Раждане: 40 г.с. vs 38 г.с.?

  • 4 007
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Здравейте на всички.
След като разбира се изчетох куп материали немога да дам конкретен отговор на собствения си въпрос: При условие, че всичко е ок, съществува ли проблем бебчо да се появи в 38 г.с. Адски ме е страх и никак не ми се чака последния момент, но ме разубеждават. Как мислите?

# 1
  • Мнения: 814
 Според мен това трябва да го прецени твоя гинеколог. Аз ще раждам със секцио в 38 г.с., но не съм си избрала аз кога, а лекарката прецени така Peace

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ти какво си намислила - да изкарате бебчето с 2 седмици преди термин ли?
Не е опасно, вече си влязла в 9-ти месец. Но всичко трябва да е след лекарски преглед и назначение - някакво заболяване, високо кръвно, преекламсия, голям плод....
Ако всичко ти е ОК, и само защото не ти се чака - не  Naughty
Природата си е решила, че трябва да е 40 седмици, значи толкова са необходими на бебето.
Пък и си чакала 9 месеца, какво са още 14 дена  Wink

# 3
  • Мнения: 525
Ти какво си намислила - да изкарате бебчето с 2 седмици преди термин ли?
Не е опасно, вече си влязла в 9-ти месец. Но всичко трябва да е след лекарски преглед и назначение - някакво заболяване, високо кръвно, преекламсия, голям плод....
Ако всичко ти е ОК, и само защото не ти се чака - не  Naughty
Природата си е решила, че трябва да е 40 седмици, значи толкова са необходими на бебето.
Пък и си чакала 9 месеца, какво са още 14 дена  Wink
Намислила...Simple Smile Съгласна съм, но ме е страх.

# 4
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
А аз бих попитала: А съществува ли проблем бебчо да се появи когато пожелае?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Не съм сигурна, че добре разбирам въпроса, но може би тук иде реч за планово секцио или раждане предизвикано медикаментозно в 38 г.с. По принцип такива мерки се взимат именно при опасност за бебето, т.е ако има проблем да остане в корема на мама (както в моя случай, аз родих в 38 г.с.).

В противен случай, т.е. ако няма медицински показания, е препоръчително да се изчака бебчо да тръгне сам.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ти какво си намислила - да изкарате бебчето с 2 седмици преди термин ли?
Не е опасно, вече си влязла в 9-ти месец. Но всичко трябва да е след лекарски преглед и назначение - някакво заболяване, високо кръвно, преекламсия, голям плод....
Ако всичко ти е ОК, и само защото не ти се чака - не  Naughty
Природата си е решила, че трябва да е 40 седмици, значи толкова са необходими на бебето.
Пък и си чакала 9 месеца, какво са още 14 дена  Wink
Намислила...Simple Smile Съгласна съм, но ме е страх.

Миличка, от опита си с 2 деца ще ти кажа - сега са последните ти дни спокойствие, сън и почивка!
Използвай ги максимално! Няма какво да те е страх  Grinning
Вярвай ми после ще ти се иска бебето да е пак в теб и да можеш да се наспиш - ноооо няма да може...

# 6
  • Мнения: 4 700
Ако не е по медицински покаzатели си иzчакай оЩе 2 седмици. Не напраzно нормалната бременност е 40 седмици. Толкова си чакала, сега си вече на финала. Няма да се усетиШ как Ще минат 2 седмици. Бебчо си zнае най добре. Щом не иска оЩе zначи не му е доШло времето.  Hug

# 7
  • Мнения: 8 769
Здравейте на всички.
След като разбира се изчетох куп материали немога да дам конкретен отговор на собствения си въпрос: При условие, че всичко е ок, съществува ли проблем бебчо да се появи в 38 г.с. Адски ме е страх и никак не ми се чака последния момент, но ме разубеждават. Как мислите?
А кой те разубеждава?
Как ще раждаш? Имаш уговорка за планово секцио ли? Защото обикновено тях ги правт по-рано от термина-10 до 14 дни.
Според лекарите с които съм говорила, най-добре е да си има започнала родова дейност. Дори и за планово секцио.
От какво се страхуваш, в същност?

# 8
  • Мнения: 525
Здравейте на всички.
След като разбира се изчетох куп материали немога да дам конкретен отговор на собствения си въпрос: При условие, че всичко е ок, съществува ли проблем бебчо да се появи в 38 г.с. Адски ме е страх и никак не ми се чака последния момент, но ме разубеждават. Как мислите?
А кой те разубеждава?
Как ще раждаш? Имаш уговорка за планово секцио ли? Защото обикновено тях ги правт по-рано от термина-10 до 14 дни.
Според лекарите с които съм говорила, най-добре е да си има започнала родова дейност. Дори и за планово секцио.
От какво се страхуваш, в същност?
Идеята беше да раждам секцио, по желание. Моят доктор също е на мнение, че трябва да изчакам възможно най-близко до термина, което според него означава около 5 дни преди това. Но сега "размишлявам" ако това изобщо е възможно:) върху варианта за нормално, с епидурална, но мисълта, че ще ме боли зверски не я понасям. По принцип...И така  Confused

# 9
  • Мнения: 2 122
След 37 г.с се води раждане в термин, така че ако лекаря прецени, че бебето е готово- добре дошло, но ако имаш като моето ражданее- ехеее, песен. Моята сладунка реши да излезе 8 дена преди термин и имах едно прекрасно и леко раждане /с епидурал в частна клиника на 100-на км от нашия град/. Тръгнах си с болките- имаше време за всичко, родих 4 1/2 часа след като ме приеха. Каквото и да решиш- пожелавам ти да останеш с прекрасни спомени и да се похвалиш с едно красиво и здраво бебе. Успех!

# 10
  • Мнения: 1 216
Родих сина си в първия ден на 38мата седмица с цезарово 52 см, 3450гр. казваха, е ще е малко бебе към 2700. Беб си беше сготвенн и прерасен

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Знам,че накрая е най-тежко и досадно да си бременна.И на мен ми се искаше да родя по-рано,но доктора и няколко акушерки ми обясниха колко е важно за бебето да остане възможно най-дълго в корема на мама.Щом нямаш медицински показания за секцио,въобще не трябва да се страхуваш,че раждането ще започне.Винаги могат да ти направят секцио.Аз ако можех да избирам бих родила нормално с епидурална упойка.Всъщност кой ти каза,че секциото не боли?Не искам да те плаша,но болките са доста силни 3-4 дни след операцията.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 230
Ако не бяха медицинските показания за секцио не по-късно от 37ма. г.с. , щях да изчакам малката до момента в който тя поиска и отново щях да съм секцио, по мое желание. Все си мисля, че ако се беше родила, когато й дойдеше момента, нямаше да имаме проблем с рефлукса и тази клапа щеше да си е напълно развита и затворена.

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичетата хубаво са ти го написали. Ако нямаш медицински причина, по-добре изчакай естествения ход на нещата.

# 14
  • Мнения: 2 950
Аз родих Йоана в 38 седмица и беше 51 см и 3200 г - здраво бебе! Обаче тя сама тръгна - дори се опитахме да я задържим, но .... ц, не ще!

Общи условия

Активация на акаунт