Закриват детските градини в блокове?

  • 1 338
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671


От 2008.
Европейските стандарти не позволяват да функционират детски градини в жилищни блокове.

Вече била приета и нова наредба.

Някой чул ли е нещо повече?


Аз го научих от Радио Пловдив, но не мога да открия повече информация.

# 1
  • Мнения: 2 178
Има логика в това решение. Подкрепям.
Лошото е само това, че всички реват заради негостига на места в градините... ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 671
Да, Джини, логика има.
Но дано им стигне логиката на управниците да въведат буферен период, в който градините в блокове функционират, докато се осигурят необходимите нови градини по евростандартите.

И парите - дано стигнат до детските градини.

# 3
  • Мнения: 47 902
нашата градина има 2 филиала в блокове, там са големите дечица в предучилищна група, в градината няма помещения за тях Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 4 865
Не бойте се, деца...
Бат' Кметко каза, че до края на годината в София ще има три новопостроени детски градини, а планираните за мандата са общо 9.

# 5
  • Мнения: 47 902
браво, браво, то и нашата градинка от години чака дострояване на още едно крило, ама Wink

# 6
  • Мнения: 9 865
В нашия блок има детска градина. И не, че децата ми пречат, но условията са много гадни. Първо е много старо и грозно помещението, второ е на партера на блока, едно мърляво, детската им площадка я ползват и кварталните деца и майките им, да ме прощават оставят тонове боклук след себе си - опаковки, люспи от семки и фасове...
Хубаво, че ги закриват дано не е за сметка на децата, а в тяхна полза.

# 7
  • Мнения: 47 902
е как ще е в полза на децата не знам, преди години филиалите бяха 3, но затвориха единия поради връщане на апартамента на стари собственици...не се намери друго помещение и затова деца в градината спят ежедневно на походни креватчета
да, условията са лоши, но и без това има малко места в детските градини, сега съвсем ще стане лошо положението

# 8
  • Мнения: 819
Дъщеря ми също спи на походно креватче в градината, а не е в блок, сградата си е била строена за ДГ.  Но наистина ми се вижда абсурдно детска градина в жилищен блок и да водят децата да играят през две улици.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не вярвам, че като се затворят тези градини децата ще отидат в нови...иначе е добре децата да не пресичат улици за да излязат и да си имат обособен двор за да играят.
Нашите и сега си спят на земята, що пък да не дойдат и децата от филиала - на земята има място за всички да ги натъркаляме Sad

9 нови детски градини...не вярвам.

# 10
  • Мнения: 47 902
ами на ги водят през две улици, градинката е пред блока, далече са от улица, имат спалня, бокс и хола е за игра, коридорчето е голямо и има гардеробчета, има и баня и тоалетна...на първи етаж е, единствено няма ограда на градинката, но пък и там са предучилищната група, и учителката е нон стоп нащрек...по принцип е по-неудобно от помещенията в базовата сграда, но пък с оглед недостига на места даже мисля че е по-добре да се увеличат такива филиали в апартаменти, но да са по-малки групите, отколкото да се строят тепърва детски градини...според вас за колко време ще стане построяването на една детска градина и къде ще е тя, че и три даже...три градини няма да ни решат проблема с недостига на места...кажете какво мислите?

# 11
  • Мнения: 47 902
а и не са ли по-малко като сума и по-лесни за изпълнение филиалите в апартаменти от построяването на нови сгради, за които няма подходящи терени?

# 12
  • Мнения: 5 539
В съседния на нашия блок на партера има помещение на предучилищна полудневна занималня. Може да е старо /преди 20 и кусур години съм го посещавала и аз/, но е слънчево и просторно.
Би било жалко, ако се наложи да го закрият. Сигурно поредният бизнесмен вече го бройка за магазин или склад Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
А всички детски градини, които направиха на социални грижи ooooh! - пригодени и съобразени с целта помещения ги съсипаха, а сега ще мислим да строим детски градини...бъдеще неизвестно.

# 14
  • Мнения: 9 865
В апартамент ми звучи малко по добре.
Обаче при нас е помещение като за магазин или партиен клуб... с едни келяви дограми, сигурно зимата е кучешки студ вътре... Градинката им е на гърба на блока, не пресичат, но е мърлява и двора се дели с кръчма... малко е безобразно. От кръчмата прескачат кучета, котки, няма ограда, а и да има... Лее се звучна музика, псувни, бе всичко както си трябва.

Общи условия

Активация на акаунт