Наколко въпроса за кръв в памперса.

  • 1 604
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 375
Здравейте.
Пускам темата тук, защото съм сигурна, че проблемът идва от кърменето. Ситуацията е следната: Бебка е изцяло на кърма, дори вода не иска. Кърмя я на поискване. Наддава в норма, макар и 'на долната граница'. Жизнена и весела е, спокойна. Пълни памперс почти на всяко ядене /около 5-6 на денонощие/, та съответно рядко ми се случва да сменя само напишкан памперс, но предполагам, че си пишка редовно.

От около месец и половина съдържанието на памперса взе да става все по-течно и слузесто, докато не се появиха и кървавите нишки, а тая сутрин беше очевидна и кръв. В следващите памперси имаше само слуз.
Заради предположение за АБКМ, по съвет на неонатолог от седмица-две не ям кравешки продукти, а от няколко дни спрях и овчите, и козите. Обаче положението в памперса става все по-зле. Макар че, не във всеки памперс има кръв. И сега имам няколко въпроса:

1. Вегетарианка съм, а не ям и млечни вече /трябвало и ядките да избягвам.../. Кърма на количество имам достатъчно, но дали ще е добра на качество без съвсем никакви протеини?
2. Преди две седмици ме нямаше у дома, закъснях да се прибера и беба е яла Фризолак, след което напълни памперса по учебник - кашесто и жълто, ни помен от слуз и кръв. Ако е АБКМ, нямаше ли веднага да реагира организма?
3. Има ли смисъл да водя детето да го дупчат и размъкват по разни клиники и лаборатории, щом от прочетеното във форумите по темата, стигам до извода, че може и изобщо да не се установи от какво е, а в общия случай си отминава самО при захранването?
4. Съветът на педиатъра беше захранване след 6-ти месец и аз съм съгласна, но ако ще я караме така още три месеца, няма ли да се повреди лигавицата на детето от толкова слуз и кървави нишки дотогава?

Знам, че най-правилното е да питам лекар за всички тия неща, но колкото лекари, толкова и мнения, затова моля, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да сподели опит или да даде съвет към кого да се обърна. Може би все пак здравния форум или...? Най-вече кажете, какво да ям? Не ми се ще да се отказвам от вегетарианството, но ако се наложи съм готова да го направя, разбира се. Tired
  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нещото, което веднага ми идва наум - след като си вегетарианка, употребяваш ли соеви продукти и в какво количество? След млякото соята е най-честият заподозрян за алергични прояви (а проблемът наистина изглежда като алергия).
Протеини се набавят не само от ядките, но и от житните (добре е да са разнообразни) и най-вече от бобовите растения - така че има как да набавяш достатъчно протеини с малко внимание при съчетаването на храните (сигурно си по-наясно с тези неща от мен).
Има ли някаква причина, поради която може да се е раздразнила чревната лигавица на бебето? Лечение с АБ или други лекарства след раждането за теб или за детето?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 375
Соя и соеви не ям, освен ако някъде в готов продукт няма /кекс, вафла/, защото не винаги има гаранция, че соята не е генно модифицирана.
Новото е Вигантол. Thinking
Сега ще наблягам на житото, а бобови избягвам, за да не дразни стомахчето. Това избягвам, онова не ям...  doh Затова реших, че е по-лесно да се напише какво може, а не какво не бива да се яде.

# 3
  • Мнения: 8 242

А случайно новото да е някоя нова ваксина слагана наскоро?
Мойто дете имаше същия проблем точно по същото време - 3тия месец.. Изчетох що ли не форуми и какво ли не .. При всички проблемът с кръв и слуз в акото започва по едно и също време - точно 2-3 месец.. Какво става тогава общо при всички - Ваксина ДТК ..
При нас проблема изчезна от самосебе си малко след 3тия прием на ваксината, което съвпадна и със захранването..
И при нас съмнението беше АБКМ - нищо не доказаха, а и при толкова малко бебе няма как да се докаже катерогично .. И вируси ли не мислеха че са, кви ли не бактерии, анемии кви ли не щуротии  ooooh! Толкоз изследвания му направиха избодоха му ръчичките на горкото  Cry И накрая ръчнаха един антибиотик да не останат валат, че не са лекували нищо и казаха готови сте.. Да ама не.. Продължи си нещото още месец-два - споменах докога..

# 4
  • Мнения: 339
Оххх, и ние сме в същата ситуация и имах голям проблем с храната. Ето я моята тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191132.msg3973393#msg3973393
Повече от 2 месеца сме така. Минах през много стриктна диета и ядях почти само картофи, ориз, хляб ( и него намалих преди кръвния тест, защото вече незнаех какво да правя..), зехтин, маслини, тиквички и ябълки. И от време навреме по малко нещо друго...Е нямаше полза Sad Накрая направихме кръвен тест ( много гадно е да ти боцкат детето...;/) и не показа алергия към нито един от основните алергени...Започнах по малко да хапвам ядки пак, портокали и т.н и каточе ли няма промяна...Незнам доколко може да се вярва на теста, затова все още спазвам диета без мляко, соя и ограничавам другите, но не съм сигурна, че има смисъл...Нямам никаква идея от какво е, нищо чудно и ваксина да го е отключила...Дано се оправят скоро дечицата Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 2 375
Много благодаря за отговорите.  bouquet
Ваксината е Пентаксим, нали уж нямала стрнични ефекти... Thinking

duhi_puhi, надали е ваксината, защото при бебка я отложихме за малко заради една варицела, която изкара таткото, та да не се окаже болна и тя. Така че, когато сложихме първата ваксина вече 2-3 пъти през няколко дни бях забелязала кървавите нишки. Педиатърката вдигна рамене, каза, че това й е трети случай от началото на годината, какви ли не изследвания правили и нищо. Sad Каза, ако не се повтори да го забравя, но то става все по-зле.

EliMeli, твойта тема я знам наизуст  Peace даже се чудех дали да не я повдигна като пиша направо в нея.
И аз прекарах вчера на варен ориз и малко варено жито вечерта, уж имаше ефект, но до следобедния памперс. Confused Днес и аз съм на филии със зехтин, ама сега се замислям. Ще вземе да ми намалее кърмата от глупави диети. Naughty

Дано отмине, че хич не ми се иска да бодат патенцето.

Общи условия

Активация на акаунт