Относно Аптамил!!

  • 1 352
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте,моето бебче е на комбинирано хранене,тоест хем кърмя и хем правя добавка около 100мл.Въпроса ми е:на кутията на Аптамил пише че млякото не трябва да престоява повече от 1 час и също така да се претопля повторно......вие спазвате ли това?ако не-има ли някаква опасност ако не се спази това...млякото ли се разваля или какво...?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Млякото е подходяща среда за развитие на бактерии, и затова не може да остане стерилно дълго време.
На прост език казано - да, разваля се.

# 2
  • Мнения: 2 652
Дори в тези жеги бих казала, че 1 час е много.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Хвърлям каквото остане..дори и час не чакам.
Той моя квото яде...яде..до час не огладнява така, че...

# 4
  • Мнения: 6 029
не бих рискувала... това не е кърма все пак. винаги приготвям АМ непосредствено преди храненето!

# 5
  • Мнения: 19 271
точно наскоро имаше скандал с млека на Милупа за открити бактерии в млякото.ако то престои тези бактерии се размножават и са опасни за бебето.спазвай каквото пише на опаковката.

# 6
  • Мнения: 865
аз го изхвърлям остатъка,който е около десетина мл hug smile3534

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Не съм давала АМ престояло повече от час. Гледам да го правя непосредствено преди хранене. За да го напишат в листовката, сигурно има причина. Ако искаш пробвай да оставиш разтворено мляко повече от час и ще видиш как се вмирисва, т.е. разваля се.

# 8
  • Мнения: 2 336
Аз подкрепям останалите мами. Повече от час НЕ.
Вашите бебчета получавали ли са запек от Аптамила,защото ние още от сега получихме, но педито ми каза че не е хубаво да се сменяват млеката и сека ще пробваме със сиропче. Лека нощ smile3524

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
Хвърлям каквото остане..дори и час не чакам.
Той моя квото яде...яде..до час не огладнява така, че...

И аз процедирах така!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз подкрепям останалите мами. Повече от час НЕ.
Вашите бебчета получавали ли са запек от Аптамила,защото ние още от сега получихме, но педито ми каза че не е хубаво да се сменяват млеката и сека ще пробваме със сиропче. Лека нощ smile3524

Ние бяхме на Аптамил, и беба акаше веднъж на 3-4 дни, но педиатъра каза, че не е запек, защото си беше рядко акото... Не знам за сиропче на вашата възраст, аз понякога й помагах с термометър или сапунче ...
Като захраних после със зеленчуково пюре се нормализира и взе да ака по 5-6 пъти на ден, независимо, че си продължихме с Аптамила ...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята госпожица никога не е имало проблем с акането, а откакто мина на АМ все е Аптамил. Явно си е до дете. Пък и аз гледам да редувам затягащи с разхлабващи храни, за да не се стига до запичане.

# 12
  • Мнения: 4 621
Никога не съм го държала повече от час. Ако се е случило съм го изхвърляла и съм правила ново Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не не се разваля,просто полезните съставки вече ги няма.

# 14
  • Мнения: 27 524
Спазвам го на 300 процента  Peace

Общи условия

Активация на акаунт