Да коментирате схемата ни захранване и няколко неясноти?

  • 999
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте д-р Слънчева, детенцето ни е на 6 месеца и от една седмица вече заместваме хранения, но имам някои съмнения и въпроси, на които ще съм ви благодарна, ако намерите време да отговорите. Схемата ни е следната:
6:00/ 7:00 - кърма (100-120 мл)
10:00 - 160 мл. мляко с 60г плодово пюре + 1 ч.л. бисквити на Плазмон без глутен
13:30/14:00 - зеленчуково пюре 120г с 40-50 мл кърма
17:00/17:30 - безмлечна оризова каша без глутен - 6 с.л. с 120 мл. кърма
20:30 - кърма+АМ с 1 с.л. бисквити Плазмон - общо количество 160 мл.

1. Интересуваме - има ли някакво минимално количество мляко което трябва да поема детето на тази възраст, независимо от заместените хранения
2. Едно бурканче зеленчуково пюре с колко мляко би трябвало да го разреждам
3. По колко каша и пюре зеленчуково трябва да поема детенце
4. По какъв най-добър начин се въвежда глутена (имам идея да го въведа след 2 седмици)
5. Мога ли храненето в 10:00 мога ли заменя и него с плодово пюре с бисквита и да махна и там млякото

Благодаря ви предварително и съжалявам, ако дублирам вече зададени въпроси, но нямам възможност да прочета всички теми:)
С пожелания за слънчев ден!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Начина на хранене е добър. А сега да отговоря на въпросите. Grinning
Количеството на всеки прием за тази възраст е около 160-180 мл. пет пъти дневно. Зависи от апетита на детето. Simple Smile
Количеството на зеленчуковото пюре с млякото  е около 160-180 мл. като пюрето е около 130-140 мл, а останалото може да е кърма или АМ.
На обяд давате зеленчуковото пюре с млякото/кърма , а следобед кашата с млякото/кърма като по този начин замествате 2 хранения. Количеството на всяко е  160-180 мл.
Бето е голямо и като навърши 6 месеца спокойно можете да внясете каши с глутен без специална схема.
Храненето в 10 часа може да бъде само плодово пюре или пресен плод. така ще се получат 4 основни хранения и едно маждинно само плод. Следобед можете да давате сокче между кашата и вечерното хранене.
Ако имате възможност увеличете млякото в сутрешното хранен около 7 часа до 160 мл.

Общи условия

Активация на акаунт