго: има круизни кораби по Дунав- капитана може да ви бракосъчетае.
Или пък си харесайте китно селце около водоем и кмета да свърши формалната работа.

Общи условия

Активация на акаунт