ястие със хляб

  • 5 633
  • 21
  •   1
Отговори
Моля Ви казвайте рецепти във които основната съставка е хляб. имам хляб в повечко и няма какво да го правя. и всеки ден ми носят по още 2 броя

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Първото,за което се сещам е мързелива баница . Вместо кори за баница  хляб , останалото яйца , сирене и т. н. както си му е реда. Преди време имаше една поредица по ТВ за Великите готвачи и там направиха супер ефектна торта от хляб. Ще карм по спомени малко, ама ще ме извините.Хлябът се режеше на по-дебели филии и се мажеше с  лек  маслен крем , който е предварително направен.После го редяха във форма за парфе, с крема надолу и заливаха филиите със червен сос(ягодов или малинов, нещо като топинга за сладолед) и сладко от тях. Докато покрият формата . После замазаха  с крема и украсиха  тортата.Престоява в хладилник и се яде охладена.   chef

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Направи "Пица", но не с тесто, а с хляб.
Като го сложиш в тавичката, ако е много сух го напръскваш с малко прясно мляко отгоре - по една - две чаени лъжички на филия най-много. Ако искаш можеш да махнеш корите на филиите, даже е препоръчително. Става по-мекичко отдолу. Wink
Хлябът се нарежда плътно в подмазана с малко мазнина тавичка, отгоре се нарежда всичко, както се слага върху пица. (В смисъл слагаш от всичко, от което ядете - салам, сирене, маслини, доматено пюре или домати ... всичко!)
Добър апетит! Hug

# 3
  • Мнения: 3 447
Аз си правя брускети - изяждаме ги за нула време  Simple Smile Разбърквам няколко лъжици зехтин/олио с една настъргана скилидка чесън, сол и малко червен пипер, мажа филиите, режа на квадратчета и запичам на горен реотан.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 652
Ето моя любима рецепта от детските ми години, баба ми ги правеше, много ги обичах:

Филии на фурна
В намазана с масло тавичка се нареждат филиите хляб (става и с козунак), предварително топнати за секунда в прясно мляко. Заливат се с разбити 2 яйца, 1 ч. ч. захар, 0,5 л прясно мляко и 1 ванилия. Пекат се в умерена фурна до дачервяване.

# 5
  • Мнения: 5 362
Аз си правя брускети - изяждаме ги за нула време  Simple Smile Разбърквам няколко лъжици зехтин/олио с една настъргана скилидка чесън, сол и малко червен пипер, мажа филиите, режа на квадратчета и запичам на горен реотан.
И ние си правим така понякога хляб,който остава,но по обратния ред.
В силно сгорещено олио пускам филийките(срязани на половина),за секунди,колкото да станат златисти.И после ги намазвам с тази смес.Понякога и само със шарена сол да ги посолиш-пак са вкусни Peace
(вярно,че са пържени и попиват доста мазнина,но стават невероятни Grinning)

# 6
  • София
  • Мнения: 5 652
Да добавя и вариантите за пържени филийки:

І-ви вариант: брашно, яйце, кисело мляко, вода, щипка сол, щипка захар - разбива се смес с гъстота на боза, топят се филиите и се пържат в дълбоко олио.

ІІ-ри вариант: разбити яйца с малко водичка (съвсем малко) и щипка сол - топят се и се пържат.

ІІІ-ти вариант: във всяка филия се изрязва кръгче в средата, слага се да се пържи, а в дупката се чуква яйце, като се внимава да не се разлее извън (филийките не трябва да са съвсем тънки, тип фабрично нарязани, а една идея по-дебели, за да се събере яйцето в дупката).  Като се стегне от едната страна, внимателно се обръща от другата.  С изрязаното парче от средичката се топи жълтъка, той може да остане леко рохкав.

# 7
  • Мнения: 1 209
торта с хляб и орехи:
пробвала съм я, у дома си облизват пръстите, но за моя вкус е пресладка и малко тежка.

2 чаши орехи счукани
1.5  чаша мляко с ванилия или с друга есенция
Средата на половин хляб – бял (или поне да не е грахам  )
Отделно филийки без корите и с дебелина около 0.7 см. (по тънки от пръст)
Варен мле4но маслен крем - 500г. мляко и 4 яйца, ½ чаша захар, 3-4 сл. брашно ванилия , ½  малко пакет4е масло (ориентировъчна пропорция)
200 маргарин или 1 пак масло
1 ч.ч. сладко от шипки, малинов или смокинов джем (с тези е изпитано, но сигурно става и с други сладка и мармалади, но да не са много редки)
 
В голяма купа се разбиват намокрената в мляко и изстискана среда хляб, маслото/маргарина и сладкото, като се полу4и хомогенна кремообразна смес се добавят орехите. Има шарена леко зърниста структура

В тортена форма се слага плътен ред филийки без кора после от крема с хляба, слой  варен крем и така докато се запълни съда. Последният слой е от крем. Поръсва се с орехи. Слага се на студено за 24 часа да стегне и да се разпредели влажността. Вади се от формата и се обмазва с крем (тази 4аст я пропускам защото от сладкото и крема седи шарено като 4ерга, но в пастелни тонове).
Дано не съм пропуснала нещо .
Много е проста, да ви е сладко.

# 8
  • Мнения: 721
Направи "Пица", но не с тесто, а с хляб.
Като го сложиш в тавичката, ако е много сух го напръскваш с малко прясно мляко отгоре - по една - две чаени лъжички на филия най-много. Ако искаш можеш да махнеш корите на филиите, даже е препоръчително. Става по-мекичко отдолу. Wink
Хлябът се нарежда плътно в подмазана с малко мазнина тавичка, отгоре се нарежда всичко, както се слага върху пица. (В смисъл слагаш от всичко, от което ядете - салам, сирене, маслини, доматено пюре или домати ... всичко!)
Добър апетит! Hug
Тази мързелива пица ми е любима, ама мнооого любима.
Иначе, гледах преди години едно ТВ предаване с най-добрите готвачи в света. Спомням си, че направиха една много лесна торта от хляб, малини, захар и масло, но не помня пропорциите. Направя я френски сладка, така че не се съмнявам, че е била вкусна.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Филийките се намазват с масло, нареждат се в тава и отгоре се настъргва или кашкавал или сирене и се запичат. Аз ги обичам повече със сирене - като се препече, става едно такова хрупкаво и соленичко.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Поизсъхналия хляб се нарязва на кубчета, слагат се в голяма купа, сипва се олио и подправки по желание, разбъркват се хубаво, за да се омаслят отвсякъде кубчетата и да полепнат с подправките, изсипват се в тавичка и се пекат във фурната. Подправките могат да бъдат самардала, универсална подправка, чесън на прах, червен пипер - според препочитанията.

# 11
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
аз ще ви кажа една евтина и бърза рецепта за руло:
1 кутия малка Калиакра
1 кутия (същата) пудра захар
1 пакет бисквити Закуска
1 сух хляб
калиакрата,захарта и накиснатата във вода и изцедена среда от хляба се разбива на пухкав крем.Бисквитите се мажат със крема и се лепят една до друга докато свършат,отгоре се намазва с останалия крем и по желание се поръсва с орехови ядки(смлени) или шарени пръчици,слага се да се стегне в хладилника и при поднасянето се реже напречно  food002

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Поизсъхналия хляб се нарязва на кубчета, слагат се в голяма купа, сипва се олио и подправки по желание, разбъркват се хубаво, за да се омаслят отвсякъде кубчетата и да полепнат с подправките, изсипват се в тавичка и се пекат във фурната. Подправките могат да бъдат самардала, универсална подправка, чесън на прах, червен пипер - според препочитанията.
Ей така се унищожава сухия хляб у нас  Peace

# 13
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
Поизсъхналия хляб се нарязва на кубчета, слагат се в голяма купа, сипва се олио и подправки по желание, разбъркват се хубаво, за да се омаслят отвсякъде кубчетата и да полепнат с подправките, изсипват се в тавичка и се пекат във фурната. Подправките могат да бъдат самардала, универсална подправка, чесън на прах, червен пипер - според препочитанията.
същото се прави и у нас,но се пекат във микровълновата,става бързо за 5-6 мин. е готово  chef

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Поизсъхналия хляб се нарязва на кубчета, слагат се в голяма купа, сипва се олио и подправки по желание, разбъркват се хубаво, за да се омаслят отвсякъде кубчетата и да полепнат с подправките, изсипват се в тавичка и се пекат във фурната. Подправките могат да бъдат самардала, универсална подправка, чесън на прах, червен пипер - според препочитанията.
същото се прави и у нас,но се пекат във микровълновата,става бързо за 5-6 мин. е готово  chef

В микровълновата не стават ли меки кубчетата? Защото като сложиш да си затоплиш хляб, става много, много мек.

Общи условия

Активация на акаунт