Как да предизвикам идването на цикъла си без лекарства?

  • 5 743
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

Ние още се кърмим /хваля се  Sunglasses/ и идея си нямам как да се откажем вече /оплаквам се Confused/, но това е друга тема.
Цикъла ми дойде 9 месеца след раждането. Е не бе съвсем нормален, но все пак го имаше. Но ето, че вече 3 месеца  не ми идва /последния ми цикъл е април/:roll: Аааа моля не бързайте да ми честитите  Mr. Green Щъркели към дома ми не са се запътили  stork-boy stork-girl Ходих на лекар - не съм бремена, няма проблеми. Изписа ми Primulut-Nor по схема 3 дни 2х2. Казва, че за бебето нямало чак толкова да поеме, ама на мен не ми се иска да поема никакви хормони. 2х2 си е яка концентрация и ми се струва, че не малко ще поеме с кърмата. Вие как мислите?

Някой имал ли е проблем като моя? Какво пихте, как предизвикахте цикъла?

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 18:00 от Sillveto

# 1
  • Мнения: 851
И на мен още никакъв ми го няма hahaha то може и да не е хубаво това, де. Не съм ходила на лекар, но знам, че на много мами не им идва щом още кърмят. Ако искаш изчакай малко още, какво пък толкова ти е спешно newsm78. Но и да ти е не мисля че с поемането на някакви малки дози хормон с кърмата за 2 дена на бебо ще му стане нещо. Спокойно все пак са 2 дена!!!

# 2
  • Мнения: 1 942
Не, не маци на мен си ми дойде ама сега пак спря.
И концентрацията на лекарството ми се вижда небезобидна - товва са 3 дни по 4 хапчета на ден.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо не съм пила и не съм предизвиквала цикъл. Дойде ми, когато дребната беше на 9 месеца, и след това докато не стана на годинка, нямаше никой. След това пак не беше особено редовен - идваше, но с непредсказуеми интервали - накрая се нагоди от само себе си.

# 4
  • Мнения: 196
Защо ти е цикъл? Природата си знае работата. Това е нормално. Не се притеснявавай. Май не те разбрах 3 месеца никакъв го няма или въобще не идвал? На мен за пръв път ми дойде на 1 юли (в такъв хубав ден - такова гадно нещо). Нека майките майките с по-голям стаж в кърменето кажат добре ли е това, нормално ли е. Защо на едни им идва рано, на други - късно?  newsm78  

# 5
  • Мнения: 1 942
Почна да се появява чат пат 9 месеца след раждането, последната му "проява" бе на 19 април и сега никойййййй. Лекарката ми твърди , че е натоварване на организма и е редно да го предизвикам, а и аз се чувствам нервна и депресирана. Но въпроса е КАК?

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Koe точно е натоварване за организма? Да губиш кръв, докато кърмиш, ми се вижда по-натоварващо. И аз си мисля, че природата си знае работата. Няма смисъл да предизвикваш цикъла с лекарства и не защото бебето ще поеме хормони, а заради теб самата. Докато кърмиш, е по-редно да нямаш цикъл.

# 7
  • Мнения: 1 942
Не, не съм съгласна. Цял живот съм имала проблеми с нередовността на цикъла си. Не мисля, че това е добре  Rolling Eyes След като цикъла ми е дошъл, то значи вече се е образувал слоя в матката и е редно поне на месец-два да се подновява. Например - имала съм случай в който оставих 4 месеца да не ми дойде, след това с препарати го предизвиках. Определено имаше разлика в кръвотечението, не ми се изпада в подробности, но никак не бе приятно.
Също така както вече казах с тези забавния психически и физически не се чуствам добре. Все едно съм в постоянен предменструално настроение.

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Силвето, май няма напълно безобиден вариант. А и кой ти каза, че е готова лигавицата за да се подновява? Ако си имала овулация изобщо, след това набъбва лигавицата и неизменно идва и кръвотечението, няма къде да иде, а точно от такива изкуствено предизвикани повече се объркват хормоните. И аз съм била с нередовен цикъл цял живот и доста съм чела, но не виждам място за притеснение.

# 9
  • Мнения: 1 942
Така де ама проблема при мен винаги е бил поликистозни яйчници. Явно и сега са така и яйцеклетката не успява да напусне яйчника та затова няма и цикъл.

# 10
  • Мнения: 386
Записче newsm78

Общи условия

Активация на акаунт