Момичета, помагайте - БЪЛХИ!!!

  • 1 948
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Милички момичета,

имам нужда от помоща ви и от компетентното ви мнение по много сериозен, за мен, въпрос: в мазето на нашия блок една от съседките отглежда десетки котки. Нямам нищо против животинчетата (аз също съм ги хранила, понякога), но тази сутрин с ужас открих бълхи в леглото си, #Cussing out #Cussing out #Cussing out живеем чак на втория етаж!?  newsm78  newsm78
Бебчето ми е едва на 30 дни! Може би сами сме си ги внесли с количката!?!?!?! Не знам!?

Та така:

Как да махнем котките на симпатичната старица, по възможно най - хуманния начин?  Thinking

С какво да напръскам вкъщи или да намажа малката за да я предпазя от ухапване?  Thinking

# 1
  • Мнения: 77
Леле ужас,при нас проблема е абсолютно същия,само че живея на първия етаж,а жената,която ги събира и храни живее точно срещу нашата врата.Стига ти само да влезеш във входа и вече са ти накацали по краката,е как няма да ги нанесеш в къщи.Скоро ни бяха нахапали и тримата бяхме с едни червени пъпки с тъмно червено по средата,не ща да ти казвам как всичко изнасяхме и тупахме през балкона #Cussing out #Cussing out #Cussing outУЖАС!Напръскахме пред входната врата с Raid.

# 2
  • Мнения: 79
Сигнализирайте в ХЕИ, те ще минат на проверка и ще трябва да си платите за да напръскат с някакъв препарат. Това го знам от едни приятели които имаха хлебарки в целия вход, дори и в апартаментите си, събраха си парички ХЕИ им напръскаха и се отърваха от проблема.

# 3
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Купуваш ампула неостомазан от ветеринарна аптека разтваряш е в 2 л вода и пръскаш навсякъде дори и матраци(дюшеци) на леглата. Бебо не трябва да стой в стаята 5-6 часа. Но това е временно спасение щом имате котки тъй като ще ликвидираш само тия дето в момента са във вас. Друг начин няма.

# 4
  • Мнения: 550
Идете до първата агроаптека,там ще ви препоръчат най-доброто!Все пак се съобразете с детето,да не стане беля!Ако ли не се обадете в ХЕИ,но и фирмите за обезпаразитяване използват същите,че и по -силни отрови.А от котките май няма да се отървете лесно,освен ако не ги подарите на желаещи да си отглеждат животинчета...

# 5
  • Мнения: 442
чувала съм, че котешките бълхи не ходели по хората. не знам дали е вярно.
едва ли ще се разберете със старицата за котките. най-добре викни фирма да напръска против бълхи.

в момента съм нахапана от бълхи. не знам къде ги намерих, но изживяването не е никак приятно.

# 6
  • Мнения: 179
По-вероятно е, да сте си ги внесли самички. Няма значение на кой етеж живеете. ХЕИ могат винаги да помогнат. А за мазане на детенцето, потърси нещо по аптеките. Лошото е, че в този сезон търсенето на препарати против ухапвания от насекоми, често е по-голямо от предлагането.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Имаше едни специални тебешири навремето, с които драскаш по пода. Хубавото е, че не миришат. Имам спомен, че не бяха опасни за хора, а и бебето е малко, няма да ходи по земята. За него наистина вземете някакво кремче от аптеката, да не го нахапят, докато ги уморите.

# 8
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Тебеширите са за хлебарки.

# 9
  • Мнения: 20
Благодаря ви много за помощта, пръскането е ясно, но докато котетата живеят с нас и съответно се размножават поголовно, няма да решим проблема с бълхите....  Sad  Cry  Sad  Cry

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Тебеширите са за хлебарки.

Може да са за хлебарки, но точно с тях си решихме проблема с бълхите. Отровата си е отрова в крайна сметка Peace

# 11
  • Мнения: 179
И под балкона ми се въдят котки, но бълхи не са плъзнали из блока. Явно тези, дето си ги хранят редовно, не само ги хранят, а и се грижат и за обезпаразитяването им.

# 12
  • Мнения: 326
И аз съм нахапана, само че от село. Свекърва ми горката с какво ли не пръска, вътре, вън целия двор и няма оттърване от тия гадове. Мен ме правят на " решетка"  за два дни. Доколкото знам от нея и от аптекари кремове за мазане за това няма. Не мисля че е разумно да се маже бебчето с нещо. Ох и аз не знам. В чудо съм се видяла като си ходим на село и все си нося алергозан-гел с мен , поне да не ме сърбят. Много е гадно и наистина съжалявам че са се появили и при вас. Дано намерите решение. Мисля че с ХЕИ-то е най-добрата идея. Успех.

# 13
  • Мнения: 599
Не искам да те плаша,но тези гадини не мрат от нищо #Cussing outПреди години и от нашето мазе тругнаха,заради котки.Викнахме фирма да пръска-нищо.Викахме ги втори път-изкараха всичко излишно от мазите и изхвърлиха,пак напръскаха.Резултат никакъв,влизаш във входа и те по краката ти.Ужас.Умряха чак като дойде зимата и паднаха много темперетурите.

# 14
  • Мнения: 1 877
Ами самите котки трябва да се обезпаразитят или помещението,което обитават поне...Другите момичета добри съвети са дали.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт