Телефоните на НАП не отговарят!!!

  • 531
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте, от няколко дни се мъча да се свържа с НАП относно изплащнето сумата за данъчно облекчение за дете за миналата година. Направо съм бясна, защото на нито един от телефоните не ми отговарят, а случаят е спешен, защото ми закриват банковата сметка, по която трябва да бъдат преведени парите. Звънях на телефоните за община Средец и националния телефон, но уви... Има ли някой, който скоро да е имал подобен проблем?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
За телефоните нищо не мога да ти кажа, но аз си получих сумата. Подадох си данъчната декларация мисля през април, сумата миналия месец ми беше в картата. И миналата година пак така бързо ми я преведоха. Не знам защо така се е получило при теб.

# 2
  • Мнения: 7 263
и аз още не съм получила сумата за тази година, също съм подала декларация през април. Ще взема да питам тези дни имам един познат, който работи в данъчното.

# 3
  • Мнения: 7 831
И ние още не сме получили сумата. Мъжа ми ходи преди 2 седмици в данъчното да провери какво става, казали му че декларацията му е обработена и да чака превод. Е още чакаме  #Cussing out ... аз съм песимист, бюджета така или иначе го изпразниха с новите пенсии и бюджетни заплати, така че за нас кога ще има един Бог знае. Ако ние забавим данъците си има наказателна лихва, а те като се забавят ...

# 4
Както аз, така и колежките ми, които са подавали такива декларации, не сме получили парите, все още. Миналата година ги получих през юни, а тази година още не съм.

Значи ако аз не платя данък в срок от 1 месец след подаване на декларацията следва глоба, а те могат да ни мотаят колкото си поискат  #2gunfire Така е в България

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 387
Миналата година ми възстановиха сумата през септември, при подадена данъчна декларация през април. Така че има време...
 Към rali1980 - при мой клиент се беше получила аналогична ситуация. Сумата преведоха в общата сметка (има открита такава в НАП за тези, които си нямат разкрити) и след това той си я получи срещу лична карта.

# 6
  • Мнения: 100
Ядосва ме факта, че са дадени информационни телефони, на които никой не отговаря и то когато наистина спешно се налага да се свържеш с тях!!! Преди време след куп усилия успях да се свържа с една лелка, която страшно бързаше и единственото, което ми каза, е че до 04.07 декларацията трябва да е обработена и парите трябва да са приведени. Уви, няма такова нещо!!! И не зная дали причината е грешка в самата декларация или в мудността на служителите! Просто нямам думи, явно ще трябва да се отиде на място и ще има скандали....

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
И мъжът ми подаде декларация още на 28 март в Младост, обаче преди две седмици още обработваха декларациите от февруари. Сигурно ще ги преведат за Коледа, тъпанарите #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт