Питане за пети

  • 6 802
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Да ви питам -от скоро имам ужасен проблем с петите:Ужасно са напукани отстрани.Иначе кожата на самата пета не е груба,съвсем мека е,но в страни са ужасно,ужасно изсъхнали и нацепени.На какво се дължи това.Дали не е в следствие че почти цяла година се мандахерцам по джапанки в къщи и сандали навън newsm78?!
Ходих до аптеката ,взех два крема за пети на Виши.Единият е скруб с алуминиеви частички,другият е за след процедурата със скруб-а,за хидратиране,но ефекта е нулев.Какво да ги правя?Имам чувството че колкото повече ексфоилирам с пемзата и със скруба,толкова положението се влошава.С какво да омекотявам,има ли някаква домашна маска или някакъв крем с който да прекратя цепенето.В чудо съм се видяла Sad.

# 1
  • Мнения: 3 830
Баба ми се мажеше с нещо мазно(мисля, че беше невен и мас) и обуваше някакви странни чорапи. Казваше, че кожата се задушава, поема от мазилото и омеква.
После и се оправяха, но след време пак и ставаше така.

Не знам за други лекове   newsm78

Консултирала ли си се с лекар?

# 2
  • Мнения: 2 427
Уфф,не ми гавари за лекари тук  Crazy,че направо настръхвам.Докато те пратят на специалист можеш спокойно да легнеш и да умреш,да не говорим че ако отида и помоля личната ми лекарка за час при дерматолог за едни пети ще ми тегли една майна.
И аз така правя,обувам чорапи и спя с тях,ама полза никаква.Това с маста и невена не е лошо да се опита.Имам един такъв мехлем бъркан от едни монахини за изгаряния.

# 3
  • Мнения: 3 830
Права си за лекарите  Peace

# 4
  • Мнения: 9 077
На мен от скоро са ми така, както и пръстите на краката, по-точно големите пръсти - ужасни са...от чехлите е и от ужасните мръсотии по улиците, като се прибирам цялата съм черна долу Sick
Мажа ги с вазелин, когато не ме мързи и има добър ефект Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 376
Аааа,това с вазелина ми изглежда добра идея..моя мъж има същия проблем,ходи на педикюр,ама уви.А след вазелина чорапи обуват ли се? newsm78

# 6
  • Мнения: 4 770
  Може да пробваш да почистиш загрубялата кожа и с пемза.  Grinning

# 7
  • Мнения: 149
имам същия проблем всяка вечер с пемза и крем но ефекта е почти нулев.пробвала съм миналото лято с мас и невен и мисля че имаше по добър ефект.

# 8
  • Мнения: 9 077
Ами вазелина го втривам докато засъхне горе-долу добре и нищо не обувам горе.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 176
  Може да пробваш да почистиш загрубялата кожа и с пемза.  Grinning
Grinning
Според мен ще помогне и  да си киснеш крачетата в топла вода с разни билки ...

# 10
  • Мнения: 393
Аз 2-3 пъти в седмицата ползвам ексфолиант за крака и крем и търкане с пемза. Това е нещото което ми помага на мен

# 11
  • Мнения: 1 733
  Може да пробваш да почистиш загрубялата кожа и с пемза.  Grinning
Grinning
Според мен ще помогне и  да си киснеш крачетата в топла вода с разни билки ...
Всичко това и после успокояващ и овлажняващ крем за крака.

# 12
  • Мнения: 730
Вече нямам проблем откакто ги почиствам с пиличките на Титания,пилинг крем и накрая мажа с овлажняващия крем с авокадо на Орифлейм.Пилинг-2 пъти седмично,а мазането-всяка вечер.

# 13
  • Miami
  • Мнения: 412
И аз мажа вазелин, обаче преди това си накисвам краката в леген с топла вода, трия ги с пемза, подсушавам ги и ги мажа с вазелина и ако не е много горещо обувам чорапи. Всичко това правя вечер преди лягане и на сутринта са много гладки и мекички крачетата.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Може ли да пуснете една снимка на пиличката на Титания, не намирам в нета.
Аз нямам проблем с петите, но отдавна съм се замислила да си купя нещо такова, омръзна ми с пемзата.
А иначе по темата, мехлемчето с мас и невен наистина прави чудеса. Така съм чувала, не съм пробвала лично.

Общи условия

Активация на акаунт