За лазерната корекция на зрението

  • 48 217
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
   Обръщам се към майките, на които е омръзнало да носят очила и  лещи, и са предприели нещо по въпроса.
   От доста години съм със силен диоптър за късогледство, но очила навън така и не свикнах да нося.От 15 години се мъча с контактни лещи - сложи, свали, разтвори, алергии. Освен това в резултат на двете си висши, очите ми станаха много чувствителни - алергии от слънце, сухота, бърза умора......Очилатите мами знаят за какво става дума.
   Та въпросът ми е към тези, които са се решили на лазерна операция - струва ли си? Чували ли са за случаи, при които зрението се е влошило в резултат на операцията. Уточнявам, че аз съм подходяща за такава корекция, но много се колебая от страх, че ще загубя и това което имам.Чувала съм за някакъв период от 20 години, след който не било известно как очите ще реагират на радикалната намеса.
   Моля по-смелите майки, направили тази операция, да споделят честно мнението и опита си.ОКУРАЖЕТЕ МЕ ИЛИ МЕ РАЗУБЕДЕТЕ!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 535
Предполагам знаеш клиника света Петка....че там...доцент Митов е с очила  Wink
Размислите оставам на теб newsm78.
Аз не прпоръчвам лазер за такива цели, риска е прекалено голям....има шанс да загубиш частично, да не говорим за по лошо, зрението си. Разбира се има шанс интервенцията да е успешна и да нямаш проблем....но според теб струва ли си риска?
Носи си очилата, сложи си хубави стъкла, които да предпазват добре окото избери си удобна рамка.....недей рискува...но това пак си е мое мнение

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:06 от Bubuto

# 2
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Аз си направих корекция на очите преди година в "Света Петка" и съм много доволна. Бях с големи диоптри късогледство, а сега виждам отлично. Това което пише Bubutо не е верно! Ако операцията не е сполучлива т.е. да ти се възстановят старите диоптри ти правят нова за тяхна сметка.Разбира се, че след 20 г. ще има промяна, защото настъпва старческото далекогледство, но и то може да се корегира.

# 3
  • Мнения: 22 430
Аз лично съм чувала няколко човека, които са си правили операция на различни места и не са доволни.
След 2-3години казват, че са започнали да им се възвръщат диоптрите.
Майка ми е с такава операция от 17г вече, но я правиха в клиниката на Фьодоров. Всичко е наред, няма възвръщане на диоптри или нещо подобно.
Аз също съм с късогледство и тук в БГ не се решавам да направя тази операция. Ако ще се прави, то ще е в клиниката на Фьодоров в Москва.

# 4
  • Мнения: 211
здравей много ми е познато това, за което говориш. От една страна зрението ми се влошава и без очила вече не мога, но от груга като ги сложа ме дразнят постоянно, чувтсвам се като охлюв с тях. Мислех за лазерна корекция, но очната ми лекарка ми каза, че с годините (към 40-50) ще развия дълкогледство и в този случай късогледсвото ще ми е от полза. Не знам как да го обясня точно, но тя ми обясни, че ако си направя корекцията след известно време пък ще стана дълекогледа от възрастта и пак ще нося очила, но ако съм останела с диоптъра за късогледство той щял да бъде коректв на дълекоглеството. Малко странно ми прозвуча, но пък реших да не се подлагам на операция понеже майка ми която е лекар е много против и реших да й се доверя. Не спрях да търся обаче и скороо открих ново лечение. Орто-к е компанията, която е създалал лещи, с които спиш всяка  нощ, а през деня нямаш нужда от очила или други лещи Виждаш си нормално! Лещите действат като "притискат корнеата" можеш да прочетеш на сайта много за тях. Проблем  е че са около 1500-2500$, (операцията в българия е окло 500лв доколкото съм чувала.) Има и още нещо операции за корекция на зрението се предлагат на хора с 4-5 диптър и нагоре, не знам ти кой си, но аз съм сдоста по-малък диоптър. Ето сайта а лещите http://www.ortho-k.net/
Успех!

# 5
  • Мнения: 327
Аз се страхувам за последиците.Иначе ...,познавам неволите на силното късогледство.Линки,аз съм с -9 и  с лещи от 11г. Очила слагам за през нощта/дъщеря ми спи неспокойно,отвива се/,а аз не виждам добре и с тях.Тук не бих рискувала операцията.Ти реши за себе си също.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 535
Това което пише Bubutо не е верно! Ако операцията не е сполучлива т.е. да ти се възстановят старите диоптри ти правят нова за тяхна сметка

Те веднъж да направят белята пък после ако искат 20 операции без пари да ти направят едва ли особено ще те интересува. Грешките при лазера са необратими....

# 7
  • Мнения: 653
и мен ме вълнуват тези неща от доста време
диоптърът ми не е много голям, но наистина е много досадно това с лещите и очилата и никога не виждаш добре, дори и с тях

мечтая си някоя сутрин да се събудя и да виждам добре и то не, защото съм си забравила лещите в очите, а защото съм се оправила

# 8
  • Мнения: 211
Това което пише Bubutо не е верно! Ако операцията не е сполучлива т.е. да ти се възстановят старите диоптри ти правят нова за тяхна сметка

Те веднъж да направят белята пък после ако искат 20 операции без пари да ти направят едва ли особено ще те интересува. Грешките при лазера са необратими....

Дори процента да е 0,0001 да загубиш частично или изцяло зрението си от такава операция според мен е рисковано. Освен това най-тъпото е , че тук в БГ никой няма дори да се престори, че му пука, че те е овредил.По принцип операцията не е скъпа и в другите държави, но все пак си струва за наистина голям диоптър.

# 9
  • Мнения: 798
И аз съм се замислила от едно известно време. От дете съм с очила, а от 15тина години с лещи. Но си е мъка. С късогледство съм, -6, но почнах от -1.75 и расте постоянно , по малко всяка година. Очните лекари уж казваха , че ще спре да расте и не знам си какво, ще почне да намалява, но не става така. Аз по  принцип си мислех , след втората бременност да разпитам по-подробно за тази корекция, защото по време на бременост се качва диоптър, но...се чудя. След корекция се качва диоптър ако си предразположен към качване. Т.е почваш пак нулата да си качваш. Опасявам се, че при мен ще се получи точно това. И засега изкчаквам. Дано поне спре да се вдига този диоптър. Чувала съм всякакви легенди и истории за тази операция. И аз не знам. Око е, страшно е.

# 10
  • Мнения: 401
ПОнеже нз как стои въпроса с тази операция да ви попитам може ли да се прави при далекогледство?аз с +4 на еднотооко , и +1 на другото(като на това имам астегматизъм)-нося о4ила -но ме интересуваше дали при мен може да се оперира?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Понеже виждам противоречиви мнения, клонящи по-скоро към "не", най-напред искам да кажа, че това, което напиша, няма за цел да убеждава когото и да било в каквото и да е.
Моята корекция мина на 19.05.2005 г. Месец след това и до този момент, слава Богу, се радвам на прекрасно зрение - такова, каквото ми беше дарил Създателят, и което, уви, през годините не успях да опазя. Диоптрите, които махнах, клоняха към двуцифрено число /за всяко око поотделно/.
Пожелавам дълги години здраве и живот на лекаря, който направи корекцията и ми върна зрението - д-р Борислав Кючуков. Това стана в клиника "Вижън" в София, в която, за съжаление, той вече не работи /нямам актуалните му координати, иначе бих ги написала/. Огромна признателност дължа и на своя съпруг - за моралния и материалния ангажимент, който пое към мен в това отношение. Той е човекът, на когото дължа мотивирането, окуражаването и подкрепата за това начинание.
Да виждаш, включително и в тъмното, без никакъв проблем, да шофираш, да плуваш, да се гримираш и това да ти носи само удоволствие - това е нещо, което не мога да сравня с което и да било друго чисто физическо преживяване.
Ето линк към темата, която само ден след корекцията започнах сама: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28002.msg542582#msg542582
На всеки, който е решил да направи корекция, подобна на моята, желая успех и дълги години живот, за да се радва на този успех!

# 12
  • Мнения: 211
За далекогледство мисля не можеш да се опрерираш, но ти предполагам носиш очила само като четеш нали?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Сега видях въпроса за далекогледството - мисля, че може да се коригира и далекогледство, а най-точно това може да каже лекар - офталмолог.
Ще си позволя да добавя един линк към руски сайт, който навремето открих и в който четох - там нещата са написани точно и ясно, а чрез препратките до различните видове корекции са и онагледени: http://ophthalmology.popmed.ru/lasercorrection/

# 14
  • София
  • Мнения: 463
Така се зарадвах на темата , защото и аз се интересувам от същото , но видях ,че за малък диоптър не е подходящо  Sad Аз съм с 1 и половина на еднато око и то вече ми натоварва другото , не е много ,обаче е супер досадно това с носенето на очила при четене и при шофиране .
Вечно разнасям със себе си и тези очила -приключих с малките чанти JoyА и не си е като да виждаш нормално ,някак си вече не разчитам на това ,което виждам. Привечер особено е страшно гадно без очилата.
Няма ли варианти за по-малък диоптър -трябва ли да чакам да ми стане по-голям  Shocked, щеше ми се да може да се направи нещо  Praynig

# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Мисля, че лекар най-точно може да отговори на въпроса ти  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 990
Преди години (1998г.) си направих такава операция с лазер. Имах -6 на лявото и почти -7 на дясното око.Вече 9 години нямам никакъв проблем със зрението.Оперираха ме в клиниката в Ихтиман.По това време тоя вид операции не бяха така разпространени и ги извършваха само в София и Ихтиман. Едни и същи лекари бяха и на двете места , но разликата беше в цената. Тогава имаше изискване последната една година да няма движение в диоптрите и 1 месец преди интервенцията да не се носят очила и лещи, за да си "почине" окото.

# 17
  • Мнения: 401
За далекогледство мисля не можеш да се опрерираш, но ти предполагам носиш очила само като четеш нали?

да нося очила вече 10 години близо- но нз дали с този астегматизум мога да нося лещи?

# 18
  • Мнения: 211
Мисля, че можеш има специални лещи за астегматисъм. А за операцията четох малко в интернет и наситина може просто има много по-малко случаи и не е толкова ясно дали е безопасна. В Австралия четох, че с еправели такива операции. Най-добре обаче наистина ще ти отговори лекар.

# 19
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Слава Богу вече 8 години от (даже не го водят и операция) интервенцията нямам никакви проблеми. Късогледството и астегматизма ми ги коригираха в Очен лазерен център в София, проф. Танев. Очила сложих на 7-8-годишна възраст, носих ги 26 години. Все едно прогледнах наново. Неудобството с очилата и мъките с лещите няма да коментирам. Престраших се и не съжалявам. Hug

# 20
  • Мнения: 7
  Радвам се, че споделихте с мен вашите мисли и опит. Особено ме обнадеждиха положителните мнения. Аз по принцип съм "здравословен песимист" и по тази причина дълго отлагах срещата с очния лекар, но май ще посетя специалистите, но ще имам предвид, че и те като търговци ще си прехвалят "стоката".
   Замислих се, че познавам 4-ма души с такава корекция ( дори едното момиче е с коригирано много силно далекогледство, около +12 диоптъра) Оперирани са сравнително отдавна и май някой беше споменал за слабо възстановяване на диоптъра, но за страшни последствия не са споделяли.....
  За редовните си очни прегледи посещавам клиника "Св. Петка" - Варна, така че съм се ориентирала към нея.
  Ако някоя от Вас, дами, има впечатления от лекарите, правещи лазерна корекция в "Св. Петка'', нека ги похвали или напротив............
  Karimma - специални благодарности! Преди време твоята тема ми даде надежди, че един ден ще виждам света ясно и дай боже за винаги, без да имам нужда от каквито и да са помощни средства.
  И така, ако се реша на тази интервенция, ще споделя, защото знам колко ценен е опита!

# 21
  • Мнения: 4 733
Много се извинявам, че отклонявам темата. Дъщеря ми е късогле и с астигматизъм, това подлежи ли на лазерна кореция и след какви навършени години?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 535
 
  За редовните си очни прегледи посещавам клиника "Св. Петка" - Варна, така че съм се ориентирала към нея.
  Ако някоя от Вас, дами, има впечатления от лекарите, правещи лазерна корекция в "Св. Петка'', нека ги похвали или напротив............
 

Ако все пак си решила, най-добре е да искаш Митов да се заеме.

# 23
  • Мнения: 1 207
И аз съм късогледа с -3 на всяко око,но не нося очила.Писна ми чесно казано и спрях да ги нося.Виждам само на 3 крачки пред мен,но не ми е проблем,окото се приспособява.Ако отида на очен съм сигурна че диоптъра ще ми се смъкнал.Живо се интересувам от този вид операции и ще търся кординати за консултация.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 328
  Радвам се, че споделихте с мен вашите мисли и опит. Особено ме обнадеждиха положителните мнения. Аз по принцип съм "здравословен песимист" и по тази причина дълго отлагах срещата с очния лекар, но май ще посетя специалистите, но ще имам предвид, че и те като търговци ще си прехвалят "стоката".
    Karimma - специални благодарности! Преди време твоята тема ми даде надежди, че един ден ще виждам света ясно и дай боже за винаги, без да имам нужда от каквито и да са помощни средства.
  И така, ако се реша на тази интервенция, ще споделя, защото знам колко ценен е опита!
newsm10 Успех, Линки! А лекарите, поне що се отнася до тази корекция, избягват да прехвалват продукта на своя труд, по-скоро са предпазливи и разумни, или поне това са моите впечатления. Надявам се при теб да се случи същото и крайният резултат много и дълго да те радва.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 328
Много се извинявам, че отклонявам темата. Дъщеря ми е късогле и с астигматизъм, това подлежи ли на лазерна кореция и след какви навършени години?
Подлежи - по лекарска преценка, но определено след навършване на 18 години, а ако миопията е прогресираща - след като диоптърът спре да расте /в продължение поне на една година/.

# 26
  • Мнения: 4 733
Благодаря.Наистина се надявам да може един ден да и направим оерация. На този етап обаче диоптъра и расте ежегодно. Защо?Нали уж очилата се носят за подобрение Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 3 328
Твърдите лещи спират растежа на диоптъра, или поне такива са легедните. Лично аз пробвах да свикна да нося твърди лещи в ученическите си години, но много ми дразнеха. В последствие се оказа, че и меките лещи ми дразнят - очите ми са чувствителни и към тях.

# 28
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Твърдите лещи спират растежа на диоптъра, или поне такива са легедните. Лично аз пробвах да свикна да нося твърди лещи в ученическите си години, но много ми дразнеха. В последствие се оказа, че и меките лещи ми дразнят - очите ми са чувствителни и към тях.

Аз от твърди лещи навремето си докарах ерозио. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Че и в болница лежах за това. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Ама пък после бях наясно с усещането след манипулацията с лазер - имах с какво да сравнявам и знаех горе-долу до кога ще ми мине като усещане.
Не, че го вадя като екстра де.....

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 11:11 от Shonny

# 29
  • Мнения: 211
Благодаря.Наистина се надявам да може един ден да и направим оерация. На този етап обаче диоптъра и расте ежегодно. Защо?Нали уж очилата се носят за подобрение Sad

Може да е генетично.

# 30
  • Мнения: 4 733
Може ама нямаме късогледи и от двата рода...Питах в една оптика и се опитаха да ми обяснят нещо нелогично за мен, че било нормално диоптъра да се покачва Shocked

# 31
  • София
  • Мнения: 3 328
Твърдите лещи спират растежа на диоптъра, или поне такива са легедните. Лично аз пробвах да свикна да нося твърди лещи в ученическите си години, но много ми дразнеха. В последствие се оказа, че и меките лещи ми дразнят - очите ми са чувствителни и към тях.

Аз от твърди лещи навремето си докарах ерозио. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Че и в болница лежах за това. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Ама пък после бях наясно с усещането след манипулацията с лазер - имах с какво да сравнявам и знаех горе-долу до кога ще ми мине като усещане.
Не, че го вадя като екстра де.....
Не знам какво имаш предвид под усещане след манипулация с лазер - ако корекцията се провежда чрез метода LASIK, болезнени усещания след преминаване ефекта на упойката няма никакви. Има само сълзене и лек дискомфорт, който няма нищо общо с болката. Ако обаче е ползван другият метод - PRK, при който повърхностният роговичен слой не се изрязва /както в първия случай - да се направи ламбО, кръгче, което се "отмята", лазерът работи и после се затваря и залепва/, а се изстъргва, тогава има и болка, има и по-продължителен възстановителен период. Лично аз тъкмо по тези причини избрах първия вариант, който обаче изисква спазване на перфектна хигиена и по време на извършване на корекцията, и през възстановителния период. Очите не бива да се докосват, а това, повярвайте, изисква съсредоточаване и усилия, защото ако се размести незарасналото още лабмО /което става за няколко дни - 7-10, не повече/, нещата отиват "на кино". Всъщност веднага след извършване на корекцията се придобива усещане, като инстинкт - да си пазиш очите, да не си позволяваш да ги докосваш, и да не позволяваш на другите /примерно - дете/ да го правят.

# 32
  • Мнения: 573
Аз ви препоръчвам www.lasikinistanbul.com/eng/index.html .  Малко е по-скъпо, но си струва.

# 33
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Аз се оперирах в "Св.Петка".Тези интервенции ги прави само доц. Митов и той лично преценя дали си годен за лазер. Моите диоптри бяха -12 и -9. Правят лазер и на малки диоптри стига да можеш да си го позволиш. Мисля,че 18г. не правят лазер, тъй като пубертета не е минал. От края на мин. година имат нов лазер с който премахват далекогледство и астегматизъм.

# 34
  • Мнения: 51
И аз ще споделя опита, който имам, въпреки че май моят случай е по-различен. Със силно късогледство съм, но проблемът при мен е, че имам голяма разлика в диоптрите на двете очи, съответно към -15 и -7. Консултирах се с един руски професор, на който разбира се не му запомних името. И мисля, че той поне ми каза истината за разлика от всички други лекари, които предлагаха лазарната корекция като най-доброто решение. При тази разлика в диоптрите дори операцията да е напълно успешна аз пак няма да виждам с едното око, защото реално цял живот (почти 30 год.) аз съм използвала като водещо само едно от очите си. Според него на тази възраст няма да може и другото око да се "научи" да си върши работата дори и да му се свалят диоптрите. Така че аз се отказах от тази корекция.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Съпругът ми си направи такава корекция на зрението преди 1 год в Св.Петка при доц.Митов. Много е доволен - при него диоптъра не беше много голям, но имаше и астегматизъм, който му премахнаха. Аз бях много против и доста се тръшках, но той беше твъдо решил Crossing Arms, защото професията му не разрешава носенето на очила, а му трябва 100% зрение. Познавам още двама човека с такава корекция и те също са доволни. Успех и кураж  bouquet

# 36
Здравейте, нямам нищо общо с майчинството, бременнпстта и бебетата (за сега), но се интересувам от лазерната корекция на зрението. Изчетох цялата тема и други подобни...почти всички ако не и всички от вас говорят за корекция на късогледство!? Какво ще кажете за далекогледството? Аз съм на 24, със +5 и 1 астигматизъм на двете очи. Някакъв съвет? Може да пишете и на мейла ми защото не съм редовен тук. Много благодаря. kalin_popov@yahoo.com

# 37
Твърдите лещи спират растежа на диоптъра, или поне такива са легедните. Лично аз пробвах да свикна да нося твърди лещи в ученическите си години, но много ми дразнеха. В последствие се оказа, че и меките лещи ми дразнят - очите ми са чувствителни и към тях.

Аз от твърди лещи навремето си докарах ерозио. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Че и в болница лежах за това. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Ама пък после бях наясно с усещането след манипулацията с лазер - имах с какво да сравнявам и знаех горе-долу до кога ще ми мине като усещане.
Не, че го вадя като екстра де.....

Не се заблуждавайте за твърдите лещи - нося ги от 8-ми клас, сега съм на 25 и диоптрите ми скочиха с по около 3 на око. Sad(( Обчислям тази операция, но тъй като те продължават да си растат, надали ще ме одобрят за подобна манипулация.

# 38
  • Мнения: 838
Здравейте и от мен!

Аз съм оперирана в Ихтиман преди 10 години за късогледство и астигматизъм, свалиха 4 диоптъра и съм на 0 оттогава, а сега мисля пак да отида, но в Клиниката във Варна - Света Петка - за корекция на другото око, което сега е 2.5 диоптъра и искам да виждам идеално. Иначе има опасност да се развие мързалево око. Препоръчвам горещо лазерната операция на всички нуждаещи се от корекция на късогледство и астигматизъм специално, никакви диоптри не се връщат, после гледаш на света по друг начин.
Поздрави!

# 39
  • Мнения: 4 733
Препоръчвам горещо лазерната операция на всички нуждаещи се от корекция на късогледство и астигматизъм специално, никакви диоптри не се връщат, после гледаш на света по друг начин.

Дъщеря ми е със същата комбинация. Радвам се че има спасение, още няколко години и ще и оправим зрението.

# 40
  • Мнения: 1 731
Наумила съм се да се подложа на такава интервенция и ще го направя.С риск,без риск,каквото стане.Сега е момента и няма да го пропусна. Naughty Crossing Arms

# 41
ЗДРАВЕЙТЕ АЗ ИМАМ ДАЛЕКОКЛЕДСВОИ НА 11,9,8
СЪМ НА ОПЕРАЦИИЯ ДИОТРИТЕ СА МИ +6+5+МОГА ДА ВИ ПИША СЛЕД КОРЕКЦИЯТА

# 42
МАЛКО МЕ  Е ШОПЕ НЕ ЗНАМ БОЛИ ЛИ И КАКВО ЩЕ МИ ПРАВЯТ

# 43
  • Мнения: 59
И аз имам диоптър и съм подходяща за лазерна корекция, но имам само едно притеснение-всички очни лекари са с очила!!!И това ме спира през годините да направя корекция.

# 44
  • Мнения: 838
Знаете ли нещо повече за това защо след операция с лазер не трябва после да се забременява 6 месеца?

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Знаете ли нещо повече за това защо след операция с лазер не трябва после да се забременява 6 месеца?
Може да е свързано с това, че до 6 м след корекцията с лазера се ходи на контролен преглед и ако се наложи нещо да се прави отново може би няма да е подходящо да се прави на бременни - но това е мое предположение.
Елица как мина операцията?

# 46
  • Мнения: 1 376
И аз имам диоптър и съм подходяща за лазерна корекция, но имам само едно притеснение-всички очни лекари са с очила!!!И това ме спира през годините да направя корекция.
Точно това е и моето притеснение. Лекарите носещи очила, с които съм говорила ми казват, че "все още е нова тази процедура и не се знаят наистина ефектите след период от 20-30 години"...
Та за това и аз не смея да се подложа, въпреки че съм подходяща според техните изисквания.
Желая успех на тези, които са решили да се подложат на такава интервенция   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 472
Аз също съм много доволна.Вече 9 години са минали от моята лазарна корекция при проф.Танев.Ходя редовно на прегледи( последно бях през м.май) и всичко е наред- не съм качила никъкъв диоптър. Всеки сам трябва да прецени ситуацията и да се реши.Сега технологиите са много напреднали и различни от това което беше по време на моята операция, възстановяването става много по-бързо, така ,че не виждам какъв проблем може да има.Аз лично съм много доволна от проф Танев.  Искам да отбележа и факта,че работя по 8 часа на компютър с цифри и досега всико е наред, надявам се и за напред да е така!
Успех в решенеието!

# 48
  • Мнения: 8
Офффффффффф , преди да седна да чета други мнения бях много надъхана да си направя лазерна корекция , но се незнам!

Толкова различни мнения прочетох и много ме хвана шобето!

От няколко дни мисля за лазерна корекция на двете си очи.Имам късогледство - диоптър 4,25 на дясно око и 3,75 на ляво!

Много ме е страх , катто си помисля че става въпрос за очите ми!

От друга страна пък ми омръзнаха тези очила , това драскане по носа ми.Влудявам се като не съм с очилата , ужасно е да не виждаш!

Ако все пак се реша на операция , ще споделя с вас!

# 49
  • Мнения: 8
Момичета , може ли някоя от вас да ми каже как се наричат методите за лазерна корекция в Св. Петка във Варна , съответно за 600 евро и за 800 евро на око!
Аз ходих на преглед , но много не ми стана ясно каква е разликата между двата метода?

Ако някоя от вас може да ми отговори , ще бъда мн. благодарна!

# 50
Здравейте,
На 12 февруари 2009 бях на лазерна корекция на зрението в клиниката "Св. Петка" във Варна - за корекция на дълекогледство, с различен диоптър на двете очи.
Сега пиша без очила Simple Smile))) - малко ми е трудно все още, но успявам. До този момент не можех НИЩО да видя без да сменям очила - за работа на компютър, за четене, за щофиране..... - ад - постоянно главоболие и се молиш да не забравиш някъде очилата си ,че става страшно.....
Казаха ни (и двамата със съпруга ми се подложихме на тази процедура едновременно), че трябва да мине поне месец, за да може мозъкът да се настрое да ползва очите по  "нов" начин, но имам надежда. Питам дали някой е правил лазерна корекция на далекогледство, тъй като при късогледството резултатът се проявява много по- бързо - от мои приятели знам и съм го видяла като ефект.
иначе - опастност от загуба на зрение- няма.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 099
Имам такава корекция от преди много години (10-11). Направих я 2 седмици преди да замина на екскурзия в Париж и вярвайте, най-вълнуващото нещо в живота ми към онзи момент беше да гледам Крейзи хорс и Айфеловата кула без гъбясали лещи или очила!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

100% коригиране на късогледство (около 4 диоптъра) и някакъв-там астигматизъм...

# 52
  • Мнения: 8
mariam.m. , на коя операция се подложи - на 600 или 800 евро? И знаеш ли дали има голяма разлика между двата метода?

# 53
Здравейте отново,
разликата между двата вида терапия, както ни бе обяснено, е в дълбочината, или степента на изрязване. по- скъпия вариант се препорйчва при наличие на астегматизъм. Аз направих този от 600 евро, след като ме увериха лекарите, които ми правиха първичния преглед, че не е нужно, за сега, да се прави по- дълбоко изрязване.  Но възстановяването е доста бавно и това започна да ме притеснява - в смисъл - не ми се "избистря" зрението..., а ще ходя на контролен преглед след 20 дни. Затова се чудих дали някой е правил корекция на дълекогледство - късогледството се усеща веднага след интервенцията - имам пред вид разликата Simple Smile))

# 54
  • Мнения: 2
Аз ви препоръчвам клиниката на д-р Пламен Хубанов Simple Smile
http://eyecenterstnikolay.com/ УСПЕХ!  Grinning Hug

# 55
  • Мнения: 361
и аз живо се интересувам от лазерна корекция на зрението. не ми е голям диоптърът, все още категорично отказвам да сложа очила от страх да не си направя очите съвсем мързеливи, но вече ми е дискомфортно като виждам размазано на метри пред мен. при четене и работа на компютъра нямам проблеми, но напоследък забелязвам че търся книги с по-големи букви. не виждам и субтитрите по телевизията, ако съм на по-отдалечения фотьойл. имам и астигматизъм /правиха ми преглед в клиника вита в софия преди 2 години/. искам да си коригирам очите веднъж завинаги и да не трябва да слагам очила /лещи няма да мога, защото очите ми са мн чувствителни към всичко, дори спирала не мога да слагам, защото почват да се зачервяват и сълзят/. прочетох, че не може да се прави, ако жената е бременна или пък след операцията тр да се пази 6 месеца поне. наистина ли е така? ако е вярно, ще трябва да изчакам още известно време, защото и бебе планирам, но ако не е, съм склонна в най-близко бъдеще да си коригирам зрението. прочетох много мнения за различни клиники, но все пак- към коя да се насоча?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 131
В началото на тази година съпругът ми си зачисти диоптъра и на другото око в св. Петка. Казва, че е доволен Hug

# 57
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен.
Аз бях с почти - 12 диоптъра късогледство и много голям астигматизъма.Това се получи в следствие на раждане по нормален път.Преди това бях с -7.
Миналата година си направих операция в Истанбул в Eye star.Страшно съм доволна.Там имат най-съвремената апаратура за Източна Европа.Собственика е завършил в Сащ и апаратурата е от там.Лекарите оперират и в Австрия.На ден правят около 10 операции,предимно на германци. Впохвалствената  книга може да прочетете ,колко хора са си правили операции и дори известни личности.В Бг апаратурата е стара.В Бг са по-скъпи отколкото в Истанбул.В Бг те карат да си купуваш и капките ,които ти изписват след операция..което е жалко.А да не говорим, че ти дават доживотна гаранция.
Аз съм пример за техния успех,защото съм виждала на 30% и съм била на ръба да не може вече да ми се направи операция.Сега с едното око виждам на 60%,но повече от това не може да се постигне.Дори на Орбис се прегледах след операцията и казаха че е много сполучлива.Вече съм без лещи и съм адски щастлива.Толкова години отлагах заради страх и приказки на близките ,че ще ослепея.
За света Петка отзивите са повече минус отколкото плюс.Апаратурата е стара.Имам много приятели, които си правиха там операции и всички съжаляват,защото са неуспешни.Дори последния случай беше за перде,те просто не са го премахнали а са взели парите.
В Сащ тези операции се правят от здравната каса а в Бг се смятат за козметични.
За клиниката в Истанбул -условията са страхотни.Посрещат ви и ви закарват до клиниката.Всичко е идеално чисто,хотела е на 10 метра от клиниката.1000 евро е и на двете очи .Не плащате капките след операцията .Имат персонално отношение към всеки един пациент.Адски са възпитани.Жената на собственичката е българка и една жена от персонала е българка.Нямате проблем с езика.Ако не искате превод можете да говорите на немски или английски.
Телефона на едната българка е 00905323539604 Ясмин се казва.
Успех на всички ,които се решат на тази операция.Метода е чрез вграждане на леща-американския модел.

# 58
  • Мнения: 9
Преди 1 седмица ходих до св.ПЕТКА във Варна!Изживях един кошмар!Беше претъпкано с пациенти и на 2 от апаратите минаваш в коридора,като измерването го прави 1 мед.сестра,която дъвчеше дъвка срещу мен и гледаше в тавана.След това запо4ват да те бутат в разни стаи на конвеир няма достатъчно място за всички и се чувстваш виновен че не знаеш къде да застанеш!На мен ми прилошава от капките за разширение на зениците,иедва не припаднах,но не това е важно....а просто никоѝ не те следи...т.е. не знаеш каде се намираш все едно в претъпкан трамваѝ.2 сестри ходеха напред на заад и се караха с пациентите без причинно,а когато съпруга ми помоли за чаша вода от автомата ,му отговориха че тч е за персонала,но все пак му дадоха.Моето мнение е ,че за 120лв преглед и 1600 евро за корекция, поне 1 чаша вода мога да получа:) ShockedНе искам да кажа нищо лошо за доц.Митов,но може би трябва да поразредят графика.Всяко нещо си има цена,но това е очна клиника,а не печатница за пари.Извинявам се за правописа предварително!

# 59
  • Мнения: 142
Когато очните лекари започнат да си правят лазер, тогава ще са безопасни.  Grinning Аз лично съм чувала само за един с лазерна корекция. Всичко друго носи очила. Не дори лещи, очила.

# 60
  • Мнения: 9
Здравеѝте,на всички!На 28 05 2009 си направих лазерна корекция във Вижън,но я извърши проф.Гугучкова!Много съм щастлива и не съжалявам ,че се престраших!Сега се чувствам страхотно!Самата операция е НАИСТИНА безболезнена!!!!!Аз самата бях толкова изплашена,че имах усещането ,че сърцето ми ще изхвръкне!Самата професорка е страхотен човек!!!Отношението и към всеки от чакащите за корекция беше невероятно:не знам как го постига , но самият и глас звучи успокояващо:)Прегледа ме отново преди операцията и провери отново всички параметри,които са необходими!Останалите от екипа др.Пешева ,медицинските сестри и лекаря,които асистираше също бяха страхотни!След самата операция ти дават лист с инструкции и 4 вида капки(а наѝ хубавото е ,че можете да си прочетете инструкциите сами)След като ви пусне упоѝката е малко трудничко ,но е търпимо и сълзенето и паренето при мен бяха 24ч,след което краѝ и ве4е виждате почти перфектно...аз си четях спокоино субтитрите на филмите за първи път без очила или лещи от 17г на сам!!!!!!!

# 61
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен  Simple Smile
Аз обмислях лазерна корекция повече от година. Имам далекогледство с различен диоптър на 2-те очи + астигматизъм с различен градус . Много материал изчетох по темата и накрая избрах EyeStar в Истамбул. Оказа се, че мениджъра на клиниката е българка, самата тя е оперирала очите си там, разсея ми всички страхове. Клиниката прави доживотна застарховка на зрението. Нивото е световно. Цената е добра - 1090 евро /2 очи/, 590 евро за 1 око / с включен транспорт от и до летище, автогара, застраховка, обстоен 2 -часов преглед и лекарсва (капки) /. Записах се за края на юли. Чакам с нетърпение датата. Проблема при мен е генетичен и ме мъчи цял живот.

# 62
  • Мнения: 10
Виан, моля те пиши отговор когато всичко приключи. Аз също ще ходя там но края август или началото на септември. Успех ти желая от все сърце!

# 63
  • Мнения: 96
dianabd, привет!   bouquet
Разбира се ще споделя цялото преживяване подробно, за да съм в помощ на всички, които имат подобен проблем.
Чакам си датата с нетърпение!

# 64
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Правила съм лазерна корекция в Италия преди 5 години,значително намалих диоптъра но по време на бременноста го покачих отново -не много на л.о. 0,5 на д.о. 0,25 сега съм с 1.5 на л.о и 1.25 на д.о.Желая ти успех! Peace

# 65
  • Мнения: 4
Понеже виждам противоречиви мнения, клонящи по-скоро към "не", най-напред искам да кажа, че това, което напиша, няма за цел да убеждава когото и да било в каквото и да е.
Моята корекция мина на 19.05.2005 г. Месец след това и до този момент, слава Богу, се радвам на прекрасно зрение - такова, каквото ми беше дарил Създателят, и което, уви, през годините не успях да опазя. Диоптрите, които махнах, клоняха към двуцифрено число /за всяко око поотделно/.
Пожелавам дълги години здраве и живот на лекаря, който направи корекцията и ми върна зрението - д-р Борислав Кючуков. Това стана в клиника "Вижън" в София, в която, за съжаление, той вече не работи /нямам актуалните му координати, иначе бих ги написала/. Огромна признателност дължа и на своя съпруг - за моралния и материалния ангажимент, който пое към мен в това отношение. Той е човекът, на когото дължа мотивирането, окуражаването и подкрепата за това начинание.
Да виждаш, включително и в тъмното, без никакъв проблем, да шофираш, да плуваш, да се гримираш и това да ти носи само удоволствие - това е нещо, което не мога да сравня с което и да било друго чисто физическо преживяване.
Ето линк към темата, която само ден след корекцията започнах сама: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28002.msg542582#msg542582
На всеки, който е решил да направи корекция, подобна на моята, желая успех и дълги години живот, за да се радва на този успех!

И аз като Karimma ще бъда вечно признателна на д-р Борислав Кючуков! Хвърлих омразните очила. С такова удоволствие чета етикетите в магазините - виждам и най-дребничките шрифтове за, да речем, хранителния състав на нещо си.
Първоначално ми направи впечатление в шоуто "Пълна промяна" - беше единият от двамата офталмолози, които коригираха зрението на участниците. Издирих го, вдъхна ми абсолютно доверие, и така...
Сега работи в Очна клиника "Ден" - http://www.eyeclinic-den.com/.
Успех на всички, които решат да прогледнат отново.
P.S. Сега се сещам, че на страницата си посолството на САЩ го е цитирало като офталмолог, към когото препоръчва да се обръщат граждани на САЩ у нас.
P.P.S. Намерих и линка - http://bulgaria.usembassy.gov/hospitals5.html


# 66
Абсолютно ли е сигурно, че няма опасност да ти се влоши зрението или не дай си боже да ослепееш?
Аз бях с -1.5 на двете очи, обаче точно последната година съм качила с 0.25 диоптъра на едното око , а също и в някаква степен астигматизма.  Така че явно момента при мен не е подходящ.  Но и си ме е страх.

# 67
  • Мнения: 90
Момичета, аз също съм с -4, но не се замислям за операция. Първо, защото все още не съм раждала, а лекарите казват, че при раждане диоптрите се качват отново. Е, каква полза ако ги махна напълно и после пак стигна -2 диоптера - пак няма да мога да излизам навън без лещи или без очила. А никой не може да ми гарантира какво ще се случи след раждането! Да не говорим, че и без него пак може да си върнеш част от диоптъра.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Здравейте, моите диоптри бяха 5, като около 3 ми беше астигматизма. През 2006 си направих корекция във Вижън - София, но не е толкова важно къде. По-важно е при кого, а мен ме оперира д-р Кючуков. Преди около месец родих секцио защото не исках да рискувам зрението си, което в момента е 100 %. Успех на всички които се решат на корекцията!

# 69
Здравейте, преди по-малко от една седмица си направих лазерна корекция на двете очи в клиниката в Истанбул. След много проучвания се спрях на тази клиника и да чукна на дърво резултатите са прекрасни. След корекцията съм с -0.25 диоптри. В момента трябва да си слагам капки, които ми дадоха от клиниката през няколко часа. От три дни работя вече на компютър като от време на време трябва да си почивам. Все още не мога да повярвам на това, което ми се случи и че вече мога да виждам без очила. Диоптрите преди корекцията ми бяха -4 и на двете очи. Цената е много добра, както по-горе споменаха 1,090 евро и за двете очи. По принцип казаха, че по метода Lasik зрението се стабилизира най-много след 6 месеца, което зависи от способността на организма да се възстановява.

# 70
  • Мнения: 96
Аз съшо се оперирах в Eye Star в Истанбул. Мога само да съжалявам, че не съм се престрашила по-рано и не съм се избавила от тежкото главоболие и диконфорта още преди години. С радост бих помогнала с кураж  на всички, които обмислят такава манипулация. Успех ! Simple Smile

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 63
Здравейте!
Ще бъда благодарна на тези, които ми отговорят. Значе случая е следния:
Вчера ми направиха лазерна корекция на късогледство /-3 и лек астегматизъм/ на двете очи по тъй наречения "Лейзик" метод.
Всичко ок, днес току-що се върнах от контролния преглед, на който ми свалиха предпазните очила и доктора каза, че всичко е перфектно, въпреки че не можах да видя ясно най-долния ред на цифрите, и по принцип сега всичко ми е малко размазано. Вярвам му, че щом казва че всичко е перфектно, сигурно е така, но тогава защо ми е размазано? Трудно фокусирам, така да се каже.
При вас имаше ли нещо такова и ако да, след колко време отмина?
Нормално ли е така /в смисъл 24 часа след интервенцията/, тъй като тук четох, че много от опериряните по ози начин веднага след това виждат идеално.
Моля, споделете ако сте имали такъв проблем.
 

# 72
  • Мнения: 96
Аз виждах размазано непосредствено след процедурата за не повече от 3-4 часа.
През нощта спах с превръзка и на сутринта имах кристално зрение, дори сълзене нямах, да не говорим за болки или дискомфорт. На контролния преглед резултатите ми бяха абсолютни нули, виждах дори и най-долния ред без напрягане.
По принцип след Лейсик се дава срок от 6 месеца за окончателно избистряне  на зрението и адаптация на мозъка спрямо новото състояние на зрителния статус. Според мен е добре да поискаш да те изследват по-детайлно, за да се установи защо не фокусираш добре. Успех!

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 63
Аз надалеч виждм горе-долу бобре, но наблизо ми е размазано малко.
Да не би да е от възрастта?
Аз съм на 45, може би при мен ще се получи по-бавно възстановяването.
Надявам се всичко да е ок, но все пак остава притиснението и очакването на идеален поглед.

# 74
  • Мнения: 746
Аз съм на 3 седмици след корекцията.На 39 год.При мен нещата до скоро се избистряха.От началото на седмицата вече съм на работа и шофирам.Нещата се подобряват непрекъснато.Успех и на тебе.Надявам се,че всичко до няколко дни ще се изяснят.

# 75
  • Sofia
  • Мнения: 63
Благодаря ти, Боб!
Имам търпение и вярвам, че и при мен всичко ще е ок.
Радвам се, че при теб всичко вече е добре!
Ти къде прави операцията? Мойта беше вчера във Вижън.

# 76
  • Мнения: 746
В клиника Ден.Но при мен имаше малък проблем и трябваше да е с Ласек,май така се казваше метода с по-бавното възстановяване.Аз очаквах на 2-3 ден да съм ок., но чак сега се получава нещо като избистряне и яснота на виждането.Иначе и аз бях с -3,5 и -3,0 ,с лек астигматизъм.Сега си слагам капките и нямам особени проблеми с издържането по 10 часа на комп.Търпение и много радост с така чаканото истинско виждане.

# 77
  • Мнения: 220
и аз обмислям тази операция , много ме болят очите , висок астегматизъм , 4,5 диопър, постоянна работа с компютър също допринася за това,но нямам избор - това е. Много се радвам че попаднах  в тази тема,но аз търсех нещо по въпроса, не случайно съм тук. На 45 год. съм и мислех ,че това не е за мен. Нали вече чакам да ме хване другото невиждане.

какви са цените в Ден. Може да ми пишете и на лични.
Благодаря

# 78
  • Мнения: 397
Преди 10 години и аз си направих лазерна корекция на зрението /имах късогледство - 3,5 диоптър/ при проф.Гугучкова.
В началото след корекцията се възстановявах около 2 седмици докато ми се избистри съвсем зрението, дразнеше ме много дневната светлина, наблизо ми се разфокусираше, не можех да гледам ТВ, ходех постоянно със слънчеви очила, но всичко това продължи някъде както казах 2 седмици докато всичко оконателно се нормализира!
От тогава до ден днешен /да чукна на дърво!/ нямам никакви проблеми. Забравих какво е да носиш очила и лещи!
Радвам се, че се реших на тази интервенция и за нищо на света не съжалявам!
Успех на всички, на които им предстои!!!

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 63
Биби, при теб след две седмици ли  дойде избистрянето при виждането?
Мойта операция беше на 26.11.,/по метода "лейзик"/ днес ми е 4-ти ден след операцията.
Надалеч виждам горе.долу добре /мога да гледом тв и филми със субтитри/, но преди с очила или лещи виждах от по-надалеч. Може би имам остатъчен някакъм диоптер, или пък трябва да почакам още и с времето да се подобри положението.
Аз съм на 45, и затова знам, че ще ми трябват очила за наблизо /всъщност сега виждам по-лошо наблизо, отколкото надалече/. Точно поради тази причина си направих и операцията, за да махна мойте -3, и да ползвам очила само за наблизо. Това беше най-добрия вариянт при моя начин на живот - спортувам, ходим цялото семейство на ски и т.н.
Нямам търпение да отида на преглед след 10-тия ден, за да разбера какво ми е точно състоянието. На първия ден при прегледа след операцията доктора каза, че имам 70% от зрението си, но на мен това не ми е достатъчно. Искам поне 95%. Иначе - пак очила или лещи за надалеч и други очила за наблизо - губи се смисъла от операцията.
Все пак съм оптимист и се надявам всичко да е ок, защото тук четох за много доволни съфорумци с успешни операции и орлови погледи след това.
s_la, мисля, че твоя случай е подобен на моя, затова така подробно описах положението си.
Успех, каквото и да решиш!

# 80
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Полезна тема, аз се навивам от една година на тази операция, ама.... newsm09..... малко ме е страх. Довечера ще изчета темата, да не задавам излишно коментирани въпроси.

# 81
  • Мнения: 220
Дама пика,
Благодаря за написаното. Много се надявам да стане по-бързо възстановяването ти. Наистина  моят случай е подобен на твоя. Ще се радвам скоро да се похвалиш. Ще чакам с нетърпение този ден.
А колко струва операцията. Би ли споделила.

Исках да ти пиша на лични ,но кутията ти е пълна

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 63
Дама пика,
Благодаря за написаното. Много се надявам да стане по-бързо възстановяването ти. Наистина  моят случай е подобен на твоя. Ще се радвам скоро да се похвалиш. Ще чакам с нетърпение този ден.
А колко струва операцията. Би ли споделила.

Исках да ти пиша на лични ,но кутията ти е пълна
Съжалявам, ще си разчистя кутията.
Иначе операцията е 800 евро на око + изследванията и прегледите преди това  120 лева.
 Hug

# 83
  • Мнения: 6
Здравейте от много време следя темата имам намерение да  се положа на тази корекция но все не се решавам. Чета мнението и вече се реших.
Бихте ли ми препоръчали къде да отида на преглед за София.

# 84
  • Мнения: 96
Здравейте от много време следя темата имам намерение да  се положа на тази корекция но все не се решавам. Чета мнението и вече се реших.
Бихте ли ми препоръчали къде да отида на преглед за София.

За София клиника "Вижън"- 120 лв. платен прием след предварително записване.
http://lazervision.eu/

# 85
  • Мнения: 746
Аз съм много доволна от др.Кючуков от Ден.Цената на прегледа е същата.Успех.

# 86
  • Мнения: 6
Благодаря ще  си запиша час  и ще ви пиша за резултата

# 87
  • Мнения: 96
Благодаря ще  си запиша час  и ще ви пиша за резултата

Успех! Стискаме ти палци! Ще чакаме да споделиш как е минало при теб.

# 88
  • Мнения: 22
А може ли да се направи корекция ако деоптъра е +2 или -2 и къде в пловдив може да се направи.

# 89
  • Мнения: 6
Здравейте на всички прегледаха ме в понеделник в очна клиника "ВИЖЪН". При мен всичко е ок и мога да си на правя корекция.Прегледа продължи около 2.30ч. всички бяха много внимателни и грижеха за мен като в елитна европейска болница но най важното беше че ме успокоиха като ми обясниха че това е рутина операция няма никаква болка и възстановяването е бързо до една седмица.Определихме час след нова година на 07.01.Малко ме е страх вие какво ще кажете?

# 90
  • Мнения: 96
Здравейте на всички прегледаха ме в понеделник в очна клиника "ВИЖЪН". При мен всичко е ок и мога да си на правя корекция.Прегледа продължи около 2.30ч. всички бяха много внимателни и грижеха за мен като в елитна европейска болница но най важното беше че ме успокоиха като ми обясниха че това е рутина операция няма никаква болка и възстановяването е бързо до една седмица.Определихме час след нова година на 07.01.Малко ме е страх вие какво ще кажете?

Действително болка няма.Аз лично се възстанових за 5 дни и на 6-тия бях на работа. Прегледа ми беше около 4 часа, а самата операция по-малко от 3-4 мин. на око.
Редно е в клиниката да ти дадат да се запознаеш детайлно със самата манипулация в писмен вид преди самата операция.
Там се разглеждат всички възможни рискове, дори теоретичните. Дано и във "Вижън" да е така. Не се страхувай, първата стъпка вече е направена Simple Smile
Стискам ти палци всичко да мине супер и да споделиш радостната новина от новото ти зрение!  Hug

# 91
  • Мнения: 6
Здравейте от много време следя темата имам намерение да  се положа на тази корекция но все не се решавам. Чета мнението и вече се реших.
Бихте ли ми препоръчали къде да отида на преглед за София.

За София клиника "Вижън"- 120 лв. платен прием след предварително записване.
http://lazervision.eu/
Здравейте благодаря за препоръките и линка. Ето ме и мен горя от нетърпени да  се похваля операцията мина добре малко е неприятно но болка няма  изтрайва се самата процедура трае  10минути но с подготовката мина 1час екипа които се грижеше за мен беше невероятен благодарение на тях не ме беше толкова страх е на другия ден ми махнаха"плувните очила" и виждам идеално още не мога да повярвам, че гледам без очила и лещи. горещо препоръчвам клиника” Вижън” много  съм доволен  от отношението и отзивчивостта на всички.

# 92
  • Мнения: 96
kras40, прекрасно е това, което споделяш!  Simple Smile
Много се радвам за теб!!!
Сега трябва да си много внимателен първия месец и да пазиш много очите от неволно търкане, както и от прах и замърсявания, за да не разместиш пласта на роговицата. Първите дни и от сапун, докато се къпеш.
Изкуствените сълзи са горещо препоръчвани за овлажняване на всеки 4 часа първите 2-3 седмици, особено ако работиш на компютър.
Честито ново зрение!  Hug

Забравих да ти кажа, че пълна зрителна острота ще постигнеш до 6 месеца след лазерното лечение, така че ти предстои да виждаш все по-добре и по-добре през следващите месеци. Страхотна новина, нали  Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 17:30 от Vian

# 93
  • Мнения: 6
Благодаря за подкрепата вечер ярките светлини ме дразнят но предполагам че ще отмине

# 94
  • Мнения: 2
kras 40  ще може ли да поитам за цената във Вижън събирам още мненията каде да си я направа и много се замислям или за Истанбул или за Вижън но и малко ме е стах въпреки че гледах и видеото н аВижън и ми изглежда ужасно! За Истанбул рабрах и от това което съм чула и от това което прочетох че е около 1000 евро. Интересувам се и за тази клиника да стравна цените. МЕрси предварително! Simple Smile

# 95
  • Мнения: 6
цената при мен беше 800 евро на око +120лв. за първия преглед това е за новия апарат които бил един от най бързите в света

# 96
  • Мнения: 96
ivelinaas, в Истанбул има много клиники. Мога да дам инфо за EyeStar, тъй като моето лечение беше там.
Цена за 2-те очи 1050 Евро в това число преглед+лекарства+доживотен затрахователен план на зрението.
Ако решите поотделно да оперирате очите - цената е 590 евро на око, пак с включени гореизброените неща.
Лазера е  WaveLight Allegretto Wave Eye-Q Wavefront Optimized-  500 Hz / 400 Hz.

# 97
  • Мнения: 1
koi moje da mi dade kordinati za vraska sas klinikata EyeStar?

# 98
  • Мнения: 96
macheto2, ето линк:
http://eyestar.bg/eyestarlasik.html

e-mail: info@eyestar.us
Mr. Fred Ozatakan

# 99
ПРОЧЕТОХ ВСИЧКО НАПИСАНО ДО ТУК. АЗ СИ НАПРАВИХ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦИЯ В ОЧНА КЛИНИКА СВЕТА ПЕТКА ВЪВ ВАРНА, КАТО ОПЕРАЦИЯТА МИ Я ИЗВЪРШИ ДОЦЕНТ МИТОВ ПРЕДИ 10 ДНИ! ТОВА Е ПЪРВАТА КЛИНИКА БЪЛГАРИЯ, КОЯТО Е НАПРАВИЛА LASIK ПРОЗЕДУРА - ПРЕДИ 10 ГОДИНИ! В МОМЕНТА РАБОТЯТ С ДВАТА НАИ ДОБРИ ЛАЗЕРИ В  СВЕТА! ПРЕДИ ДА СЕ ОПЕРИРАМ РАЗПИТВАХ МНОГО МОИ ПОЗНАТИ И СЪМ МНОГО ЩАСТЛИВА ЧЕ СЕ ОПЕРИРАХ ТАМ. ТОВА БЕЗСПОРНО Е НАЙ ДОБРАТА КЛИНИКА ЗА ЛАЗЕРНА КОРЕКЦИЯ В БЪЛГАРИЯ. ОСТАНАЛИТЕ КЛИНИКИ  СА ЗАПОЧНАЛИ МНОГО ПО-КЪСНО ДА  ОПЕРИРАТ  С ЛАЗЕР!  

# 100
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!

Днес реших да пиша, изпълнена със смесени чувства. След дълго четене и обмисляне избрах турската клиника EYESTAR. И тук започна моето приключение.... За да получа информация се опитах да се свържа с представителят им тук Еми Ембие. Успях да се свържа след може би 10тото позвъняване, защото тя така и не си вдигна телефона. Накрая се свързах и останах изумена. Госпожата се държа меко казано грубо и вулгарно! И тогава си помислих, че след като отношението на представителят им е такова, едва ли мога да очаквам нещо различно от персонала в самата клиника! В няколко форума обаче видях координати на друга тяхна представителка Вера Радева. Някой има ли информация за нея? Свързвал ли се е с нея? Дайте ми съвет!

# 101
  • Мнения: 96
darina_lolova, тази жена не я познавам, но е добре да информираш мениджърския екип за отношението й. Аз лично съм била 3 пъти в клиниката, изключително доволна съм, общувам директно с Фред, Гюккан  и хирурга  си на английски език и по-мили хора от турските лекари не съм срещала. В предишен пост съм дала координати на Фред, можете да се свържете дирекно с него, говори немски или английски език, там работи също и Насмие, която е българка и можете да помолите да разговаряте с нея, ако има езикова пречка. Успех!

# 102
  • София
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,
искам да споделя впечатлението си от операция на очите за късогледство - имах -18  и 10 цилиндър на дясното око и -16 и 10 цилиндър на на лявото, а сега имам само 1.5 цилиндър на лявото.
ПОКЛОН ПРЕД ЛЕКАРИТЕ ОТ КЛИНИКАТА В РУСИЯ ГРАД КАЛУГА  bowuu
Тука в България и клиниката в Истанбул казваха, че такава операция е невъзможна  hahaha
В Калуга ми направиха PRK /вид лазарна операция/ действително имаше болка след операцията, но при тази операция винаги е така. Д-р Попов /хирурга/ ми каза, че ми препоръчва тази операция защото голяма част от зрението е в мозъка и ако ми направят LASIK има опасност при много бързото възстановяване на зрението ми мозъкът ми да се възпротиви и да разчете нещата грешно, докато при PRK възстановителният процес е доста по бавен и няма възможност от такова усложнение.
Сега и подробностите:
Оперираха ме на 08.06.2010, 3 дена имах силно замъглено зрение, болки /биеха ме мускулни инжекции за да не чувствам болката/ и силно сълзетечение. На четвъртия ден болката отмина и зрението ми постепенно ставаше все по-ясно. Днес вече имам ясно зрение но все още четенето ми е трудно, защото д-р Попов каза че ще съм първо дългоглед 0.5 /защото в окото има механизми, който подтискат късогледството и трябва време за да се изключат/. До третия месец ще имам променливо зрение, но това е нормално. В момента виждам по-ясно от колкото преди с лещите  Sunglasses
Сега малко за който се чуди какво да прави - НЕ СЕ ОПЕРИРАЙТЕ В БУЛГАРИЯ. От група от 8 пациенти в Калуга 6 бяха осакатени в България.
За моята операция в Калуга казаха, че е рутинна, а навсякъде където отидох казваха, че е невъзможно да ме оперират. Д-р Попов има повече от 10 000 лазарни операции, като ако имаш повече от 2 500 се смята че си много добър.
За самата клиника само суперлативи може да се пишат - храна, обслужване и персонал са на светлини години пред нас.
Действително е малко по-скъпо за моята операция платих 3 000 евро с пътя, а в България е около 1 000 евро, ако могат да те оперират и риска е многократно по-голям.
Още нещо на двама българи правиха присаждане на роговица и поставяне на леща с пълна упойка и след като ги пусна упойката и двамата ставаха и си ходиха. докато единия беше претърпял същата операция в Варна и 15 дена са му били инжекции в окото за "да му приеме организъма роговицата "  newsm78 и е имал "кански болки".
Едно предупреждение към всички вас - ако ви препоръчват имплантация на леща за да ви се оправи зрението моля ви първо се посъветвайте с руските специалисти - те идват почти всеки месец в София, Бизнес парка София, сграда 2, ет 1, телефон за контакти: 02/4899524
В България това винаги е диагнозата, ако имаш влошено зрение.
Оставам на разположение за въпроси, но ще влизам рядко, защото писането и четенето сега не са ми силна старана.

# 103
  • Мнения: 337
Ще следя темата...Желая ти отлично възстановяване!

# 104
  • София
  • Мнения: 0
Ще следя темата...Желая ти отлично възстановяване!

Благодаря!
Да кажа още нещо - през целия ден имам различно зрение. Фокуса на зрението ми е или на далече или на близо, а по някога ми е замъглено малко, но това е нормално за моята операция.
Четенето става само за по 5-10 минути и след това шрифта на статиите във вестника стават размазани.

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 19:44 от Marty_bor

# 105
  • София
  • Мнения: 0
Здравейте,
днес съм много по добре. С всеки изминал ден става все по - добре  Sunglasses
Днес бях във Вижън и там гледаха епикризата ми като някакво чудо  Joy
Казаха че не са виждали такова нещо и викаха някаква специалистка да ме гледа и нейната реакция беше "тия там с какъв лазар работят" и "операцията е направено перфектно". В четвъртък ще ме гледа лекуващата ми руска докторка.
Нещо още любопитно е че показателите на окото ми тук и в Русия, преди операцията, съвпадаха почти на 99 % /имаше малка разлика, но "била несъществена"/.
Сега малко показатели да пиша:
Преди операцията имах зрение 0.02 и на двете очи, след изписването /11.06.2010/ 0.20 на дясното и 0.40 на лявото, а сега имам 0.30 на дясното и 0.40 на лявото  Sunglasses Sunglasses Sunglasses
Имал съм някакво усложнение ".....сахара" /не запомних цялото име/, но то било "нормално" за тази операция /PRK/
Това за сега от мен, в четвъртък още  Wink

# 106
  • София
  • Мнения: 0
Здравейте пак,
да кажа че вече зрението ми е 0.30 на дясното и 0.60 на лявото око  Sunglasses
Всичко се развива по план, казаха руснаците.
Но ми казаха да си взема още един месец болничен защото съм счетоводител и ще ми е натоварено. Така стават 60 дена болничен общо.
С всеки иминал ден зрението ми става все по стабилно и добро  #2gunfire

# 107
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Здравейте!
Много се радвам , че попаднах на тази тема.Поздравявам всички, които са се справили с проблема си    bouquet
Аз съм на 46 години, диоптирите и на двете ми очи са -4. От 10 годишна съм с очила и всяка година ми се влошаваше зрението. На 15 години сложих лещи и от тогава са мъките- почистване, съхранение, слагане, махане. Да не говорим за слънцето, вятъра, прашинките, които сякаш се надпреварват да ми влязат в очите... Да не говорим за главоболието след повече часове пред компютъра, но няма как -такава ми е работата. Но поне диоптрите спряха да растат. Даже имам леко подобрение на зрението - с 0.25  Simple Smile
 
Но въпросът към вас е свързан с дъщеря ми. Тя е на 7 годинки и от една седмица установихме, че не вижда добре. Вижда само първия ред на цифрите с едното око и втория с другото. Утре пак сме на преглед, за да й оптеделят диоптъра. Има и астигматизъм, също като мен. Не ми се иска и тя да мине по същия път и мъки. Още повече , че докторът ни каза, че на 16 години диоптъра й ще стигне -5.
Някой знае ли дали се правят такива операции на деца и каква е минималната възраст за такава корекция на зрението.

Много късмет желая на всички в темата  Hug

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Още повече , че докторът ни каза, че на 16 години диоптъра й ще стигне -5.


Този доктор да не би да е ясновидец  newsm78 как така го прецени това в далечното бъдеще? Аз дълги години носих лещи и моите диоптри постоянно растяха, а астигматизма ми беше доста повече от късогледството. 2006г. си направих лазерна корекция от тогава съм със 100% зрение. Моите диоптри ги откриха когато бях в седми клас, но аз не си виждах много преди това просто никой не ми е обръщал внимание. Чак когато и от първия чин не можех да виждам какво пише на дъската учителката ми каза за това на майка ми и така се започна, от тогава първо очила, а после лещи. Дори в началото когато за първи път ме заведе майка ми на лекар не ми установиха астигматизма и така години наред носех неподходящите очила, което от своя страна доведе и до вдигане на диоптъра. За това недей да се притесняваш какво ще стане след 9 години (кой знае до къде ще стигне медицината до тогава), а потърси истински добър специалист който да направи най-точна диагностика на зрението на дъщеря ти и дори да започне (по лекарско предписание) да взема някои хранителни добавки за подобряване състоянието на очите от рода на черната боровинка. Иначе за корекция на късогледство и астигматизъм, когато аз си правех операцията доктора ми каза, че възрастовите ограничения са около 21-22 години, не по рано, защото до тази възраст окото се развива. Поздрави и успех   bouquet

# 109
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
mamka mimka , благодаря!

Записала съм й час на 8 юли в Александровската болница, в детско очно отделение, за  консултация с друг специалист. Но като съдя по моя горчив опит, не съм оптимист .  Ще питам и за хранителни добавки, чета реклами за тях, но не съм се сещала са се поинтересувам .  Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 0
mamka mimka , благодаря!

Записала съм й час на 8 юли в Александровската болница, в детско очно отделение, за  консултация с друг специалист. Но като съдя по моя горчив опит, не съм оптимист .  Ще питам и за хранителни добавки, чета реклами за тях, но не съм се сещала са се поинтересувам .  Hug


Здравейте,
ако цената от 100 лева не ви притеснява за преглед вижте данните за руските специалисти /публикувани по - горе от мен/ и отидете докато е време.
В този център и българските доктори са по научили много от руснаците и дори си имат апаратура за определяне на диоптрите на каквато ме гледаха в Русия.
Да кажа и нещо за мен - много по добре се чувствам зрението. Просто съм много щастлив от това  Sunglasses

# 111
  • Мнения: 3
Здравейте, мъжът ми си прави лазерна корекция миналата седмица в Истанбул. Всичко мина перфектно и на 3ят ден зрението му беше 100%, по някаква нова технология го оперираха. Аз бях с него и докато го чаках се запознах с една майка, която беше довела детето си да му правят лазер. Детето беше на 8 г., така че сигурно има варианти, зависи точно от диагнозата. Телефонът на представителката на болницата (Немската болница в Истанбул)- 0878 787858 - Нели Шишкова. Можеш да й се обадиш и да говориш дали предлагат лечение за вашият случай. Казвам ти го, защото са по напред с техниката от България и може да предлагат лечение, което още не се практикува тук.

# 112
  • Мнения: 1
аз съм с късогледство -6 диопт. но разбрах, че имам проблеми с роговицата и немога да нося повече лещи. искам да си направя операция, но много ме е страх дали ще избера правилният лекар. мненията в нета са много противоречиви. ходих и на преглед при руснаците, но там се стои 15 дни и това много оскъпява, а като влязох в сайта им май не видях никъде новите технологии за корекция на диоптъра. а твърдо съм решила, че ще изхвърля очилата и лещите. моля за съвет

# 113
  • Мнения: 2
White smile в тази болница, в която сте били в Истанбул оперират ли деца. Трябва ми спешно добър офталмолог, който работи и малки деца

# 114
  • Мнения: 14
Много интересна тема, искам да попитам дали има значение диоптъра за да се прибегне до лазерна корекция. Аз съм с - 0,5 и на двете очи, с астигматизъм, налага ми се да нося очила, не толкова че не виждам, а по- скоро започва главоболие.

# 115
  • Мнения: 3
Angelface в друга тема ти писах и съм ти пуснала на ЛС координатите на офталмолога на мъжа ми. Сигурна съм, че ще му се довериш след прегледа. Страхотен е.
Рали Бали не е важно колко точно ти е диоптърът. Щом като ти пречи на нормалното ежедневие и ти създава главоболие, значи си заслужава.

# 116
  • Мнения: 14
Благодаря за  отговора, при първа възможност ще го тествам.

# 117
  • Мнения: 1
аз да ви се похваля, че ще заминавам за лазерна корекция септември за истанбул в German Hospital. В момента има промоция и плащаш цената на едното око, а ти оперират и двете. Много съм ентусиазирана. Стискайте ми палци.

# 118
  • Мнения: 750
аз да ви се похваля, че ще заминавам за лазерна корекция септември за истанбул в German Hospital. В момента има промоция и плащаш цената на едното око, а ти оперират и двете. Много съм ентусиазирана. Стискайте ми палци.

Toва в цифри как изглежда, ако не е тайна?

# 119
  • Мнения: 1
Всичко 800 евро за двете очи. това включва пълен преглед, лазерната корекекция, контрола на следващият ден и доживотна гаранция. След прегледа има и организирана екскурзия в Истанбул.

# 120
  • Мнения: 750
Ще чакам новини , успех !

# 121
  • Мнения: 1
Благодаря за подкреп Hugата

# 122
  • Мнения: 1
здравейте. аз преди седмица се върнах от истанбул и съм много щастлива  Grinning. направих си лазерната корекция, много съм доволна. при мен всичко мина без проблем. на вторият ден след операцията виждах на 80%, а сега седмица по-късно зрението ми е на 100%.  подкрепям всички, на които им се иска да направят това, но все се намира някой да ги разубеди  Hug. аз се чувствам като нов човек

# 123
  • Мнения: 750
Поздравления!   bouquet

# 124
  • Мнения: 337
здравейте. аз преди седмица се върнах от истанбул и съм много щастлива  Grinning. направих си лазерната корекция, много съм доволна. при мен всичко мина без проблем. на вторият ден след операцията виждах на 80%, а сега седмица по-късно зрението ми е на 100%.  подкрепям всички, на които им се иска да направят това, но все се намира някой да ги разубеди  Hug. аз се чувствам като нов човек
Браво за смелостта! Желая ти добро зрение цял живот Grinning!Казаха ли ти колко време да щадиш очите? Да не четеш или да не гледаш телевизия например, работа с компютър до колко да ограничиш?

# 125
  • Мнения: 1
Лекарят ми обясни, че мога да си водя напълно нормален живот без да се ограничавам от нищо. Като го попитах дали мога да ходя на фитнес, единствено каза да не вдигам много големи тежести. Дори ми обясни, че при евентуална бременност мога да си родя по естествен път.

# 126
  • Мнения: 0
здарвейте,

относно лазерна операция на очите в Турция на мен лично ми препоръчаха ето това http://lasikinistanbulturkey.com Асiбадем в Истанбул, имало много добри специалисти.

Дали някой тук има ли опит с тази клинка? Въобще как да избере човек при толкова много частни клиники за лазерна кореция на зрението в Истанбул?   smile3555

# 127
  • Мнения: 573
Acıbadem е една от най-добрите и скъпи болници в Турция. Ходили сме по друг повод там и  всичко наистина е на високо ниво - техника, сграда, обслужване, специалисти и каквото се сетите. За лазарните операции не знам как стоят нещата, но предполагам са добри.

# 128
  • Мнения: 947
Здравейте, изчетох всичко дотук и искам да споделя моя опит за операция, която ми се струва не сте коментирали тук и която е по-ново поколение от лазерната. През 2008 г. живеех във Франция и отидох там в клиника за лазерно коригиране на късогледството - имах по около 5.75 диоптъра на всяко око. Но лекарят ми каза, че не съм подходяща за такава операция поради вродена тънка роговица- тя не трябва да е под 400 микрона. И ми предложи да ми постави импланти - вътреочни лещи, с които късогледството се коригира на 100 %. оперираха ми последователно едното око, а следващата седмица другото - 10 минутна операция при пълна упойка, без никаква болка и виждаш нормално от следващия ден. После капеш едни антиботични капки..., за да не стане възпаление и единственото ти задължение за следващите 20 години е да ходиш на преглед веднъж годишно да ти проверяват броя клетки на роговицата, за да се види как ти понасят имплантите.
Сега ми предстои раждане и докторът, който ме оперира, току-що ми написа, че няма противопоказания за естествено раждане при тези импланти, трябва само да ида да ми видят очните дъна- и то не във франция, а в която и да е очна клиника...
това е, само че не знам прави ли се в Бг такава операция. Ако да, пишете ми моля на лични, за да мога да се свържа с въпросната клиника и да си правя там ежегодния преглед...
мерси и успех на тези, които тепърва ще се решават... Peace

# 129
  • Мнения: 142
Етигра, тук рядко се правят такива операции, не знам да е практика в някоя клиника, на единични пациенти може да са слагали. Иначе вътреочни лещи се слагат постоянно, но при катарактите.

Трябва да се огледа и за периферни дегенерации с Голдман преди раждането.




# 130
  • Мнения: 54 413
Etigra ,

Тази информация ми е много полезна .  Peace
Дъщеря ми е на 12 и е с - 6  Sad , а има още доста време да приключи с растежа .
Дано докато стане подходяща за операция , да ги правят и в БГ . Praynig

# 131
  • Мнения: 947
момичета, след като писах тук, се опитах да намеря място ,където могат да контролират състоянието на очите ми- веднъж годишно се прави този преглед, за да се види как са лещите. оказа се, че в тази клиника http://lazervision.eu/index.php?m=502&lang=1#3правят такъв преглед и разполагат с наличната апаратура да проследяват след операции като моята.
доволна съм, взех си час.
не знам обаче правят ли и такива операции- дано!

Общи условия

Активация на акаунт